Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Najlepsze aplikacje szpiegowskie na Androida
photo--fceeee

Najlepsze aplikacje szpiegowskie na Androida

Smartfony dają nam dziś szerokie pole do manewru. Służyć nam mogą jako centrum rozrywkowe, nawigacja drogowa, aparat i kamera w jednym. Można na nich grać w sizzling hot za darmo, w liczne gry mobilne. Takie urządzenia pod pewnymi względami służą również jako narzędzia do kontroli. Nie od dziś bowiem wiadomo, że śledzą i zapisują naszą aktywność. Ciekawe jest to, że od pewnego czasu i my możemy korzystać z aplikacji szpiegowskich, które mogą być instalowane choćby na urządzeniach dzieci. Postanowiliśmy się przyjrzeć kilku takim aplikacjom.

mSpy

Już od kilku lat na rynku dostępna jest płatna aplikacja mSpy. Za jej pośrednictwem niepostrzeżenie można monitorować dzieci, współpracowników, partnera czy partnerkę. Może zostać zainstalowana na telefonie komórkowym bądź też działa za pośrednictwem iCloud. Zapewnia nam dostęp do wszystkich informacji o smartfonie. Oprogramowanie to działa automatycznie i niezauważenie w tle. Zapewnia ona między innymi monitorowanie połączeń, wiadomości SMS, śledzi rozmowy na czacie za pośrednictwem Skype, Facebook Messengera, SnapChara, jak i wielu innych aplikacji. Umożliwia także monitorowanie poczty, jak i również śledzenie GPS i geofencing. Nie jest to tanie rozwiązanie, gdyż w przypadku planu rocznego płacić będziemy ponad 40 złotych miesięcznie. Można jednak skorzystać z okresu próbnego i przekonać się o zaletach tej aplikacji.

FlexiSPY

Bardzo podobnym rozwiązaniem jest FlexiSPY. To również aplikacja działająca niepostrzeżenie w tle, która umożliwia nawet włączanie mikrofonu w celu słuchania otoczenia urządzenia. Ponadto można tu liczyć na lokalizację telefony, monitorowanie różnych aplikacji do czatu, zdalne przechwytywanie zdjęć za pomocą kamery, rejestrowanie klawiszy oraz możliwość całkowitego ukrycia się przed aplikacjami antywirusowymi. W dodatku można nagrywać rozmowy, śledzić wiadomości, regulować zużycie pakietu internetowego. Także i to oprogramowanie nie należy do najtańszych, gdyż pakiet lite kosztuje 30 dolarów miesięcznie, zaś premium 149 dolarów na rok, gdzie 3 miesiące to koszt 100 dolarów.

XNSPY

XNSPY to kolejne płatne rozwiązanie, które służy do kompletnego śledzenia telefonu, aktywności użytkownika. Pozwala ona przeglądać dzienniki wszystkich przychodzących, wychodzących i nieodebranych połączeń telefonicznych, wiadomości tekstowych, w tym również z innych komunikatorów. To pozwala sprawdzać dzienniki połączeń, czaty, czaty grupowe i wszystkie udostępnione multimedia, w tym zdjęcia i filmy z WhatsAppa, Facebooka, Skype czy nawet Tindera. Za pomocą oprogramowania można śledzić lokalizację GPS, otrzymać dostęp do historii lokalizacji z datą, godziną i znacznikami adresowymi. Aplikacja pozwala nam także na monitorowanie przeglądanych stron internetowych, jak i nawet sprawdzać dowolne multimedia przechowywane na monitorowanym urządzeniu. W przypadku wykupienia abonamentu na cały rok, miesięcznie za wersję Basic płacić będziemy 5 dolarów, zaś za Premium 7.5 dolara.

Cerberus

Tym razem nieco inny typ aplikacji. Otóż Cerberus Phone Security to rozwiązanie, które przyda się na wypadek zgubienia czy kradzieży telefonu. Za jego pomocą można zlokalizować swoje urządzenie na mapie, zablokować telefon i usunąć dane, niepostrzeżenie zrobić zdjęcie złodziejowi, jak i wykonać kopię zapasową danych. Można także korzystać z szeregu innych pomocnych opcji. Roczne korzystanie z oprogramowania kosztuje na jedno urządzenie 5 euro. Im więcej wybierzemy urządzeń, tym otrzymamy niższą cenę w pakiecie.

Prey Anti Theft

Jeśli nie chcemy jednak płacić za dodatkowe oprogramowanie, to możemy się zdecydować na darmowy Prey Anti Theft. Znajdziemy tu typowy zestaw niezbędnych funkcji: odnajdywanie telefonu, śledzenie urządzenia poprzez GPS, blokowanie telefonu, wysyłanie alarmów na telefon. Urządzenie może dodatkowo również identyfikować pobliskie hotspoty WiFi, wykonywać zdjęcia.

Oceń