Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czy opłaca się kupić rower miejski, który posłuży jako dojazd do pracy?
czy-oplaca-sie-kupic-rower-miejski-ktory-posluzy-jako-dojazd-do-pracy

Czy opłaca się kupić rower miejski, który posłuży jako dojazd do pracy?

Rowery miejskie dla pań są tak fascynującym i rozległym tematem, że nie wyczerpiemy w tym krótkim artykule wszystkich argumentów pro i contra, nie zdążymy powiedzieć o wszystkich znaczeniach kulturowych jakie wiążą się ze stylem życia kobiety dojeżdżającej do pracy rowerem, nie wyczerpiemy też do końca cech użyteczności tego rozwiązania. Jednakże panie rozważające zakup roweru miejskiego jako środka transportu na trasie praca-dom – powinny znaleźć tu wiele dla siebie.

Pani parkuje rower miejski przed biurowcem

Tak, pani zjawia się przed budynkiem biura o czasie, ma jeszcze moment na zdjęcie kasku, zabezpieczenie roweru, którym do pracy przyjechała, jest punktualna, to młoda kobieta z dużego miasta, która dba o swoje zdrowie, zależy jej na ekologii, uczestniczy w pewnej kulturze – taki obrazek, nie oszukujmy się, zdarza się tylko w dużych miastach. Ale zdarza się coraz częściej. Rozbudowane parkingi rowerowe przed szklanymi biurowcami w centrach miast o tym świadczą.

W obrazie, który zarysowaliśmy powyżej, pojawia się kilka elementów, które można rozwinąć ściślej, nawet w rozumieniu takich dyscyplin jak socjologia czy kulturoznawstwo. Kim jest kobieta zjawiająca się o poranku na rowerze przed biurem?

Styl życia, kultura i kobiety na rowerach

Zaryzykujemy mocną tezę: dojazd pani do pracy na rowerze miejskim jako zwyczaj i przyjemność, praktyka uprawiana regularnie, jest pięknym przykładem dobrego gustu nowoczesnej, wykształconej kobiety, która z pewnością może pozwolić sobie na mieszkanie w stosunkowo niewielkiej odległości od swojego miejsca pracy (czyli zwykle centrum miasta), prawdopodobnie jest relatywnie młoda, gdyż wysiłek wkładany w jazdę rowerem nie powoduje zmęczenia, chce zaznaczyć swoją niezależność. Pamiętamy, że sufrażystki, pierwsze kobiety głośno mówiące o emancypacji, właśnie rower uczyniły jednym ze swoich symboli – jako wolności od ograniczeń i swobody bycia.

Za wyborem roweru jako środka transportu do pracy przemawiają też względy ekonomiczne, ekologiczne i zdrowotne. Więcej: w godzinach szczytu, gdy inni stoją w korkach samochodowych, być może nawet szybciej dostaniemy się do pracy rowerem.

Cechy dobrego roweru miejskiego dla pań

Pod adresem: https://www.skapiec.pl/cat/2215/2.4,6.1 – znajdziemy każdy rower damski, także wiele wspaniałych typów rowerów miejskich dla pań.

Wybierając warto zwrócić uwagę na ciężar pojazdu – im lżejszy rower, tym lepiej się go prowadzi. Niektóre modele są wyposażone w specjalne koszyki z przodu lub z tyłu, dzięki czemu transport komputera służbowego z biura do domu lub zrobienie drobnych zakupów po drodze nie będą trudne. Rowery miejskie dla kobiet zwykle są utrzymane w jasnych barwach ramy i kół. Siedzisko powinno być odpowiednio wygodne, a kierownica pozwalać na pewne sterowanie.

W rowerze miejskim niezbędne jest także oświetlenie. Ponieważ takim rowerem zwykle przemieszczamy się po ulicach lub chodnikach, a więc powierzchniach płaskich i równych, więc nie musimy kłopotać się o brak cech przynależnych rowerom sportowym. Jakość i niezawodność osprzętu (hamulce, przerzutki, itd) odgrywają wielką rolę. Godne polecenia są także modele z dodatkową amortyzacją koła przedniego. Rower miejski dla pań nie jest rowerem, na którym pobijać będziemy rekordy szybkości lub zabierzemy go na górski szlak. Jest to maszyna dostosowana do jazdy po drogach miejskich.

Wcześniej zahaczaliśmy o takie sprawy jak styl i moda: każdy dobry rower miejski powinien prezentować się odpowiednio. Na koniec: jest dziś już chyba czymś oczywistym, że najczęściej wybierane są rowery elektryczne, które pozwalają nam na poruszanie się po trasie bez wysiłku mięśni. Wtedy należy zadbać o sprawdzenie pojemności baterii. Standardem stały się także wyświetlacze umieszczone w centralnej części kierownicy, które informują nas o prędkości, przebytej trasie lub spalonych kaloriach.

Oceń