Together Magazyn » Aktualności » Gwiazdy nauczą dzieci smaków !

Gwiazdy nauczą dzieci smaków !

Fundacja Pomaganie jest trendy uruchomiła właśnie pierwszy w Polsce blog kulinarny dedykowany rodzicom dzieci z autyzmem oraz rodzicom dzieci zdrowych, dla których od samego początku ważne jest budowanie kubków smakowych u swoich dzieci, ucząc je smaku zdrowego. Autorem zamieszczanych przepisów i porad jest … Duszek Babu … maskotka fundacji, która zarazem we wrześniu będzie bohaterem czytanego co roku od siedmiu lat tomiku bajek pomagajek przez gwiazdy oraz głowę Państwa.

Akcji towarzyszyć będą gwiazdy oraz przedsiębiorcy. To dzięki tym drugim jeszcze w tym roku do sieci handlowych w całej Polsce oraz zagranicą trafią produkty sygnowane wizerunkiem duszka. Fundacja sfinalizowała właśnie rozmowy z firmą “Planet Food” na produkcję zdrowych przekąsek dla dzieci, które zdaniem władz fundacji zdominować powinny również sklepiki szkolne w całej Polsce. Trwają także rozmowy z jednym z producentów czekolad, dotycząca wprowadzenia na rynek sygnowanych przez Babu czekolad. We wrześniu natomiast we współpracy z firmą Creative Mobile wypuścimy na rynek grę komputerową “Babu”, której celem będzie wsparcie dla rodziców w terapii dzieci z autyzmem, a zarazem grą rozwojową dla wszystkich dzieci, również zdrowych.

edyta herbus

Walczymy ze stereotypem fundacji, której działalność z definicji polega na tym , że posiadając status fundacji, rościmy sobie prawa do tego by ludzie nam przelewali pieniądze, czy w innej formie wpłacali datki. Podobnie jak nasza fundacja w swojej działalności rozdaje wędki zamiast ryb, tak my jako przykład chcemy budować taki jej model działania, by na każdy grosz jaki wpływa do fundacji, decydując się na jej powołanie i objęcie funkcji w zarządzie musimy zapracować. Stąd też taka współpraca z producentami pozwala nam realizować swoją misję zgodnie z biznesowym sposobem działania. Nie oczekujemy od nikogo datków, tworzymy produkty , które mając nam pomóc zdobywać fundusze na pomaganie” – wyjaśnia Krzysztof Gorzkiewicz prezes zarządu fundacji Pomaganie jest trendy

Artur Barciś

Do tej pory w akcji wzięło już ponad 100 gwiazd, bajki czytali już m.in.: Zbigniew Zamachowski, Daniel Olbrychski, Kasia Cichopek, Natalia Siwiec, Bohdan Łazuka, Paweł Małaszyński, Małgorzata Foremniak i wiele innych gwiazd, a także dziennikarze czy Prezydenci Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski. W tym roku zarząd fundacji na wielką nadzieję na udział Prezydenta Andrzeja Dudy, któremu zaproszenie już zostało wysłane. Niektórych bajek odsłuchać można w sieci, np/: https://www.youtube.com/watch?v=F-NFxM8XYVo lub https://www.youtube.com/watch?v=leF7oa6i-80

Blog znajduje się pod adresem www.swiatbabu.blog.pl . Co prawda przepisy na smaczne obiadki dla dzieci, a nawet desery autor będzie dedykował przede wszystkim rodzicom dzieci z autyzmem (przypomnijmy w Polsce 1 na 300 dziecko rodzi się z autyzmem) , ale nie znaczy to, że mamy dzieci zdrowych nie mogą z nich korzystać! Wręcz przeciwnie !

Posiłek to dla każdego, również zdrowego dziecka to feeria barw, smaków i dźwięków. To od rodziców zależy jakich smaków nauczymy dziecka, czy będą to smaki rodem z fast foodowych sieciówek czy też smaki zdrowe, decydujące także o zdrowiu dziecka w przyszłości. Jeśli czym prędzej nie nauczymy dzieci zdrowych smaków, to nie możemy jak mówi autor strony narzekać w późniejszym wieku na dzieci, że nie chcą one jeść nic innego jak fast food czy słodycze – to Wy rodzicie uczycie ich smaków ! Posiłki dla dzieci z autyzmem to przede wszystkim posiłki zdrowe, dlatego też autor bloga uważa, że powinna do niego zaglądać każda mama, która wie, że miłość do dziecka, to także zadbanie od pierwszych dni o jego zdrowie.

