Together Magazyn » Kultura » Wydarzenia patronowane przez Magazyn Together

Wydarzenia patronowane przez Magazyn Together


Targi mieszkaniowe Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE

W weekend 5-6 września, w hali Gdynia Arena odbyła się kolejna edycja Targów Mieszkaniowych „Nowy DOM Nowe MIESZKANIE”.

Na gości targów czekał kompleksowy przegląd ofert z rynku nieruchomości, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Swoje produkty i usługi zaprezentowali deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz banki, które przedstawiły ofertę z zakresu aktualnie dostępnych kredytów hipotecznych. Udział w targach był szansą na skorzystanie z promocji i rabatów.

Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających bogaty program warsztatów, wykładów i konsultacji ze specjalistami z takich dziedzin jak prawo, finanse czy podatki. Goście mogli zasięgnąć porady, zapoznać się z raportami dotyczącymi rynku nieruchomości czy faktami i mitami o inwestycjach mieszkaniowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dotyczące programów finansowania mieszkań dla młodych Polaków przez rząd.

Targi Mieszkaniowe Targi Mieszkaniowe Targi Mieszkaniowe

 

 

 

 

fot. Andrzej Zięba

Noc Naukowców w Centrum Experyment

24 września miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy. Zainicjowana przez Komisję Europejską „Noc Naukowców” to święto nauki, które odbywa się co roku w ostatni piątek września.

Noc Naukowców upłynęła w Experymencie pod szyldem superbohaterów. Goście mieli niepowtarzalną okazję do nabycia supermocy, dzięki możliwościom jakie daje nauka. Ponieważ wiedza wymaga również efektownej oprawy, na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentowany został science show „Superbohaterowie są wśród nas” – pokaz biologiczno-fizyczny, którego celem było odkrycie najlepszej metody na definitywne pokonanie złych mocy. Z okazji Nocy Naukowców powstała również specjalna ścieżka zwiedzania „Dotrzymaj kroku superbohaterom” na której goście mogli odtworzyć znane z ekranów i książek historie. Noc Naukowców trwała od godz. 20:00 aż do północy, kiedy to nawet superbohaterowie muszą zdjąć peleryny i pójść wreszcie spać.

Noc Naukowców Noc Naukowców Noc Naukowców

 

 

 

 

fot. Marzena Weltrowska

 

Leśny Festyn Edukacyjny

5 września odbyła się 11. edycja Leśnego Festynu Edukacyjnego – wydarzenia organizowanego przez gdańskich leśników. Impreza, która w tym roku miała miejsce w Gdyni, przyciągnęła prawdziwe tłumy – szacuje się, że na Skwerze Kościuszki pojawiło się około 40 tys. gości.

Festyn Edukacyjny to wspaniała okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat lasu oraz polityki zarządzania terenami zielonymi w regionie oraz całym kraju. Dla gości przygotowano szereg pokazów, prezentacji i warsztatów, podczas których dowiedzieli się między innymi, że województwo pomorskie jest trzecim najbardziej zalesionym regionem w kraju. Uczestnicy mogli ponadto prześledzić cały proces hodowli drzewostanu, od wysiewu nasion po wycinkę na potrzeby człowieka, poznać specjalistyczne sprzęty wykorzystywane w leśnictwie czy najnowsze technologie, które pomagają oceniać wiek i stan lasu.

festyn-1 festyn-2 festyn-3

 

 

 

 

fot. Andrzej Zięba

13. urodziny Aquaparku Sopot

Początek września minął pod znakiem urodzin sopockiego Aquaparku. Trzynastą rocznicę istnienia, firma uczciła tygodniem specjalnych atrakcji i rozrywek.

Dla najmłodszych gości przygotowano specjalne teatrzyki i balonowe zoo oraz zaplanowano wizytę gościa wprost z Ameryki – Myszki Mickey. Ponadto na tarasie zewnętrznym Aquaparku stanęły ogromne trampoliny, które stanowiły nie lada konkurencję dla basenów. Dorośli goście mogli w trakcie urodzinowych obchodów wziąć udział w pokazach ratownictwa wodnego, skorzystać z konsultacji dietetycznej czy zarejestrować się jako dawcy szpiku. Zainteresowanie wszystkich gości wzbudził spektakularny, wodny pokaz taneczno- akrobatyczny w wykonaniu Anny Filipowskiej, finalistki piątej edycji programu „Mam Talent”.

Urodziny Aquapark Urodziny Aquapark Urodziny Aquapark

 

 

 

 

fot. Marzena Weltrowska
Oceń