Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak wyczyścić kuchnię, aby odzyskała blask?

Jak wyczyścić kuchnię, aby odzyskała blask?

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłek, a często również go spożywamy, dlatego musimy dbać o to, by lśniła czystością. Do osiągnięcia takiego stanu pomocne będą dobre środki czyszczące: płyn do mycia naczyń i inne detergenty, lub uniwersalny płyn do mycia kuchni.

Kuchenny armagedon

Wchodzimy do domu i zastajemy kuchnię w opłakanym stanie. Na wpół rozpakowana torba z zakupami i wysypujące z niej produkty, na podłodze plamy z soku. W zlewie lub na blacie piętrzące się stosy brudnych naczyń. Opryskana tłuszczem lub sosem pomidorowym kuchenka gazowa i kafelki nad kuchenką. A do tego niemyta, a tylko od czasu do czasu przecierana kuchenka mikrofalowa i toster. Witamy w rzeczywistości! To dość popularny widok, nie tylko w liczącym wiele osób, w tym dzieci, gospodarstwie domowym. Jak ogarnąć ten bałagan? Spokojnie, podpowiemy jak krok po kroku poradzić sobie z tą sytuacją. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie, dobry płyn do mycia kuchni oraz odpowiednia liczba ściereczek i gąbek do mycia.

Jak przygotować się do sprzątania, aby nie było ono udręką?

Pozytywne nastawienie możemy zbudować w sobie, puszczając odpowiednią, dynamiczną muzykę. Można też połączyć przyjemne z pożytecznym, słuchając przy sprzątaniu audiobooków. Istotne są też zapachy, dlatego dobierzmy środki czyszczące do własnych preferencji zapachowych. Woda z octem jest idealna, jednak aby sprzątanie mogło nas zrelaksować postawmy lepiej na dobry płyn do mycia kuchni o ładnym zapachu np. Perfect House. Uniwersalny płyn do mycia kuchni tej marki jest delikatny, ale skuteczny. Najważniejsze, że czyści brud, trudniejsze osady z tłuszczu i sadzy, a także przyschnięte i trudne do usunięcia plamy po napojach, owocach itp., a przy tym zostawiał po sobie lśniące powierzchnie. Płyn do mycia kuchni Barwy Perfect House ma też wielką zaletę – dzięki specjalnie skomponowanej mieszance surfaktantów o świetnych właściwościach myjących oraz odtłuszczających, chroni czyszczone przez nas powierzchnie przed dalszymi zabrudzeniami, co zaoszczędzi nam czas przy ponownych porządkach w kuchni. Ma też wygodny aplikator jak większość produktów z serii Perfect House. Oprócz akcesoriów służących rozrywce oraz odpowiednim środkom czyszczącym, zaopatrzmy się w gąbki, szmatki i ręcznik papierowy.

Przystępujemy do dzieła!

Myjemy naczynia lub wkładamy je do zmywarki. Suchym lub zwilżonym ręcznikiem usuniemy pierwsze zabrudzenia i cząstki jedzenia ze stołu, blatów, zlewozmywaka i kuchenki. Następnie rozpylamy płyn do mycia kuchni lub aplikujemy inny środek czyszczący na powierzchnię, którą chcemy wyczyścić. Używamy wilgotnej ściereczki do czyszczenia powierzchni. Blaty oraz miejsca, które mają bezpośredni kontakt z żywnością przecieramy na koniec dodatkowo wilgotną szmatką. Podobnie w przypadku gładkich powierzchni, takich jak płytki ceramiczne i kuchnia indukcyjna. Wyjątkowe uporczywe plamy należy najpierw potraktować płynem do mycia kuchni, odczekać około 10 minut i przetrzeć. Do czyszczenia szafek i ich frontów zastosujmy specjalny preparat np. mleczko do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni drewnianych.

Skończyła się nasza ulubiona playlista, a kuchnia lśni czystością? Okazało się, że przy odpowiedniej organizacji i dobrych środkach myjących do kuchni sprzątanie to nie problem!

5/5 – (1 głosów)