Centrum Designer Outlet Gdańsk zorganizowało konkurs dla studentów ASP. Zadaniem dla uczestników jest przygotowanie projektu przearanżowania wnętrza Centrum. Główna nagroda to 5000 zł.

Dzięki współpracy Designer Outlet Gdańsk z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, chętni do wzięcia udziału w projekcie studenci Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz otrzymali ambitne zadanie semestralne – do końca semestru muszą stworzyć projekt aranżacji przestrzeni wspólnych centrum outletowego. Konieczny warunek to nawiązanie do obecnej koncepcji architektonicznej obiektu, której inspiracją jest tradycyjna skandynawska wioska rybacka.

Miło jest nam współpracować z gdańską ASP i bardzo cieszy nas fakt, że możemy pomóc młodym architektom wnętrz w ich rozwoju zawodowym. Mamy nadzieję, że wyzwanie, jakim jest uczestnictwo w konkursie, pozwoli im nie tylko na kreatywne wyrażenie siebie w projekcie, ale może nawet otworzy drzwi do kariery zawodowej – mówi Ireneusz Homa, Dyrektor Designer Outlet Gdańsk.

W konkursie bierze udział osiem studentek. Podczas kilku miesięcy pracy przyszłe architektki spotykały się na konsultacjach z przedstawicielami centrum i prezentowały dotychczasowe postępy w pracy. Był to ważny element projektu, dzięki któremu studentki miały przedsmak prawdziwego działania z klientem.

Współpraca z Designer Outlet Gdańsk od początku była bardzo owocna. Co prawda dla studentek nie jest to pierwszy tak duży projekt, jest on jednak najbardziej komercyjny. A co za tym idzie – będzie dla nich ważnym krokiem w dalszej karierze. Na pewno stanowi świetne przygotowanie do pracy z inwestorem, który często może być bardzo wymagający – mówi dr hab. Tadeusz Pietrzkiewicz, Dziekan wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Osoby biorące udział w konkursie będą musiały dostarczyć jury plansze w formacie 100x70cm, rysunki techniczne oraz wizualizacje ofertowe w formie elektronicznej. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł, za II miejsce można zdobyć 3000 zł, a za III miejsce 2000 zł netto. Prezentacja finalnych projektów komisji konkursowej odbędzie się 24 stycznia 2019r. w ASP. Oficjalna uroczystość ogłoszenia wyników połączona z otwarciem wystawy prac konkursowych planowana jest na 6 lutego w Designer Outlet Gdańsk.

Designer Outlet Gdańsk zorganizował konkurs dla studentów ASP
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany