Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak zostać kolekcjonerem kartek pocztowych i gdzie szukać starych pocztówek?
art1 marzec2024 freepik 36 wp

Jak zostać kolekcjonerem kartek pocztowych i gdzie szukać starych pocztówek?

Mimo że kolekcjonowanie pocztówek może wydawać się mało interesującym zajęciem, nie do końca jest to prawdą. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to hobby, które pozwala odkryć historię, a także sztukę i kulturę różnych zakątków świata. Jak można zostać kolekcjonerem pocztówek?

Od czego zacząć zbieranie kartek pocztowych?

Zbieranie kartek pocztowych warto zacząć od zdefiniowania tematu swojej kolekcji. Możesz zdecydować się na zbieranie pocztówek związanych z konkretnym miejscem, motywem, krajem, zwierzętami itp. Kartki pocztowe dzielą się między innymi na widokowe, okolicznościowe i korespondencyjne. Kolekcjonowanie pocztówek jest zainteresowaniem, które nie wymaga dużych nakładów finansowych, pocztówki możesz przechowywać w albumie na zdjęcia lub w zwykłych pudełkach po butach. Ważne jest to, aby odpowiednio je podpisać, szczególnie jak Twoje zbiory będą się powiększać. 

Kolekcjonowanie pocztówek możesz realizować według własnych preferencji. Możesz zbierać kartki z różnymi motywami, choć lepszym pomysłem będzie stworzenie tematycznej, oryginalnej kolekcji.

Gdzie można kupić stare pocztówki?

Istnieje wiele miejsc, gdzie można znaleźć stare pocztówki, wśród nich na uwagę zasługują antykwariaty typu https://houseofpostcards.pl/antykwariat. W takich miejscach można znaleźć wiele unikatowych kartek pocztowych z różnych czasów, niektóre z nich będą wyjątkowe i cenne. Podczas zakupu pocztówek zwracaj szczególną uwagę na ich stan, unikając mocno zniszczonych egzemplarzy. Wyjątkiem będą niezwykle rzadkie, unikatowe wydania. Wybieraj kartki zachowane w dobrym stanie, które będą mieć szczególną wartość dla Twojej kolekcji. 

Jeśli zależy Ci na zakupie wyjątkowych egzemplarzy, zapisz się do odpowiednich grup kolekcjonerskich dostępnych w sieci. Dzięki temu zyskasz wiele cennych informacji, wymienisz się swoim doświadczeniem z innymi kolekcjonerami, a także zyskasz szansę na to, aby wymienić się pocztówkami. 

Zbieranie kartek pocztowych nie jest wymagającym zainteresowaniem i nie wymaga inwestowania w specjalne akcesoria sprzęty, czy wydawania dużych kwot pieniędzy. Z tego względu kolekcjonerem pocztówek może zostać każdy bez względu na wiek. Wbrew pozorom może być to bardzo ciekawe, fascynujące zajęcie, które będzie przynosić wiele satysfakcji. 

Oceń