Artysta Maciej Kot ponownie maluje dla Gdańska

Maciej Kot – artysta, plastyk który sprawia, że dziecięce szpitale stają się bardziej kolorowe i przyjazne dzieciom ponownie zawitał do Gdańska, gdzie po raz kolejny w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym tym razem pomalował hole korytarza głównego Izby Przyjęć wraz z ciągami komunikacyjnymi korytarzy poradni.

„To kolorowa, owocowa „kraina Kubusia” w miejscu takim, które nie zawsze kojarzy się z radością, a raczej z cierpieniem i bólem”
Chcemy zapewnić dzieciom przestrzenie z dużą ilością kolorów, ciepła, serdeczności. W tym temacie starałem się zrealizować wiele motywów naturalnych, takich jak: drzewa, woda, soczyste owoce, motyle, zwierzęta, postaci Kubusia jak i wielu jego przyjaciół” – mówi Maciej Kot

Korytarze szpitala stały się bardziej przyjazne dla małych pacjentów. Swój wizerunek zmieniły w ramach projektu „Kubusiowe szpitale” realizowanego przez plastyka Macieja Kota.

To właśnie Maciej Kot znany jest z tego, że pokoje i korytarze oddziałów dziecięcych stają się kolorowe, wesołe i przyjazne co zawsze wnosi odrobinę radości w życie chorych dzieci.

Projekt ubarwiania oddziałów dziecięcych Maciej Kot rozpoczął w 2000 roku.
Rok 2016 to już 16 lat jak artysta Maciej Kot podarował uśmiech już wielu małym pacjentom szpitali w całej Polsce, a wymalował ich już blisko 200!

„Nadrzędnym celem jest to, by dzieci w tych trudnych chwilach nie rozstawały się z uśmiechem.”
Zmiana tych przestrzeni radosnych, pomalowanych jest widoczna ciesząc oczy nie tyko małych pacjentów, ale także rodziców i personelu, dlatego ważne jest by jak najwięcej takich miejsc na terenie całego kraju zmieniło swój wizerunek, który z całą pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój i przebieg leczenia.
Jest to bardzo mecząca praca dająca mi wielką satysfakcję. Na początku jest żywioł niesamowity zapał potem jest straszne zmęczenie, a jak się robi tą ostatnią kreskę, którą uwielbiam to cieszę się, że mogę wrócić na kilka dni do domu.

Do swoich prac wykorzystuję materiał hypoalergiczny bezzapachowy i co najważniejsze kolorowy, który dzieciom się bardzo podoba” – mówi Maciej Kot.


Prace zostały wykonane w rekordowym tempie. Zmiana nowego wizerunku w gdańskim szpitalu artyście zajęła zaledwie 7 dni.

Z efektami pracy artysty można spotkać się także również m.in. w:

Szpitalu Dziecięcym „Polanki” im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku

Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku

Szpital Specjalistyczny św. Wojciecha Gdańsk-Zaspa

Archiwum jego działalności zobaczyć można na:

www.maciejkot.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany