Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Kiedy torba, a kiedy plecak? Jak się spakować w podróż?
Zdjecie frontowe

Kiedy torba, a kiedy plecak? Jak się spakować w podróż?

Przed wyjazdem każdy turysta starannie myśli o tym, co ma zapakować na wyjazd. Nie tylko uwzględnia się garderobę, ale także obuwie, kosmetyki i inne przydatne akcesoria. W co to wszystko spakować? W torbę lub plecak? Która z tych opcji będzie korzystniejsza? Czas to sprawdzić, aby w trakcie podróży móc sobie zapewnić komfort i wygodę.

Plecak na wycieczkę – czy jest to dobra opcja?

Plecak podróżny to element, który znany jest od bardzo długiego czasu. Był pewien okres, kiedy walizki na chwile zostały zapomniane na rzecz plecaków. Dzisiaj turyści na równi korzystają z walizek, plecaków i toreb na ramię. Nie zawsze jednak jest możliwość zabrania. Czas więc przyjrzeć się zaletom związanym z plecakiem. Kiedy warto z nich skorzystać?

Z pewnością podczas wyjazdów chodzonych. Tzn. mając w planach częste przemieszczanie się, np. po szlakach górskich. Nie trzeba będzie obawiać się tego, że walizkę trzeba będzie ciągnąć za sobą po nierównościach znajdujących się na drodze. Tego typu plecaki będą wygodną opcją, która na dodatek jest bardzo pojemna. Na wędrówkę będzie można zabrać ze sobą niezbędne rzeczy. Warto wskazać na to, że prawie każdy plecak na wycieczkę ma specjalną membranę, która zapewnia ochronę przed wilgocią. Nawet w przypadku ulewy, rzeczy znajdujące się w środku nie zmokną.

Plecaki na różne okazje

Plecaki miejskie i innego typu są polecane z tego względu, że ma się zawsze ciężar zawsze równo rozłożony na plecach. Do tego ręce ma się wolne, więc będzie można trzymać dzieci przy sobie. Plecaki miejskie polecane są na krótkie wypady, np. na weekend z przyjaciółką nad morze. Są one na tyle małe, że będzie można pomyśleć o tym, aby ze spokojem zabrać je do samolotu jako bagaż podręczny. Uda się je wsunąć pod fotel, więc nie trzeba będzie płacić dodatkowych pieniędzy za bagaż. Jeżeli chodzi o większy plecak podróżny, zawsze warto zwrócić uwagę na to, czy posiada wygodny pas biodrowy, co też ułatwi jego stabilizację podczas noszenia.

Torba na ramię – czy warto ją zabrać na wakacje?

Jeżeli chodzi o wypad na weekend z przyjaciółmi w góry, aby zdobywać kolejne szlaki, to skórzana torba męska nie stanie się dobrą propozycją. Lepszy będzie pojemny plecak męski, który dodatkowo powinien posiadać mniejsze przegródki. Skórzana torba męska będzie lepszą propozycją na wyjazd służbowy lub na weekendowy wypad ale nad morze, gdzie celem będzie leniuchowanie przy basenie lub na plaży. Tego typu torby polecane są szczególnie tym osobom, które nie mają zamiaru dużo chodzić ze swoim bagażem. Można je ze spokojem włożyć do bagażnika nawet wtedy, kiedy wydaje się, że nie ma już na nic miejsca. Skórzana torba z pewnością się zmieści, ponieważ jest miękka i będzie można ją zdusić. Nawet jeżeli bagażnik w samochodzie jest już wypchany po brzegi, można pomyśleć o włożeniu torby pod nogi pasażerów. Tego typu torby są lekkie i uda się je także z pewnością wrzucić na górną półkę w pociągu.

Czy torba na ramię jest dobra na wszystkie okazje?

Z toreb wyposażonych w jedno ramię lepiej nie korzystać w przypadku samolotów. Jeżeli chodzi o auto, to ich miękkość jest zaletą, ponieważ uda się ją wepchnąć. Jednak ta zaleta może okazać się również wadą, jeżeli chodzi o luk bagażowy i znajdującą się pomiędzy walizkami torbę. Może się okazać, że rzezy znajdujące się w środku zostały przygniecione. ze względu na gabaryty, torba męska na ramię może nie zostać zakwalifikowana jako bagaż podręczy i trzeba będzie za nią dodatkowo dopłacić, umieszczając ją w luku bagażowym.

Na wyjazd rodzinny można zabrać ze sobą plecak, ale także torbę na ramię. Przy czym w takim wypadku każdy członek rodziny będzie musiał mieć dla siebie osobny plecak/torbę. Tak, aby każdy miał pewność, że zmieści potrzebne rzeczy. Jeżeli dzieci są małe, to noszenie przez nich plecaków przez dłuższą chwilę raczej nie wchodzi w grę. Podobnie jak z torbą. Rodzice będą musieli ich spakować do siebie lub też pomyśleć o wykorzystaniu walizki na wyjeździe.

5/5 – (1 głosów)