Together Magazyn » Aktualności » Osiedle Optima, czyli optymalne miejsce do zamieszkania

Osiedle Optima, czyli optymalne miejsce do zamieszkania

Dogodna lokalizacja powinna być jednym z najważniejszych kryteriów, które decydują o wyborze przyszłego mieszkania. Na ogół jest to przecież miejsce, w którym spędzimy wiele lat. Ważne zatem, by taka decyzja nie była dziełem przypadku. Nie mniej istotne są również komfort i bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców.

Dogodne położenie

W kwietniu 2016 r. przy ul. Stężyckiej w Gdańsku rozpoczęła się budowa osiedla Optima – inwestycji realizowanej przez firmę Inpro. Co warto o niej wiedzieć? Nowe osiedle będzie położone w gdańskiej dzielnicy Jasień, zaledwie 1,9 km od centrum handlowego Fashion House i 1,7 km od obwodnicy Trójmiasta. Zmotoryzowani mieszkańcy nie będą zatem mieli problemu z dotarciem zarówno do centrum Gdańska, jak i innych dzielnic. Kolejnym atutem jest korzystny dostęp do punktów handlowo-usługowych.

Mieszkanie i wypoczynek

Osoby, które zdecydują się na wyrób osiedla Optima, będą mogły korzystać z aktywnych form wypoczynku. Sprzyja temu oczywiście samo położenie inwestycji – bliskość jeziora Jasień i terenów zielonych. Swobodny dostęp do sieci ścieżek rowerowych to nie tylko możliwość rekreacji, ale i proekologicznej komunikacji. Rekreacji na świeżym powietrzu będzie też sprzyjać osiedlowa infrastruktura. Osoby w każdym wieku będą mogły skorzystać z wielofunkcyjnego boiska sportowego. Rodzice na pewno docenią duży plac zabaw, który może się stać ulubionym miejscem małych mieszkańców. Warto również wspomnieć, że mieszkania będą posiadały przestronne balkony i ogródki (w przypadku mieszkań na paterze). To oczywiście kolejna opcja, która zapewnia relaks na świeżym powietrzu, a dla rodzin z małymi dziećmi – duża wygoda, umożliwiająca na przykład wystawienie wózka spacerowego. Osiedle będzie częściowo ogrodzone, co na pewno przełoży się na jego bezpieczeństwo.

Komfort na co dzień

Aby zapewnić wygodę, pomyślano również o parkingach naziemnych i dostępie do części usługowej. Domy, które powstaną na osiedlu Optima, będą miały po cztery i pięć kondygnacji. Priorytetem przy ich projektowaniu było zapewnienie maksymalnego komfortu. Obejmuje on zarówno duże możliwości adaptacji wnętrza, jak i wygodę korzystania z mieszkania (windy, hala garażowa, komórki lokatorskie). Nawet wielodzietne rodziny odnajdą tutaj przyjazną przestrzeń do życia. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i wysoka jakość to standard, który obowiązuje na wszystkich osiedlach realizowanych przez firmę Inpro.

Korzystna inwestycja na długie lata

Jak wiadomo, przy wyborze mieszkania niebagatelną rolę odgrywają ceny nieruchomości. W przypadku mieszkań położonych na osiedlu Optima rozpoczynają się one od 4428 zł brutto za metr kwadratowy, co jest bardzo korzystną ofertą na trójmiejskim rynku. Poza tym mieszkania oferowane przez firmę Inpro kwalifikują się do programu MdM. Wielkość mieszkań wynosi 31,06–67,10 m kw.

Podsumowując, osiedle Optima jest interesującą propozycją, również dla rodzin z dziećmi. Wysoki komfort mieszkania i znakomita lokalizacja to niepodważalne atuty tej inwestycji. Zakończenie budowy jest planowane na koniec października 2017 roku.

Więcej informacji na temat osiedla Optima można znaleźć na stronie internetowej http://www.inpro.com.pl/optima.

Oceń