Marcin Miller

Smaki, których nauczymy nasze dzieci, będą funkcjonowały w ich kubkach smakowych w późniejszych latach. Ucząc dzieci smaków od początku sprawiamy, że w późniejszym czasie nie zrobi na nich wrażenia torba chipsów, cukierków czy nowa pizzeria na osiedlu – zmysł smaku, będzie domagał się od nich “ochoty” na zdrowe warzywa, owoce czy szereg innych potraw przyjaznych zdrowiu., które wpoimy w kubki smakowe dziecka.

Babu kolejnego dnia umieszczać będzie dla swoich czytelników jeden przepis oparty na żywności nieprzetworzonej i ekologicznej, diety ze zwiększoną podażą kwasów omega-3 oraz prebiotyków i probiotyków, dietę eliminacyjną w alergii, dietę bezglutenową i bezmleczną oraz dietę ketogenną. Z każdym tłumaczyć będzie również ich znaczenie, walory zdrowotne oraz tajniki, dzięki którym w prosty sposób będą mogły przepisy realizować same dzieci pod okiem rodziców, co jednocześnie przynosi również świetne walory integrujące rodziców z dziećmi. Wraz z przepisami Babu polecał będzie także zdrowe produkty, wskazując zarazem miejsce z możliwością jego zakupu – organizatorzy akcji planują również do akcji zachęcić znanych polskich kucharzy.

Plakaty oraz ulotki promujące blog z prośbą o ich wywieszenie trafiły właśnie do ordynatorów porodówek i przychodni dziecięcej w całej Polsce. Są one również dostępne w sklepach dziecięcych na terenie całego kraju. Powstanie bloga ma duży związek z przygotowaniami do rozpoczęcia 7 już edycji jednego z najbardziej znanych w Polsce projektów dobroczynnych “Pomaganie jest trendy”, w którym co roku gwiazdy wspierają program budowania świadomości nt. autyzmu. Gwiazdą czytanego we wrześniu przez znane osoby tomiku będzie właśnie sympatyczny Duszek Babu, a w treści podane zostaną przepisy na zdrowe obiady i desery, zachęcające dzieci do spożywania, poprzez zawarcie ich w formie bajek.

25 września z kolei w warszawskim Hotelu Marriott odbędzie się impreza inaugurująca kolejną edycję akcji “Charity Fashion & Health Day”, w której udział zapowiedziało już wielu czołowych polskich i zagranicznych biznesmenów, ambasadorów stacjonujących w Polsce krajów, byłych prezydentów, polityków oraz gwiazd. W trakcie części targowej imprezy , zaprezentują się firmy odzieżowe , kosmetyczne czy zdrowej żywności , których oferta jest skierowana nie tylko dla modnych i dbających o zdrowie rodziców, ale również ich dzieci. Fundacja zaprezentuje również kolekcję swoich koszulek z Babu dla dzieci i dorosłych , stworzonych wspólnie z marką Deseo oraz specjalną kolekcję kołderek, poduszeczek i dywaników dla dzieci, stworzoną na tę okazję przez firmę “CocoGiovanna For Kids”. Gwiazdą gali będzie również Voice of Fashion TV Ania J, znana ze współpracy ze Snoop Dogg oraz Alex Face – stylista hollywoodzkich gwiazd, takich jak Angelina Jolie, Grace Jones czy Johny Deep.

Z punktu widzenia kobiety, cel tej imprezy jest dla każdej z nas bardzo ważny. Nie tylko edukujemy siebie względem zagrożeń dla naszych dzieci, ale również uczymy nasze dzieci tolerancji. Impreza celowo zaplanowana została na niedzielę, bo my kobiety tylko wtedy możemy znaleźć czas dla siebie w biegu pomiędzy pracą zarobkową, pracą domową,a czasem dla rodziny. Dzięki naszej imprezie 25 września w hotelu Marriott, każda kobieta ma szanse poczuć się wyjątkowo, zaznać odrobiny luksusu i zdrowia, zwłaszcza, że wstęp na imprezę jest bezpłatny, a każda osoba, która swoją obecność zamelduje na naszym facebook’u, ma szansę na cenny upominek od nas.” – powiedziała Patrycja Brandys , wiceprezes fundacji, twórczyni maskotki “Babu”.

Do wydarzenia dołączyć można tutaj: https://www.facebook.com/events/619744688202475/ , z kolei informacji o samej fundacji doszukać się można na: www.pomaganiejesttrendy.com.pl oraz www.facebook.com/PomaganieJestTrendy , natomiast do akcji budowania zdrowych smaków dołączyć można za pośrednictwem tego linku: https://www.facebook.com/events/1787041964875906/

Oceń