Dobroczynny wpływ ćwiczeń fizycznych był już tematem tysięcy opracowań naukowych. Najczęściej zwraca się uwagę na wzmocnienie układu szkieletowo-mięśniowego i sercowo-naczyniowego. Osoby aktywne fizycznie uważają, że intensywny wysiłek po nieudanym dniu to najlepszy sposób na odreagowanie stresu, a wręcz lek przeciwdepresyjny. Istnieje jeszcze jedna korzyść z wysiłku fizycznego, o której oficjalnie mówi się trochę rzadziej…
Osoby prowadzące siedzący tryb życia często zaliczają się do grupy podwyższonego ryzyka rozwoju schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Są narażone w większym stopniu na udary mózgu czy zawały serca. Brak aktywności fizycznej sprzyja rozwojowi nadciśnienia tętniczego i odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Choroby współczesnego człowieka, często określane jako cywilizacyjne, wiążą się bezpośrednio właśnie z trybem życia i pracy, w której spędzamy większość dnia. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie im poprzez podejmowanie różnorodnych form aktywności.
Ćwicz i bądź zawsze w formie!
Stwierdzono także, iż osoby, które unikają wzmożonego wysiłku fizycznego mogą cierpieć z powodu zaburzeń seksualnych. Regularne uprawianie różnych dyscyplin sportu nie tylko poprawia samopoczucie, ale także polepsza krążenie, zapobiegając zaburzeniom erekcji. Aby skutecznie przeciwdziałać dysfunkcjom seksualnym, warto stosować odpowiednią dietę, na przykład z dodatkiem żeń-szenia, ograniczając potrawy o wysokiej zawartości tłuszczu i unikając szkodliwych użytek. Można również zaopatrzyć się w odpowiednie środki farmakologiczne, które są dostępne bez recepty (np. Kamagra).
Takie działania, w połączeniu z regularnym uprawianiem sportu, mogą przynieść znakomite efekty.
Przeciwdziałanie zaburzeniom erekcji poprzez sport nie sprowadza się wyłącznie do poprawy pracy serca i układu krążenia. Dowiedziono, że aktywność fizyczna korzystnie przekłada się na zwiększenie stężenia testosteronu – hormonu pożądania. Taka reakcja chemiczna dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn i jest korzystna w każdym wieku. W przypadku pań ćwiczenia fizyczne to najlepsza droga do pracy nad własną sylwetką, a przez to – do poprawy samopoczucia. Regularne uprawianie sportu może być dobrym pretekstem do walki z kompleksami i odbudowy poczucia własnej wartości.
Podsumowując, odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwalają zachować optymalną formę psychofizyczną. Naprawdę niewielkim nakładem sił i środków można na co dzień zadbać również o jakość swojego życia intymnego, o czym również warto pamiętać.
Artykuł powstał przy współpracy serwisu aptekakamagra.pl