Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Pierwsze kolczyki dla dziecka — jak wybrać i kiedy przebić dziecku uszy?
dziewczynka z pierwszymi kolczykami w uszach

Pierwsze kolczyki dla dziecka — jak wybrać i kiedy przebić dziecku uszy?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy przekłuć uszy swojemu dziecku. Zdania w tym temacie są podzielone. Niektórzy uważają, że im wcześniej się to zrobi, tym lepiej. Inni z kolei uważają, że z ozdabianiem uszu należy poczekać, aż pociecha sama świadomie podejmie taką decyzję. Kiedy nadchodzi dobry czas na pierwsze kolczyki dla dziecka? Jakie pierwsze kolczyki dla dziecka będą tymi idealnymi?

Kiedy przebić dziecku uszy?

Powszechnie sądzi się, że powinien być to moment, gdy dziecko ukończy minimum pół roku. Wówczas jego system odpornościowy jest dostatecznie wykształcony. Wtedy prawdopodobieństwo szybkiego i prawidłowego wygojenia się ranek po zabiegu jest większe. Pół roku to też okres, kiedy dziecko jest na tyle małe, że nie będzie pamiętać bólu i dyskomfortu związanego z procesem gojenia.

Jakie pierwsze kolczyki dla dziecka?

Pierwsze kolczyki dla dziecka powinny znajdować się blisko ucha. Odpowiednie będą sztyfty – ryzyko pociągnięcia czy szarpnięcia nimi podczas zabawy lub przebierania dziecka jest wtedy najmniejsze. Jeżeli chodzi o materiał wykonania biżuterii, optymalne jest sięganie po taką, która minimalizuje prawdopodobieństwo wywołania reakcji alergicznej lub podrażnienia wrażliwej dziecięcej skóry. Wśród polecanych wyrobów jest chirurgiczna stal nierdzewna, tytan lub złoto wysokiej próby. W poszukiwaniu bezpiecznej biżuterii dla dzieci warto odwiedzić sklep internetowy Tous.

Jakie kolczyki dla dziecka po przekłuciu uszu?

Priorytetem przy wyborze pierwszej pary kolczyków dla dziecka powinno być bezpieczeństwo. Dotyczy to nie tylko kwestii ryzyka zaczepienia biżuterią o odzież. Równie ważnym aspektem jest obawa przed otwarciem zapięcia. W takiej sytuacji istnieje całkiem realny problem połknięcia drobnych elementów lub włożenia ich do otworów usznych czy nosowych.

Kolczyki dla dziecka – w jakim miejscu najlepiej przekłuć uszy?

Wybór metody przekłuwania uszu u dziecka nie pozostaje bez znaczenia. Choć pistolet do przekłuwania wydaje się bezpiecznym i sprawdzonym urządzeniem, w istocie zdecydowanie lepiej go unikać. Pierwszym powodem jest zasada działania, która powoduje, że tkanki płatka ucha są rozrywane i miażdżone, a przez to dłużej i trudniej się goją. Drugim powodem jest kwestia higieny. Pistolet to urządzenie składające się z wielu elementów i zakamarków, stąd też ryzyko pominięcia któregoś z nich w trakcie rutynowego czyszczenia jest znaczne.

Studio piercingu – dlaczego jest lepszym wyborem?

Alternatywą dla gabinetu kosmetycznego jest studio piercingu, w którym pracują przeszkoleni i doświadczeni profesjonaliści, mocno przestrzegający zasad higieny. Dodatkowo mogą oni zastosować zewnętrzne preparat znieczulający w sprayu, aby proces przekłuwania nie był obarczony bólem. Doświadczony piercer będzie też pomocny w wyborze odpowiedniej do wieku biżuterii. Metoda stosowana przez piercera wymaga zastosowania sterylnej igły zakończonej wenflonem. Choć może wydawać się na pierwszy rzut oka bardziej surowa, w rzeczywistości mniej ingeruje w tkanki ucha.

Oceń