Oferowane na rynku pontony do zadań technicznych i komunikacyjnych znajdują szerokie zastosowanie – zarówno w przypadku ekip pracowniczych, jak też firm eventowych. Stanowią rozwiązania nieocenione w przypadku prac konserwacyjnych i naprawczych, ale również imprez odbywających się latem na rzekach, zalewach i jeziorach. Poszczególne rodzaje wykazują się dużą wytrzymałością na duże obciążenia, a także opcją szybkiego łączenia w wyspy robocze.
Dlaczego pomosty pontonowe stanowią uniwersalne i praktyczne rozwiązanie?
Wśród najważniejszych zalet pontonów, z których tworzy się tymczasowe i modułowe przeprawy wodne, znajduje się bezproblemowy montaż i demontaż. Z racji tego, że nie zajmuje on zbyt wiele czasu, stanowi rozwiązanie odpowiednie dla osób, które organizują imprezy sportowe na wodzie oraz innego typu kilkudniowe wydarzenia, a zatem wyjątkowo mocno liczy się dla nich nie tylko czas stworzenia dodatkowej powierzchni, ale również szybka jej deinstalacja po zakończeniu eventu. Pontony, z racji swojej różnorodności, sprawdzają się w przypadku bardzo wielu sytuacji. Stanowią rozwiązania uniwersalne i chętnie wykorzystywane przez inwestorów czy agencje eventowe. Różne rodzaje pontonów mają na celu jak najlepiej dopasować się do aktualnych wymagań projektu. Ponton łączony, ponton płytowy, kontenerowy, Uniflote czy VSP770 – każde z rozwiązań jest dostosowane do nieco innych warunków i obciążeń.
Ponton łączony – bezproblemowa instalacja i wybór wysokości
Pontony łączone charakteryzują się błyskawiczną instalacją oraz łatwą opcją łączenia w większe zespoły. Niezliczona ilość konfiguracji ułatwia dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Inwestorzy i organizatorzy wydarzeń na wodzie mogą zdecydować się na pontony łączone, występujące w trzech wysokościach (1 m, 1,5 m i 2 m).
Ponton płytowy – tymczasowy most pływający
Rozwiązanie niezbędne w przypadku organizacji imprez i eventów na wodzie, ale również prac konserwatorskich. Ponton płytowy wytrzymuje obciążenie równe 10 tonom na metr kwadratowy. Często stanowi zastosowanie jako most pływający. Może zostać wyposażony w podjazd.
Ponton Uniflote – wytrzymały i niezawodny
Pontony Uniflote świetnie sprawdzają się do zadań z ciężkim sprzętem. Można za ich pomocą budować całe wyspy robocze lub też falochrony, które służą do zabezpieczania ciężkiego sprzętu. Obciążenie na poziomie 10 ton/m2 nie jest im straszne.
Ponton kontenerowy – w wielu kształtach do wyboru
Ponton do zadań specjalnych, który jest w stanie wytrzymać obciążenie wynoszące nawet 12 ton na metr kwadratowy. Nadaje się do ustawiania na nim ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest przeznaczony do pracy na wodzie z nawet najcięższymi materiałami. Na uwagę zasługuje też szeroki wybór kształtów pontonów, w tym modeli z przerwą w środku lub idealnych do budowania wyspy roboczej.
Ponton VSP770 – błyskawiczne łączenie i elastyczność rozwiązania
Ten rodzaj pontonu jest godny uwagi przede wszystkim ze względu na możliwość szybkiego łączenia kilku mniejszych elementów w większą wyspę roboczą. Ponadto klienci mogą wybrać, jak duży ma być ostatecznie VSP770, co również pozwala dopasować go do bieżących potrzeb, na przykład imprezy na wodzie. Świetnie nadaje się wszędzie tam, gdzie od rozwiązań wymaga się dużej elastyczności, a także gdy czas transportu z punktu A do B wymaga sprawności i szybkości. Ponton VSP770 wytrzymuje obciążenie na poziomie 10 ton na metr kwadratowy.