Together Magazyn » Zdrowie » Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym
modelowanie-posladkow-kwasem-lodz

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym

Krągłe pośladki to naturalne atuty kobiecej urody. Niestety, nie wszystkie panie zostały obdarzone przez naturę idealnymi proporcjami, a droga do ich poprawy bywa trudna. Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak modelowanie pośladków kwasem hialuronowym. Dowiedz się, na czym polega taki zabieg i jakie efekty można osiągnąć!

Kwas hialuronowy jako skuteczny wypełniacz pośladków

Zbyt płaskie pośladki w stosunku do obwodu talii i biustu dla wielu kobiet są źródłem kompleksów, poczucia mało atrakcyjnego wyglądu. Zimą małą pupę można ukryć pod luźnymi ubraniami, ale latem często problematyczne okazuje się założenie stroju kąpielowego czy obcisłych legginsów. Marzenie o krągłej i jędrnej pupie można spełnić za pomocą najpopularniejszego wypełniacza tkankowego, jakim jest kwas hialuronowy. 

Dzięki małoinwazyjnemu zabiegowi nie będziesz musiała już więcej wstydzić się swoich kształtów. Zyskasz zgrabną pupę bez wielu wyrzeczeń i wysiłku. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie w postaci soli sodowej. Dzięki temu podanie preparatów na jego bazie w formie przezskórnej iniekcji jest wysoce bezpieczne. Materiał biokompatybilny z ludzką tkanką nie wywołuje reakcji uczuleniowej. W Klinice Novoderm w Łodzi modelowanie pośladków kwasem hialuronowym przeprowadza się za pomocą preparatu HYAcorp MLF2.  

Usieciowiona forma kwasu hialuronowego, stosowanego do modelowania pośladków na długo wypełnia tkanki. To najmniej inwazyjna forma poprawy kształtu pupy. Odpowiednio gęsty preparat z kwasem hialuronowym wypełnia ubytki, co daje efekt powiększenia pośladków. Na tym jednak nie koniec, ponieważ substancja biokompatybilna z ludzką tkanką wpływa także na szereg naturalnych przemian poprawiających kondycję obszaru zabiegowego. Pod jej wpływem dochodzi do stymulacji produkcji włókien kolagenowych, czego efektem jest poprawa napięcia i gęstości skóry. Obszar zabiegowy jest więc nie tylko powiększany i unoszony. Poprawie ulega również wygląd powierzchni skóry.  

Jak wygląda zabieg iniekcji kwasu hialuronowego w pośladki? 

Dawniej powiększanie pośladków było możliwe tylko dzięki wszczepieniu implantów lub przeszczepowi tkanki tłuszczowej. Obecnie bardziej inwazyjne metody w wielu przypadkach mogą być zastąpione tymi, które w sposób minimalny ingerują w ciągłość tkanek. Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym należy do metod bezpiecznych i małoinwazyjnych. 

Taki zabieg polega na przezskórnym podaniu preparatu z kwasem hialuronowym za pomocą iniekcji. Skóra przed wykonaniem nakłuć jest znieczulana, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy dla Pacjenta. Ilość wstrzykiwanego preparatu do modelowania pośladków zawsze ustala się indywidualnie. 

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym jest metodą o bardzo niskiej inwazyjności. Jedynie w miejscu nakłuć mogą pojawić się drobne zasinienie, które znikają samoistnie maksymalnie po kilku dniach. Co ważne, praktycznie bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu. 

Również okres rekonwalescencji jest stosunkowo znikomy. Jedynie przez pierwsze 2–3 tygodnie należy uważać, aby nie obciążać nadmiernie pośladków, co zapobiega ewentualnemu przemieszczeniu się preparatu z kwasem hialuronowym. W tym czasie zaleca się unikanie nadmiernej aktywności fizycznej czy zbyt długie pozostawanie w pozycji siedzącej.  

Jak długo utrzymują się efekty modelowania pośladków? 

Efekty modelowania pośladków kwasem hialuronowym można ocenić praktycznie od razu po zabiegu. Pupa będzie krągła, nieco większa i stopniowo jędrniejsza, zwłaszcza po ustąpieniu ewentualnych, drobnych zasinień. 

Trzeba pamiętać, że kwas hialuronowy, najchętniej stosowany przy zabiegach estetycznych, jest substancją biodegradowalną. Oznacza to, że zostaje stopniowo wchłaniany na drodze naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Jednak zanim to nastąpi, minie kilka miesięcy lub nawet lat, co zależy m.in. od jego ilości, a także indywidualnych cech Pacjenta. 

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym pozwala więc na uzyskanie krągłej i jędrnej pupy na bardzo długo. Efekty są widoczne, ale też naturalne – bez sztuczności i przesady. Gdy substancja wchłonie się całkowicie, zabieg śmiało można powtórzyć.  

Nie jesteś zadowolona z wyglądu swojej pupy? Chcesz poprawić jej kształt i jędrność bez ingerencji skalpela? W takim razie zachęcamy do ustalenia terminu konsultacji wstępnej w Klinice Novoderm w Łodzi. Lekarz zapozna się z Twoimi oczekiwaniami i wyjaśni szczegóły dotyczące modelowania pośladków kwasem hialuronowym. 

Oceń