Together Magazyn » Aktualności » Squash Zone Tour – Szklany kort do squasha stanie w Gdańsku!

Squash Zone Tour – Szklany kort do squasha stanie w Gdańsku!

fot. MADPHOTO.PL

W dniach 21−24 stycznia 2016 roku w Trójmieście po raz pierwszy stanie szklany kort do gry w squasha. Pojawi się w Galerii Bałtyckiej, gdzie każdy chętny będzie mógł przyjść, aby obserwować zmagania zawodowych graczy lub samemu spróbować swoich sił w tej porywającej zabawie.

Squash to dyscyplina, która w zachodniej Europie i USA ma długą tradycję, sięgającą XIX w. W Polsce jest popularny od niedawna, ale liczba jego zwolenników szybko rośnie. Nic dziwnego: należy do najzdrowszych sportów świata, jest łatwy do nauczenia i doskonale wpasowuje się w obecny miejski styl życia − to efektywny trening, pozwalający spalić nawet tysiąc kalorii w zaledwie godzinę. Miłośnicy squasha dokładają starań, aby włączono go do grona dyscyplin olimpijskich.

Wydarzenie organizowane w Galerii Bałtyckiej ma na celu szerzenie pasji do tego sportu oraz promowanie aktywności fizycznej w ogóle. W centrum handlowym rozłożony zostanie szklany kort − taki sam, jak obiekty w Egipcie czy Nowym Jorku, na których rozgrywane są mecze najwyższej rangi. Podczas czterodniowej imprezy każdy będzie mógł zagrać w squasha. Potrzebny sprzęt zostanie udostępniony chętnym na miejscu, bez opłat. Do zabawy są zaproszeni goście galerii w każdym wieku, uczniowie pobliskich szkół, lokalni gracze oraz zawodnicy z Polski i zagranicy. Gwoździem programu będą profesjonalne mecze „Polska vs reszta świata”, w których biało-czerwoni zmierzą się z reprezentantami innych krajów.

Na korcie i wokół niego odbędą się także inne sportowe atrakcje oraz konkursy. Bramki udostępnione przez Akademię Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka − utytułowanego byłego członka kadry narodowej − pozwolą zainteresowanym wykonać pomiar siły i celności rzutu. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję zagrać w squasha na konsoli Wii, z możliwością wyboru scenerii dowolnego kortu na świecie. Organizatorzy mają nadzieję, że wirtualna zabawa stanie się zachętą do wejścia na prawdziwy kort.

Wydarzenie „Squash Zone Tour” odbędzie się w dniach 21−24 stycznia 2016 roku w Galerii Bałtyckiej (poziom -1). Zaproszone są osoby w każdym wieku, wstęp wolny!

Oceń