Together Magazyn » Styl życia » TOP 6 rozwojowych podcastów, które warto poznać!
podkasty

TOP 6 rozwojowych podcastów, które warto poznać!

Podcasty nie tylko inspirują, ale i dostarczają solidnej dawki wiedzy z różnych dziedzin. Można ich słuchać przy okazji robienia innych czynności albo podczas podróży różnymi środkami transportu, nawet gdy jest się kierowcą! Jest ich naprawdę wiele – od wywiadów ze znanymi osobistościami po tematy czysto naukowe. Można z nich korzystać na wszystkich urządzeniach przenośnych, co czyni je wyjątkowo dostępnymi.

Podcast zawsze i wszędzie

Dostępne w wielu formach, na różnych nośnikach, najczęściej zupełnie za darmo. Dla relaksu lub w trakcie podróży. To niezobowiązująca i luźna forma rozrywki do posłuchania, gdziekolwiek się znajdujemy. W tym artykule prezentujemy 6 polskich i zagranicznych rozwojowych podcastów, z którymi warto się zapoznać.

1. „The Minimalists Podcast” z Joshem Millburnem i Ryanem Nicodemusem

Czasy konsumpcjonizmu sprawiły, że większość z nas otacza się zdecydowanie zbyt dużą liczbą zbędnych przedmiotów. „The Minimalist” z obsadą aktorską w składzie Joshua Fields Millburn’a i Ryan Nicodemus’a porusza temat życia z zachowaniem zasad minimalizmu. Ta filozofia ma na celu przyjęcie sposobu funkcjonowania na co dzień z jak najmniejszą ilością rozpraszających nas przedmiotów, a nawet osób dookoła. Dzięki takiemu rozwiązaniu skupiamy się na naprawdę ważnych aspektach naszego życia. Nie zaprzątamy sobie głowy zbędnymi kwestiami oraz sytuacjami, na które nie mamy wpływu i które w istocie rzeczy wcale nie muszą nas dotyczyć. Skutkuje to większymi pokładami cierpliwości i spokojem ducha.

2. „Oprah’s SuperSoul Conversations” prowadzone przez samą Oprah Winfrey

Podcast prowadzony przez samą ikonę – Oprah Winfrey, która ma już 50 lat doświadczenia w branży telewizyjnej. Oprah zaczynała od prezenterki, a skończyła na prowadzeniu własnego popularnego na całym świecie programu. Na czym polega podcast? Znane osoby opowiadają w nim o swoich przeżyciach i przemyśleniach, które skłaniają słuchaczy do refleksji. Prawdziwą perełką w całym programie jest oczywiście prowadząca, która w niezwykły sposób stara się dotrzeć do wnętrza drugiej osoby. Taka forma wywiadu przypomina rozmowę u terapeuty – takiego, który nie ocenia i potrafi słuchać.

podkasty2

3. „Psychologia, którą warto znać” Mirosława Brejwy

Mirosław Brejwa jest psychoterapeutą i psychologiem, który w „Psychologii, którą warto znać” ujawnia tajniki ludzkiego umysłu. W prosty do zrozumienia sposób tłumaczy, jak możemy poprawić jakość naszego życia i co zrobić, aby uporać się z wewnętrznymi demonami. Jak się okazuje, nawet doświadczenia z przeszłość mogą mieć ogromny wpływ na to, jak radzimy sobie ze stresem i codziennym funkcjonowaniem dzisiaj. Autor dodatkowo porad psychologicznych, które mogą przydać się wielu osobom. Warto zapoznać się z tą pozycją, bo realnie jest ona w stanie poprawić jakość życia wielu osób.

4. „Radio Naukowe” z Karoliną Głowacką

„Radio Naukowe” prowadzi znana dziennikarka i doktorantka po studiach humanistycznych Karolina Głowacka. Największą zaletą podcastu jest fakt, że prowadząca porusza ciężkie tematy w ciekawy i przyjemny sposób. Słuchacze mogą poznać nowinki ze świata biologii, filozofii czy technologii. Prowadząca to prawdziwa pasjonatka, która mówi również o trendach oraz przeprowadza wywiady z przeróżnymi specjalistami z różnych dziedzin. To świetna opcja do przesłuchania dla wszystkich osób żądnych wiedzy.

5. „Kwadrans na angielski”  Szymona Marciniaka

Prowadzącym ten podcast jest Szymon Marciniak, który w prosty sposób przekazuje słuchaczom swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego. Niezależnie od poziomu języka, taka forma może okazać się strzałem w dziesiątkę na początek przygody. Piętnastominutowe nagrania przekazują dawkę wiedzy, których założeniem jest uzyskiwanie w dłuższej perspektywie spektakularnych rezultatów. Podcast pomaga osłuchać się z językiem, przełamać bariery językowe a wszystko to w łatwy i przyjemny sposób. Czego chcieć więcej?

podkasty3

6. „The Rich Roll Podcast” Richa Rolla

Rich Roll to sportowiec, były triatlonista oraz pisarz światowych hitów – między innymi książek „Ukryta siła. Jak stałem się jednym z najsprawniejszych ludzi na świecie i odnalazłem siebie” oraz serii „The Plantpower Way”. Prowadzący opowiada swoją historię życiową od sukcesu do upadku. Inspiruje do zmian setki tysięcy osób i udowadnia, że wiek to tylko liczba. Zmiany nawyków żywieniowych, dieta bezmięsna oraz systematyczna aktywność fizyczna – to jedne z tematów, które Rich Roll wraz z zaproszonymi gośćmi porusza w swoim podcaście. To seria odcinków zdecydowanie przeznaczona dla pasjonatów sportu i rozwoju osobistego w tematyce zdrowego trybu życia.

Dla każdego coś dobrego

Tematów do wyboru jest naprawdę wiele – od ciekawostek naukowych i psychologicznych zagadnień po zdrowe żywienie i sport. Regularne słuchanie podcastów może zmotywować nas do działań i poprawić komfort naszego życia. Warto robić to wszędzie! W podróży, podczas sprzątania, przed snem lub na spacerze. Podcast może być również doskonałym towarzyszem biegania. W tym celu wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiedni pakiet abonamentu komórkowego, a następnie pobrać aplikację, na której można słuchać podcastów np. Spotify.

Oceń