Together Magazyn » Aktualności » Książki dla małych i dużych

Książki dla małych i dużych

DLA MAŁYCH

Okropne opowieści dziadka

James Flora

WYDAWNICTWO PRÓSZYŃSKI I S-KA

To jedna z najbardziej cenionych i poszukiwanych książek Jamesa Flory, kultowego amerykańskiego ilustratora i autora. Pojawiają się w niej odrażające potwory, tańczące szkielety, mroczne jaskinie, wiedźmy o nosach pokrytych brodawkami, głodne wilkołaki i groźne upiory – wszystko jednak tylko po to, by oswoić lęk i strach najmłodszych czytelników. Gdy za oknem szaleje burza z piorunami, a ty siedzisz na kolanach dziadka, który opowiada dziwne historie, wbrew pozorom nie jest to takie miłe i bezpieczne, jak by się mogło wydawać. Szkielety w workach, straszliwe wiedźmy, ogromne kosmate pająki o zaślinionych paszczach, odrażające duchy i wygłodniałe wilkołaki – z takimi potwornościami zmagał się dziadek w swych przerażających przygodach.

321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat

Mathilda Masters

WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA

Najfajniejsza encyklopedia ciekawostek na świecie! Czy wiesz, że: żyrafa może sobie wylizać uszy? Zęby czyścimy już od tysięcy lat? Możesz zważyć swoją głowę, wsadzając ją do wiadra z wodą? Bambus czasem rośnie ponad metr dziennie? Astronauci sikają do odkurzacza? W tej niesamowitej książce znajdziesz 321 zaskakujących ciekawostek z biologii, historii, geografii i wielu innych dziedzin. Zaskocz siebie i innych niesamowitymi odpowiedziami na nietypowe pytania!

Lukrecja

Anne Goscinny

WYDAWNICTWO ZNAK

Cześć, jestem Lulu! I tyle z dobrych wiadomości. Moje życie jest pełne katastrof. Marzyłam o psie, ale dostałam… żółwia. Nie mogłam doczekać się szkolnej wycieczki, dopóki moja mama nie zgłosiła się na opiekunkę (na ochotnika!), a gdy zrobiłam imprezę, to wpadła na nią, uwaga… babcia. Dobrze, że chociaż nauczyła nas grać w karty. I teraz wymiatamy w szkole z Aliną, Karoliną i Pauliną. Choć przyznam szczerze – gdy po szkolnym korytarzu przechodzi pewien chłopak ze starszej klasy, to nie mogę się skupić…

Anne Goscinny – w dzieciństwie spędzała czas z „Mikołajkiem” i innymi chłopięcymi postaciami, ale już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji!

DLA DUŻYCH

Zdrowe i pełne energii dziecko

Katarzyna Błażejewska-Stuhr

WYDAWNICTWO ZWIERCIADŁO

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie – źle się odżywają, mało się ruszają. Już co piąte polskie dziecko ma nadwagę lub otyłość. To bagaż na całe życie. To nie tylko nadmierna ilość tkanki tłuszczowej i większe obwody. To przede wszystkim zmieniony skład ciała, który wpływa na funkcjonowanie organizmu. Za kondycję i stan ich zdrowia jesteśmy odpowiedzialni my – rodzice! Badania naukowe wskazują iż otyłość i jej konsekwencje mogą być skutecznie korygowane przez zdrowy tryb życia, prawidłowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. Oprócz wielu informacji praktycznych na temat dietetyki i żywienia dzieci, książka jest wypełniona pomysłami na dania, które przygotujesz o każdej porze dnia i roku.

Krysia. Mała książka wielkich spraw

Michalina Grzesiak

WYDAWNICTWO CZWARTA STRONA

To nie jest przewodnik, który poprowadzi was przez gąszcz rodzicielskich wyzwań. Z tej książki niczego się nie nauczycie. Nie znajdziecie tu żadnego tutorialu, który odwiedzie was od popełniania błędów. No serio, to nie tu. Tu notorycznie coś się paprze. Ta książka pokazuje świat oczami dziecka, a widzenie i rozumienie u pięciolatki to jakby wyższy stopień wtajemniczenia. To jest sztuka. Tak nie oceniać, nie kategoryzować i nie nienawidzić. Jest w nas, dorosłych, poczucie, że mamy niekontrolowaną władzę nad młodszymi. Przeświadczenie, że wolno nam przelewać w ich głowy dokonania i porażki, wiary i niewierności, chęci i niechęci, lubienia i nielubienia. Niepopsuty człowiek, kiedy tylko dopuścisz go do głosu, opowie ci o pomaganiu nieznajomemu na dziale z lizakami i tęsknocie za „umarniętą” mamą, chociaż mama jeszcze nigdzie się nie wybiera.

Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci

Szymon Hołownia, Marcin Prokop

WYDAWNICTWO ZNAK

Weszli przebojem na szklane ekrany jako zgrany duet przeciwieństw. Teraz opowiadają także o tym, kim są z dala od kamer. Obaj niedawno obchodzili czterdzieste urodziny. Co się zmieniło w ich życiu? Czy Hołownia spełnił się wreszcie jako akuszerka, a Prokop poczuł się supermanem? Jak się odnajdują w rolach mężów i ojców? Czy coś ich jeszcze kręci w show-biznesie? Z lekkim zdumieniem patrzą w lustro, z jeszcze większym – za okno, na gwałtownie zmieniający się świat. Czy Polacy w realu są fajniejsi niż w internecie? Gdzie są dzisiaj drzwi do piekieł? Czy Mesjasz przyjdzie ponownie w postaci cyfrowej?

5/5 – (1 głosów)