Together Magazyn » Aktualności » Nowości książkowe Egmont Polska – lipiec

Nowości książkowe Egmont Polska – lipiec

Star Wars. Krótkie opowieści na dobranoc 

Premiera: 29 czerwca 2016 r.

image005

Zupełnie nowa seria książek dla młodszych dzieci z krótkimi opowieściami na dobranoc. W cyklu każdorazowo będą ilustrowane historie do samodzielnego czytania nieprzekraczające możliwości dziecka w tym wieku.

Jedenaście opowieści pełnych akcji, które przeniosą młodego czytelnika do odległej galaktyki. Mistrz Yoda włada mieczem świetlnym, Luke Skywalker i Rebelianci podejmują wyścig z czasem, aby zniszczyć Gwiazdę Śmierci, a odważna Rey zaprzyjaźnia się z androidem BB-8. Każda z historii do przeczytania
w pięć minut – to idealny czas na galaktyczne przygody w nadprzestrzeni!

Oryginalna szata graficzna i opowieści z różnych epizodów, także z epizodu VII, zainteresują zarówno małych odbiorców, jak i ich rodziców.

 

Minecraft. Księga sekretów ocalałych

image007

 

Premiera: 6 lipca 2016 r.

Ten almanach zawiera zebraną wiedzę tych, którzy przetrwali – podziemnej grupy ekspertów świata Minecraft. Dzieło spisane przez tajemniczego Wodza, który zebrał i opisał wszystkie najprzebieglejsze plany i strategie oraz najbardziej pomysłowe wynalazki. Z tej książki można dowiedzieć się jaką bazę najlepiej wybudować, jak ją zaopatrzyć i jak jej bronić przy pomocy najwymyślniejszych zabezpieczeń. Na poszczególnych stronach czytelnik pozna tajniki, które pozwolą wyśledzić, osaczyć i zniszczyć wroga w walce. Dodatkowo gracz znajdzie tu mało znane wskazówki, dotyczące przetrwania
w niebezpiecznych wymiarach świata Minecraft.

Dokładne przestudiowanie almanachu może być szansą na przetrwanie i co najważniejsze z pewnością ułatwi funkcjonowanie w świecie MINECRAFT – jednej z najpopularniejszych gier naszych czasów.
Zobacz również nasze Kolorowanki Minecraft

PSZCZÓŁKA MAJA


Cykl nowych książek przygotowany specjalnie z okazji nadchodzącego lata. Ukochani bohaterowie Maja, Gucio i Filip wrócili. Nowa odsłona przygód znanych i lubianych przesympatycznych owadów zachęci niejednego malucha do obcowania z przyrodą i poznawania jej tajemnic. Wielbiciele Mai
i Gucia w poszczególnych książkach znajdą ciekawe łamigłówki, kolorowanki, informacje o przyrodzie, a także rozmaite zadania do wykonania.

W serii m.in. książki:

Rysuję i ścieram. Pszczółka Maja

image001

Ta książka to niekończąca się zabawa! Wystarczy wziąć do ręki dołączony mazak i da

się porwać przygodzie! W każdej chwili można zmazać swój obrazek i zacząć od początku. To jeszcze nigdy nie było takie proste! W tej zabawie towarzyszą Maja i Gucio, którzy przygotowali mnóstwo zadań, dzięki którym można rozwinąć wyobraźnię i lepiej pozna

bohaterów ulubionej bajki. Dziecko może wejść
do świata pracowitych pszczółek i dowiedzieć się, co Maks lubi jeść najbardziej, kto zabrał okulary Bzykowi i jakie nowe miejsce odwiedziła Maja.

Wielka Księga Łamigłówek. Pszczółka Maja

Autor: Anna Porowska

Ilustrator: Studio 100

Przekład: Anna Klingofer

Oprawa: miękka

Objętość: 176 stron

Format: 210×250

Cena: 16,99 zł

ISBN: 978-83-281-1355-8

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 20 lipca 2016 r.

Wielka księga łamigłówek” to pozycja, która dzięki dużej objętości – 176 stron – pozwala
na niespotykane zróżnicowanie zadań do rozwiązania dla dzieci zaczynających swoją przygodę
z edukacją. Znajdują się tutaj ćwiczenia wspomagające: początki pisania i czytania, naukę cyferek i liczb oraz prostych działań matematycznych. To także zadania doskonalące: wszelkie umiejętności manualne, ćwiczenie spostrzegawczości, logiczne myślenie i wiele innych, a to wszystko w przystępnej i zróżnicowanej formie.

Pszczółka Maja. Wodne kolorowanie

 

Ta książeczka to niesamowita zabawa w odkrywanie barw. Potrzebna jest tylko czysta woda i pędzel – gdy zwilży się zakropkowane pola, na obrazku pojawią się kolory. Zabawa kolorami razem z ulubionymi bohaterami!

Koniki z Szumińskich Łąk. Majka

image003

 

Premiera: 27 lipca 2016 r.

Zajrzyj do Szumińskich Łąk!

Stajnia w Szuminie to niezwykłe miejsce. Tutaj kucyki i koniki wszelkiej maści znajdą spokojną przystań i oddanych przyjaciół.

W Szumińskich Łąkach rozkwita wiosna, a wraz z nią pojawia się wiele niespodzianek. Klara zostaje przybraną mamą osieroconej Majki, Hania opiekuje się młodszą siostrzyczką, a przed Pauliną trudne zadanie, czyli „Zielona szkoła” w chałupie babci Nadzi…

O tym wszystkim, a także o końskiej adopcji i WIKTUALNYM życiu kaczych jaj, opowie Klara.

Oceń