Święta zbliżają się wielkimi krokami, a świadczy o tym nie tylko zwiększona liczba klientów w supermarketach, ale także oblężenie w sklepach zajmujących się sprzedażą zabawek dla dzieci. Nie ma się co dziwić. W końcu dla maluchów Wigilia to dzień otrzymywania prezentów. Wśród nich, jak co roku, prym wiodą klocki LEGO®. Zastanawiasz się, czy warto w nie inwestować? Poniżej 3 powody, które udowadniają, że jak najbardziej tak!
Klocki LEGO® wspierają rozwój dziecka
Jednak klocki LEGO® to nie tylko frajda, ale przede wszystkim wartość edukacyjna. Wielu pedagogów i nauczycieli podkreśla, że zabawa klockami może mieć ogromny wpływ na rozwój dziecka, zwłaszcza w wieku przedszkolnym. Łączenie pozornie niepasujących do siebie elementów pobudza wyobraźnię, ale przede wszystkim kreatywność. Dodatkowo zabawa klockami LEGO® wymaga skupienia – długotrwałe spędzanie wolnego czasu w ten sposób poprawia koncentrację i uczy cierpliwości, co jest niezwykle przydatne w późniejszej edukacji.
Klocki LEGO® to różnorodność
Klocki LEGO® to fantastyczny prezent pod choinkę między innymi dlatego, że są niezwykle uniwersalne i dostosowane do potrzeb dzieci w każdym wieku. Dobre sklepy specjalizujące się w sprzedaży produktów duńskiej marki, m.in. Salonklockow.pl posiadają w asortymencie zestawy i kolekcje dla 2-latków, pociech w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz dla nastolatków. Do najpopularniejszych należą komplety z serii LEGO® Duplo (od 2 do 5 lat), LEGO® City (inspirowana miastem), LEGO® Friends (dla dziewczynek w wieku od 5 do 12 lat), LEGO® Disney Princess (oparta na filmowych adaptacjach popularnych baśni, np. „Krainy Lodu” lub „Śpiąca Królewna”), LEGO® Star Wars (filmy i komiksy „Gwiezdne wojny”), LEGO® Technic (dla miłośników konstrukcji) oraz LEGO® Super Heroes (komiksy Marvela i DC Comics).
Klocki LEGO® pomagają w nauce
Świąteczny prezent w postaci klocków LEGO® można wykorzystać nie tylko do zabawy, ale także jako… pomoc naukową! Oprócz wspomnianego wcześniej wpływu podarunek sprawdza się przy nauce nazw kolorów i kształtów, a także przy podstawach liczenia. Stworzone budowle mogą posłużyć jako dodatek w czasie czytania legend i baśni. Bardziej zwyczajne konstrukcje nadadzą się za to do opowiedzenia nieco więcej, np. na temat zawodów.