fot. MADPHOTO.PL

W dniach 21−24 stycznia 2016 roku w Trójmieście po raz pierwszy stanie szklany kort do gry w squasha. Pojawi się w Galerii Bałtyckiej, gdzie każdy chętny będzie mógł przyjść, aby obserwować zmagania zawodowych graczy lub samemu spróbować swoich sił w tej porywającej zabawie.

Squash to dyscyplina, która w zachodniej Europie i USA ma długą tradycję, sięgającą XIX w. W Polsce jest popularny od niedawna, ale liczba jego zwolenników szybko rośnie. Nic dziwnego: należy do najzdrowszych sportów świata, jest łatwy do nauczenia i doskonale wpasowuje się w obecny miejski styl życia − to efektywny trening, pozwalający spalić nawet tysiąc kalorii w zaledwie godzinę. Miłośnicy squasha dokładają starań, aby włączono go do grona dyscyplin olimpijskich.

Wydarzenie organizowane w Galerii Bałtyckiej ma na celu szerzenie pasji do tego sportu oraz promowanie aktywności fizycznej w ogóle. W centrum handlowym rozłożony zostanie szklany kort − taki sam, jak obiekty w Egipcie czy Nowym Jorku, na których rozgrywane są mecze najwyższej rangi. Podczas czterodniowej imprezy każdy będzie mógł zagrać w squasha. Potrzebny sprzęt zostanie udostępniony chętnym na miejscu, bez opłat. Do zabawy są zaproszeni goście galerii w każdym wieku, uczniowie pobliskich szkół, lokalni gracze oraz zawodnicy z Polski i zagranicy. Gwoździem programu będą profesjonalne mecze „Polska vs reszta świata”, w których biało-czerwoni zmierzą się z reprezentantami innych krajów.

Na korcie i wokół niego odbędą się także inne sportowe atrakcje oraz konkursy. Bramki udostępnione przez Akademię Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka − utytułowanego byłego członka kadry narodowej − pozwolą zainteresowanym wykonać pomiar siły i celności rzutu. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję zagrać w squasha na konsoli Wii, z możliwością wyboru scenerii dowolnego kortu na świecie. Organizatorzy mają nadzieję, że wirtualna zabawa stanie się zachętą do wejścia na prawdziwy kort.

Wydarzenie „Squash Zone Tour” odbędzie się w dniach 21−24 stycznia 2016 roku w Galerii Bałtyckiej (poziom -1). Zaproszone są osoby w każdym wieku, wstęp wolny!

Jedna odpowiedź

  1. Hosting

    Wszystkich spragnionych kolejnych wspanialych emocji w ramach Squash Zone Tour 2016 juz teraz zapraszamy na kolejne, tym razem letnie edycje imprezy, ktore na pewno przyniosa jeszcze wiekszy sukces poparty liczba uczestnikow. Bedzie sie duzo dzialo! Do zobaczenia!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany