Together Magazyn » Art. zewnętrzny » PlayStation Now – co warto o nim wiedzieć?
photo--faadbfc

PlayStation Now – co warto o nim wiedzieć?

Na rynku wciąż przybywa miejsc czy platform, dzięki którym można grać online. Świetnym tego przykładem są darmowe gry hazardowe z ogromną ilością automatów do gry. Najwięksi producenci sprzętu komputerowego czy konsol tworzą swoje oddzielne platformy dla graczy. Sony postanowiło wprowadzić coś nowego, czym jest Playstation Now. Co zatem warto wiedzieć o tej usłudze?

Kolejna usługa dla graczy

PlayStation Now to kolejna usługa subskrypcji gier, która zapewnia nam dostęp do ponad 800 gier. To z pewnością następna opłacalna opcja dla tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na gry czy to pudełkowe czy to w wersji cyfrowej. Jako usługa oparta na subskrypcji, zapewni nam granie na żądanie w setki gier dostępnych do tej pory jedynie na PS4, PS3 i PS2. Tak jak w przypadku Xbox Game Pass, Stadia czy podobnych rozwiązań mamy do czynienia z czymś na zasadzie Netfliksa z grami. Dopóki zatem płacimy comiesięczny abonament, dostajemy dostęp do wielu gier, jednak żadna z nich nie trafia na naszą wyłączność. Dla jednych może to być z pewnością ogromna okazja do oszczędności.

Obecnie do wyboru jest ponad 800 gier. Co warte dodania, taka ogromna biblioteka gier jest aktualizowana co miesiąc, dzięki czemu można liczyć na wiele nowości. Niektóre z produkcji będą jednak usuwane, jednak za każdym razem dostaniemy informację o tym, do kiedy możemy dokładnie korzystać z danego tytułu. Ogromną rewolucją na rynku jest to, że można za pośrednictwem PS Now zagrać w wiele tytułów dostępnych wyłącznie na PlayStation nie tylko na PS4, PS4 pro czy PS5, lecz także na pecetach. Dzięki temu PS Now zapewnia nam przesyłanie strumieniowe z chmury gier, w które bez konsoli nie mogły zostać przez nas sprawdzone. Czy ktoś jeszcze kilka lat temu mógł przypuszczać, że zagra sobie na komputerze w God of War, The Last of Us czy też Uncharted?!

Jeśli zakupimy dla siebie subskrypcję PS Now lub rozpoczniemy 7-dniowy bezpłatny okres próbny, od razu możemy zacząć wybierać gry do pobrania lub transmisji strumieniowej. Aktualnie w przypadku korzystania z PlayStation mamy przeszło 300 gier dostępnych do pobrania na konsolę. Pozostałe zaś tytuły można przesyłać strumieniowo. Możemy liczyć na pełen dostęp do gier czy dostępnych trybów online dla wielu graczy. Jeżeli chcemy grać na swoim komputerze, wystarczy, że pobierzemy aplikację PlayStation Now. Musimy jednak posiadać kontroler do PlayStation oraz możliwość jego połączenia z naszym urządzeniem.

Ile zatem będzie to nas kosztować? Jeżeli zdecydujemy się tylko na 1 miesiąc, to zapłacimy 9.99 USD. za 24.99 USD otrzymamy trzymiesięczny okres, zaś 59.99 USD zapewni nam abonament na cały rok. Oczywiście zdecydowanie najbardziej opłaca się skorzystać z planu rocznego, gdzie będziemy płacić około 5 USD miesięcznie. Przy obecnym kursie wychodzi to mniej niż 19 PLN. Tyle za ponad 800 gier to chyba całkiem dobre rozwiązanie!

Na jakie gry możemy liczyć już teraz w ramach PS Now? Otóż wybór jest całkiem spory, a spośród znanych tytułów wymienić możemy: Ace Combat 7: Skies Unknown, World War Z, Call of Duty Black Ops III, Detroit: Become Human, Darksiders Genesis, The Last of Us, Frostpunk, Horizon Zero Dawn, Tekken 7, God of War III Remastered, Metal Gear Solid HD Collection, F1 2020, Heavy Rain.  

Oceń