Together Magazyn » Aktualności » Mata grzewcza pod płytki
kobieta i kot leżą na kocu

Mata grzewcza pod płytki

Mata grzewcza pod płytkami? Świetny pomysł! To rozwiązanie, które nie bez powodu jest chętnie stosowane zarówno w łazienkach i toaletach, jak i korytarzach i kuchniach. Jak wygląda to w praktyce i jakie są jego zalety?

Zalety maty grzewczej pod płytkami

Mata grzewcza pod płytki jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie istotną rolę odgrywa ciepła podłoga i dobrze ogrzane pomieszczenie. Technologia mat grzewczych z kablem grzejnym o podwójnej izolacji teflonem ma wiele zalet. To przede wszystkim niski koszt instalacji, wygoda stosowania, łatwy montaż i bezawaryjność. Taki system pozwala także zaoszczędzić miejsce – mata jest cienka, a sam kabel grzejny ma średnicę zaledwie 2 × 3 mm. Wraz z warstwą kleju elastycznego, czy wylewką cienkowarstwową nieznacznie tylko podniesie wysokość podłogi.

Warto jednak pamiętać, że to jakość kabla grzejnego ma istotne znaczenie. Maty grzewcze Heat Decor to wysokiej klasy asortyment stworzony w oparciu o nowoczesne technologie i najlepsze materiały, zgodnie z rygorystycznymi standardami. Kabel grzejny jest chroniony podwójną warstwą teflonu przed przegrzaniem i nie ma pamięci kształtu, co znacząco ułatwia jego bezbłędny montaż.

Montaż maty grzewczej pod płytkami

Instalację elektrycznych mat grzewczych przeprowadza się bezpośrednio na wylewce betonowej lub izolacji termicznej odpowiedniej do ogrzewania pokrytej klejem. Montaż ułatwia fakt, że siatka z włókna szklanego, na której znajdują się przewody grzewcze, jest samoprzylepna. Rozcinając siatkę, można układać matę w dowolnym kierunku. Klejenie mat grzewczych, czy płytek należy wykonać z zastosowaniem klejów pełnoelastycznych.

Maty grzewcze mogą pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego, ale również podstawowego systemu grzewczego przy pokryciu przynajmniej 70% płaszczyzny podłogi. Układając je na całej powierzchni z pominięciem stałej zabudowy unikasz dyskomfortu związanego z różnicą temperatur podłogi i zapewniasz równomierny rozkład cieplny w pomieszczeniu. Warto pamiętać, aby nie przekraczać temperatury 34 °C w pomieszczeniach sanitarnych (łazienka, czy WC) i 28 °C w pozostałych (salon, kuchnia, pokoje i korytarz).

Maty Heat Decor – profesjonalne rozwiązanie grzewcze

Mata grzewcza pod płytki Heat Decor to nowoczesne, bezobsługowe rozwiązanie grzewcze, które w połączeniu z elektronicznym termostatem umożliwia precyzyjne, zdalne sterowanie temperaturą podłogi i powietrza w pomieszczeniu.

Nie bez powodu Maty HD objęte są 25-letnią gwarancją. Dzięki pokryciu kabli odporną na punktowe przegrzewanie się instalacji podwójną warstwą teflonu są bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury. Wielosplotowa struktura kabla grzejnego chroni też przed mikronaprężeniami wynikającymi z dużych wahań temperaturowych. Maty HD możesz z powodzeniem zastosować pod płytki ceramiczne, gresowe, czy kamienne. Zapewnij sobie bezobsługowe i komfortowe źródło ciepła na dziesiątki lat wybierając maty Heat Decor.

Oceń