Together Magazyn » Aktualności » WYSPA SOBIESZEWSKA – miejsce, w którym można się zakochać
Wyspa Sobieszewska

WYSPA SOBIESZEWSKA – miejsce, w którym można się zakochać

Trójmiasto ze wszystkich stron okolone jest wspaniałą, niezwykle urokliwą i niesamowicie zróżnicowaną przyrodą, zapewniając właściwie niewyczerpane źródło inspiracji dla rodziców poszukujących idealnej przestrzeni na weekendowy spacer. Jednakże mało które miejsca są tak niesamowite jak zakamarki, ukrytej nieco na uboczu, a jednak tak blisko samego centrum miasta, Wyspy Sobieszewskiej.

Ta nieodkryta przez dużą część mieszkańców Trójmiasta kraina dla innych jest erekcyjną przystanią na krótki wyjazd za miasto. Położona z dala od miejskiego zgiełku, tylko czeka, aby się do niej pofatygować, otworzyć się na nią, a potem już do woli korzystać z jej dobrodziejstw. I to nie tylko latem, ale również w poza-wakacyjnych miesiącach – wtedy też ta nadmorska perełka trafia w miejsce jej największych miłośników – mieszkańców. Tereny wyspy oferują właściwie nieskończone możliwości – kilometry ścieżek leśnych, po których można zarówno spacerować jak i jeździć na rowerze zapewnią nam co nie co aktywności. Długie, piaszczyste, a przede wszystkim puste plaże sprawią, że będziemy mogli odetchnąć pełną piersią. Rezerwat Ptasi Raj to z kolei kraina „ideał” dla każdego miłośnika przyrody, a dzieciom pozwoli nauczyć się czegoś nowego o otaczającym nas świecie. Uroki Wyspy można podziwiać również z wysokości, w 2015 roku udostępniono, znajdujący się na sobieszewskiej wieży ciśnień, taras widokowy z imponującą panoramą Zatoki Gdańskiej.
Sobieszewska
Wiadomo, że powodzenie wyprawy na Wyspę Sobieszewską zależy w dużej mierze od pogody. Ale gdyby przypadkiem zapowiadało się na deszcz można śmiało kierować się do oddziału Gdańskiego Archipelagu Kultury zwanego Wyspą Skarbów, w którym nacisk kładziony jest przede wszystkim na działania edukacyjne, ze szczególną wrażliwością traktujące tematykę ekologii oraz etnografii – obydwa te tematy wspaniale wpisują się w atmosferę tego miejsca. W „Wyspie Skarbów” czekają na nas atrakcyjne, interaktywne warsztaty, zajęcia plastyczne, muzyczne, spotkania, wykłady, a także wernisaże – innymi słowy – dla każdego coś dobrego.

Oblicze Wyspy zmienia się właściwie na naszych oczach. Już niedługo będziemy mogli przeprawić się przez Martwą Wisłę nowym mostem, powstaje nowa infrastruktura, która łatwi dotarcie do najbardziej sztampowych miejsc. A w związku z przygotowaniami obchodów 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego w 2018 roku możemy spodziewać się całego mnóstwa inicjatyw, które skupią się wokół tego, przez wielu kompletnie zapomnianego zakątka Gdańska.

Oceń