Together Magazyn » Styl życia » Designer Outlet Gdańsk zorganizował konkurs dla studentów ASP

Designer Outlet Gdańsk zorganizował konkurs dla studentów ASP

Centrum Designer Outlet Gdańsk zorganizowało konkurs dla studentów ASP. Zadaniem dla uczestników jest przygotowanie projektu przearanżowania wnętrza Centrum. Główna nagroda to 5000 zł.

Dzięki współpracy Designer Outlet Gdańsk z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, chętni do wzięcia udziału w projekcie studenci Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz otrzymali ambitne zadanie semestralne – do końca semestru muszą stworzyć projekt aranżacji przestrzeni wspólnych centrum outletowego. Konieczny warunek to nawiązanie do obecnej koncepcji architektonicznej obiektu, której inspiracją jest tradycyjna skandynawska wioska rybacka.

Miło jest nam współpracować z gdańską ASP i bardzo cieszy nas fakt, że możemy pomóc młodym architektom wnętrz w ich rozwoju zawodowym. Mamy nadzieję, że wyzwanie, jakim jest uczestnictwo w konkursie, pozwoli im nie tylko na kreatywne wyrażenie siebie w projekcie, ale może nawet otworzy drzwi do kariery zawodowej – mówi Ireneusz Homa, Dyrektor Designer Outlet Gdańsk.

W konkursie bierze udział osiem studentek. Podczas kilku miesięcy pracy przyszłe architektki spotykały się na konsultacjach z przedstawicielami centrum i prezentowały dotychczasowe postępy w pracy. Był to ważny element projektu, dzięki któremu studentki miały przedsmak prawdziwego działania z klientem.

Współpraca z Designer Outlet Gdańsk od początku była bardzo owocna. Co prawda dla studentek nie jest to pierwszy tak duży projekt, jest on jednak najbardziej komercyjny. A co za tym idzie – będzie dla nich ważnym krokiem w dalszej karierze. Na pewno stanowi świetne przygotowanie do pracy z inwestorem, który często może być bardzo wymagający – mówi dr hab. Tadeusz Pietrzkiewicz, Dziekan wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Osoby biorące udział w konkursie będą musiały dostarczyć jury plansze w formacie 100x70cm, rysunki techniczne oraz wizualizacje ofertowe w formie elektronicznej. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł, za II miejsce można zdobyć 3000 zł, a za III miejsce 2000 zł netto. Prezentacja finalnych projektów komisji konkursowej odbędzie się 24 stycznia 2019r. w ASP. Oficjalna uroczystość ogłoszenia wyników połączona z otwarciem wystawy prac konkursowych planowana jest na 6 lutego w Designer Outlet Gdańsk.

Oceń