Together Magazyn » Aktualności » Biurko, przy którym wolno więcej

Biurko, przy którym wolno więcej

Biurko jest kluczowym meblem, jeśli chodzi o przestrzeń, w której uczymy się czy pracujemy. Nierzadko spędzamy przy nim wiele godzin, dlatego powinno być bardzo dobrze zaprojektowane. Wyniki eksperymentu z udziałem 5-latków, przeprowadzonego jesienią 2014 roku przez naukowców Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS pokazują, że posiadanie własnego biurka i praca przy nim rozwija u dzieci poczucie autonomii, motywację do pracy i zwiększa satysfakcję z wykonywanych zadań. Biurko staje się dla dziecka pierwszą prawdziwie niezależną strefą w domu.

Poza estetyką, najważniejsze są cechy ergonomiczne, takie jak możliwość dostosowania wysokości blatu do swojego wzrostu – dla dorosłego to przedział 68–74 cm; dla dziecka nawet od 50 cm. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonano mebel – powierzchnia blatu powinna być matowa i najlepiej jasna – opowiada projektantka biurka Spot, Wiktoria Lenart.

Biurko Smart wyposażone zostało w poprzeczkę montowaną na dowolnej wysokości, która może być wykorzystana do zawieszania różnych przyborników i pomocy szkolnych. Podwójny blat to dodatkowe miejsce na laptop czy podręczniki. Jego wysokość możesz zmienić i dostosować do wzrostu dziecka. Nad wszystkim góruje regał, dzięki któremu dziecko zyska przestrzeń do przechowywania książek i innych przedmiotów.

Dwustronne biurko Spot to z kolei doskonała propozycja dla rodzeństwa. Już nie trzeba ustawiać biurka pod ścianą lub w kącie. Twoje dziecko może samo zdecydować, które miejsce będzie najlepsze do zabawy i nauki. Wyjmowane szuflady mogą służyć jako dodatkowe pojemniki, a reling to idealne miejsce na eksponowanie efektów pracy lub instalację praktycznych zawieszek.

Dla fanów modułowości i mobilności najlepszym wyborem będzie biurko do zadań specjalnych z kolekcji Young Users. Rozsuwana konstrukcja na kółkach dopasuje się do każdej przestrzeni, a wymienne, różnokolorowe fronty pozwolą dopasować mebel do zmieniającego się z wiekiem gustu naszej pociechy.

Poza elementami, które wpływają na wygodę pracy należy też pamiętać, że swoje biurko powinno się przede wszystkim lubić. A biurko polubimy tylko wtedy, gdy będzie ono dobrane do naszych indywidualnych potrzeb estetycznych i funkcjonalnych. Dobrze dopasowane stanowisko pracy to inwestycja na długi czas. Warto zatem wybrać model, który dostosuje się do naszych często zmieniających się potrzeb – podsumowuje Wiktoria Lenart.

uo9uo

Oceń