Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Bezpieczne zarządzanie ruchem: kluczowe cechy bram dokowych
Bezpieczne zarządzanie ruchem: kluczowe cechy bram dokowych

Bezpieczne zarządzanie ruchem: kluczowe cechy bram dokowych

Dok umożliwia szybki załadunek i wyładunek towaru prosto z samochodu. Jednak aby wszystko przebiegało bez problemu, przestrzeń musi być odpowiednio zaplanowana. Dużą rolę odgrywają tutaj bramy dokowe. Czym się kierować podczas ich wyboru?

Czym są bramy dokowe i jaką pełnią funkcję?

Za sprawą bramy dokowej możliwe staje się płynne rozładowanie i załadowanie pojazdów transportujących towary. Na czas wykonywania czynności przeładunkowych jest ona otwierana, a po ich zakończeniu zamykana. Tym samym zamykany jest dostęp do magazynu. To jeden z najważniejszych elementów w doku.

Zamknięte bramy dokowe segmentowe w czerwonym kolorze i z przeszkleniami w górnej części - bramtech.com.pl

Jest kilka funkcji, jakie pełnią bramy dokowe. To przede wszystkim:

  • ochrona towarów przed zmianami temperatury,
  • zwiększenie efektywności łańcucha dostaw,
  • zapewnienie wygodnego dostępu do przestrzeni magazynowej.

Nic więc dziwnego, że dobór tego typu bramy nie może być przypadkowy.

Kluczowe cechy bram dokowych

Aby brama dokowa sprawdzała się bez zarzutu, należy dobrze przemyśleć jej rodzaj. Ważne jest też wygodne użytkowanie, wygląd oraz solidność.

Jakie bramy dokowe są najlepsze?

Do doków rozładunkowych zdecydowanie najczęściej wybierane są modele przemysłowe segmentowe. Zbudowane są z paneli i podczas otwierania nie zajmują przestrzeni przed budynkiem – która w tego typu miejscach zwykle jest ograniczona. Ponadto bramy segmentowe można z łatwością dopasować do indywidualnych preferencji pod kątem estetyki i udogodnień.

[obraz_1]

Brama dokowa a automatyka

Segmentowe bramy dokowe zwykle wyposażone są w dostosowany do intensywnej eksploatacji napęd szybkobieżny. Dzięki temu ich otwieranie i zamykanie jest płynne, a załadunek i rozładunek towarów przebiega sprawniej. 

Jak powinna wyglądać brama dokowa?

Pod względem estetyki tego typu brama powinna być dopasowana do obiektu, aby tworzyła z nim harmonijną całość. Składając zamówienie u odpowiedniego, renomowanego producenta, możliwe jest wybranie koloru z szerokiej palety RAL. W ten sposób zyskuje się pewność, że brama będzie spójna z wizualną koncepcją komunikacji firmy/marki.

Warto zwrócić uwagę również na takie kwestie jak układ przeszkleń, ich rodzaj czy typ przetłoczenia. Wszystko to składa się na estetykę. Bramy dokowe mają istotny wpływ na to, jak wygląda budynek będący często wizytówką firmy. Kwestie wizualnej prezentacji bram są szczególnie istotne zwłaszcza w tych miejscach, gdzie przestrzenie magazynowe są blisko zlokalizowane lub wręcz stanowią część głównej, reprezentacyjnej siedziby firmy.

Bramy dokowe – co decyduje o ich solidności?

Solidność musi iść w parze z estetyką bramy dokowej. Wskazane jest zweryfikowanie, jaki materiał wykorzystywany jest do jej produkcji. Najlepiej, jeśli jest to aluminium lub stal – wykazują one podwyższoną odporność na uszkodzenia. Należy pamiętać, że wytrzymałość w przypadku tego typu bram jest wyjątkowo istotną cechą z uwagi na ich intensywną eksploatację każdego dnia.

Chcąc mieć pewność, że producent zadba o wszystkie wymienione kwestie, trzeba postawić na kogoś z dużym doświadczeniem w branży i wieloma udanymi współpracami na koncie. Sprawdzona firma zapewni trwałość na lata i w pełni bezpieczne zarządzanie ruchem w magazynie.


Wybierz bramy dokowe od BramTECH (https://www.bramtech.com.pl/bramy-przemyslowe-segmentowe) i uzyskaj kompleksowe wsparcie – nie tylko przy doborze, ale również konfiguracji, a nawet montażu!

5/5 – (1 głosów)