Stadion Energa Gdańsk, klub Lechia Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia rozpoczęły pierwszą edycję projektu Ekstra FAN. Wspólnie zadbają o utratę wagi oraz poprawę kondycji tych kibiców futbolu, którzy tego chcą i potrzebują.
Trzon projektu stanowi dwunastotygodniowy program obejmujący regularne zajęcia ruchowe uzupełnione wiedzą o sportowym trybie życia. Obejmować będzie on spotkania z lekarzami i psychologami, dietetykami oraz trenerami zarówno Lechii Gdańsk oraz innych dyscyplin sportu, ale też specjalistami od aktywnego trybu życia. Wszystko na terenie bursztynowego Stadionu Energa Gdańsk.
Celem projektu jest obniżenie masy ciała uczestników oraz trwała zmiana zachowań na prozdrowotne. Dlatego też po trzech, a także sześciu miesiącach od zakończenia dwunastotygodniowego programu, przygotowane zostanie spotkanie motywacyjne i sprawdzające trwałość efektów.
– Liczymy na to, że zarówno klub sportowy jak i Stadion będą na tyle silnymi motywatorami do zmiany zachowań na prozdrowotne, że przetrwają one nie tylko u bezpośrednich uczestników projektu, ale zostaną przeniesione na całe rodziny – mówi Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska.
– Zdrowotno-sportowy projekt Ekstra FAN skierowany jest do mężczyzn w wieku 35-65 lat, którzy zmagają się z nadwagą. Chcemy im pomóc, dlatego dostaną między innymi szansę zajęć pod okiem naszych klubowych trenerów – dodaje rzecznik prasowy klubu Lechia Gdańsk, Jakub Staszkiewicz.
Chętni do udziału mogą rejestrować się do dnia 23 lutego za pomocą formularza on-line. Następnie wybrane osoby spełniające kryteria, tj. mężczyźni w wieku 35-65 lat o wskaźniku masy ciała BMI powyżej 28, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Szczegóły procesu rekrutacji i całego projektu zamieszczono na stronie www.EkstraFAN.pl oraz stronach internetowych organizatorów.
Stadion Energa Gdańsk, Lechia Gdańsk oraz Ośrodek Promocji Zdrowia zachęcają do udziału wszystkich tych, którzy są gotowi na zmiany i chcą podjąć wyzwanie z ukochanym klubem. Projekt zakłada najpierw wypracowywanie, następnie wdrażanie, a dopiero na końcu utrzymywanie nowych standardów zachowań, służących poprawie samopoczucia. Chodzi o to, żeby rozpocząć proces, który następnie uda się kontynuować już po zakończeniu projektu zamiast podejść do kwestii otyłości czy nadwagi wyłącznie zadaniowo – podkreśla Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR, Stadion Energa Gdańsk.
Więcej informacji : www.EkstraFAN.pl