Together Magazyn » Rodzic » To lato musi być udane – jest uratowane! Druga edycja gry miejskiej Uratuj Lato

To lato musi być udane – jest uratowane! Druga edycja gry miejskiej Uratuj Lato

W niedzielę 15 czerwca na ulicach Trójmiasta miało miejsce niezwykłe wydarzenie zorganizowane przez firmę Loopy’s World. Rozegrano drugą edycję gry miejskiej Uratuj Lato przeznaczonej dla całych rodzin. Wyjątkowość tegorocznej odsłony podkreśla fakt, że zostało do niej zaproszonych aż 17 partnerów, którzy doskonale znają się na organizacji dobrej zabawy. Nie mogło zabraknąć więc emocji i atrakcji dla wszystkich uczestników. Nad grą miejską patronat honorowy objęli prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki. Impreza odbyła się w ramach obchodów Narodowego Dnia Sportu. Patronat medialny nad nią objął, między innymi, „Magazyn Together”.

Gra miejska, której finał odbył się na sopockim molo, zgromadziła ponad 200 uczestników. Brały w niej udział zgłoszone wcześniej Drużyny Uśmiechu. Każda drużyna liczyła 2–5 członków, w tym obowiązkowo osobę pełnoletnią i co najmniej jedno dziecko poniżej 13. roku życia. Już od godziny 9.00 do Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World w Gdańsku i Parku Trampolin Jumpcity w Gdyni tłumnie zgłaszały się zespoły w pełnej gotowości do ratowania lata przed Panem Pochmurniakiem. Chociaż czas wykonania zadań nie przesądzał o zwycięstwie, a przede wszystkim liczyła się dobra zabawa, Słoneczni Ratownicy potraktowali swoje wyzwania całkiem poważnie. I nie ma się czemu dziwić – ratowanie lata to przecież zupełnie poważna sprawa! Ponieważ najgroźniejszą bronią uczestników gry musiał być uśmiech, już w swoim pierwszym zadaniu dzieci musiały rozśmieszyć swoich rodziców wyłącznie za pomocą słów.

W godzinach 9.30–14.30 zaplanowano realizację poszczególnych zadań w różnych miejscach Trójmiasta – Słonecznych Punktach. Każde poprawnie wykonane zadanie oznaczało uratowanie jednego spośród promyków, które spadły z nieba podczas burzy. Drużyny Uśmiechu musiały się zmierzyć z grami i nietypowymi zadaniami wymagającym zarówno sprawności fizycznej, jak i umiejętności logicznego myślenia. Każdy mógł więc się sprawdzić w konkursach sprawnościowych i intelektualnych, kalamburach czy zagadkach. Warto zaznaczyć, że impreza była świetną okazją do bliższego poznania różnych zakątków Trójmiasta, gdzie nie co dzień można dotrzeć.

Podczas finału o godzinie 15.00 na sopockim molo poznaliśmy tegorocznych zwycięzców gry miejskiej „Uratuj Lato”. Najlepszym Drużynom Uśmiechu przyznano atrakcyjne nagrody, spośród których najcenniejszą były bilety wstępu do Tropical Islands pod Berlinem. Trzeba jednak podkreślić, że każdy mógł się poczuć zwycięzcą w ważnej misji ratowania lata, która zakończyła się pełnym sukcesem! Sponsorzy i organizatorzy zadbali o to, by wszyscy Słoneczni Ratownicy zabrali do domu nie tylko wspomnienia, ale i okolicznościowe pamiątki. Nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez sponsorów, takich jak wspólne zabawy ruchowe czy wstęp kabaretu.

Już ubiegłoroczna edycja gry miejskiej Uratuj Lato była dobrym dowodem, że spędzanie czasu w mieście wraz z całą rodziną może być wyjątkowo przyjemne i dostarczać wielu wspaniałych wrażeń. Również w tym roku organizatorzy zadbali o to, by w przestrzeni miasta połączyć aktywność fizyczną z dobrą zabawą i znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem. Aspekt rywalizacji między poszczególnymi drużynami nie był najistotniejszy. Największą wartością imprezy była możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu w radosnej atmosferze rodzinnego święta. Pozostaje mieć nadzieję, że przyszłoroczne ratowanie lata będzie równie udane i niezapomniane!

Oceń