Piękna, gładka i nawilżona cera bez przebarwień i blizn możliwa jest do uzyskania, dzięki wielu zabiegom kosmetycznym i z zakresu medycyny estetycznej. Niektóre są bardziej inwazyjne, po innych okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Hydrabrazja należy do zabiegów, które są bezpieczne, skuteczne i jednocześnie zaraz po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych obowiązków. Jak wpływa na kondycję i wygląd skóry?
Hydrabrazja dla każdego typu skóry
Zabieg polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka przy pomocy specjalistycznego urządzenia wyposażonego w głowice z pierścieniami ściernymi. Ich wielkość zależy od tego, na jakiej głębokości hydrabrazja ma być przeprowadzona. Metoda ta może być wykorzystywana do każdego typu cery – jest bezpieczna nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej. Doskonale radzi sobie ze skórą naczynkową oraz przesuszoną – więcej na ten temat na https://drparadowska.pl/zabiegi/laserowe-usuwanie-naczynek/. Hydrabrazja nazywana jest również mikrodermabrazją wodną, ponieważ obie metody niewiele się od siebie różnią. Podczas ścierania warstwy rogowej skóry stosuje się roztwór soli fizjologicznej, co daje uczucie chłodzenia i łagodzenia. Ma to znaczący wpływ na zminimalizowanie bólu podczas zabiegu, który w przypadku mikrodermabrazji jest większy.
Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana, a następnie poddana peelingowi chemicznemu. Takie przygotowanie skóry jest konieczne do przeprowadzenia hydrabrazji. Proces ścierania warstwy rogowej naskórka trwa około 60 minut. Po wyjściu z gabinetu przez około 3 dni na skórze może utrzymywać się zaczerwienienie. Konieczne jest stosowanie kremów ochronnych z filtrem, a dla uzyskania pożądanego efektu powtórzenie zabiegu około 5 razy.
Jakie efekt można uzyskać?
Mikrodermabrazja wodna poprawia elastyczność skóry, mocno ją nawilża i dotlenia. Wygładza cerę i zmniejsza zmarszczki, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się. Wpływa także na mniejszą widoczność blizn oraz zmian trądzikowych. Wzmacnia naczynka i dodatkowo ujednolica koloryt skóry.
Zabieg hydrabrazji jest więc idealny dla skóry trądzikowej, suchej, zmęczonej, odwodnionej, szarej i szorstkiej. Doskonałe efekty zapewnia także skórze dojrzałej, normalnej i tłustej. Zabieg jest uniwersalny i może być stosowany o każdej porze roku.
Przeciwwskazania
Zabieg nie powinien być wykonany u osób, które mają raka skóry, świeże rany lub stany zapalne. Nie zaleca się go również w przypadku naczyniaków, bliznowców i znamion oraz jeśli w obrębie miejsca poddawanego hydrabrazji wykonywane były zabiegi chirurgiczne w przeciągu ostatnich kilku tygodni.