Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Męska pielęgnacja zarostu – jak dbać o brodę?
właściwa pielęgnacja brody u mężczyzn - zobacz na czym polega

Męska pielęgnacja zarostu – jak dbać o brodę?

Bujny zarost na twarzy to często duma wielu mężczyzn. Efektowna broda zdecydowanie może dodać wiele uroku – aby jednak tak się stało, należy o nią odpowiednio dbać. Oprócz regularnego przycinania, wymaga również kompleksowej pielęgnacji. Jakie kroki powinien obejmować ten proces? Które produkty warto stosować do długiego zarostu? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Dlaczego dłuższy zarost wymaga pielęgnacji?

W ostatnich latach długi zarost stał się charakterystycznym elementem looku wielu panów. Nie ma w tym nic dziwnego: nie tylko wygląda on bardzo męsko, ale też niweluje obowiązek golenia się, który dla wielu niekoniecznie jest komfortowym procesem. Może wydawać się, że posiadając długą brodę nie trzeba przejmować się zabiegami pielęgnacyjnymi – zdecydowanie nie jest to prawda. Aby zarost prezentował się estetycznie, wymaga kilku niezbędnych zabiegów. Przede wszystkim, włosy nie zawsze rosną regularnie – w niektórych partiach twarzy mogą być rosnąć rzadziej, powodując nieeleganckie prześwity. Nie tylko z tego powodu warto od czasu do czasu odwiedzić barbera. Profesjonalista nada też odpowiedni kształt brodzie i wąsom w taki sposób, aby jak najlepiej podkreślały rysy twarzy swojego właściciela, oddając również jego indywidualny styl. Regularne przycinanie zarostu to jeden z podstawowych etapów dbania o zarost, jednak zdecydowanie nie jedyny. Również w domowym zaciszu należy o niego odpowiednio dbać, stosując kompleksową pielęgnację. Wtedy włoski staną się lśniące i ujarzmione, dzięki czemu nawet długa broda będzie wyglądać naprawdę elegancko. 

Jak dbać o długi zarost na twarzy?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej higienie. Twarz, którą pokrywa bujny zarost, również wymaga podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Pierwszym z etapów codziennej rutyny powinno być mycie. W tym celu można użyć specjalnego mydła, żelu bądź pianki do brody i wąsów, które dostępne są między innymi uZbira. Nie tylko solidnie pozbędą się one wszelkich zanieczyszczeń, ale też odświeżą włoski i przygotują do dalszych etapów pielęgnacji. Podobnie jak włosy na głowie, długi zarost musi zostać dokładnie rozczesany. Poleca się w tym celu użytkowania zwłaszcza szczotki z włosia dzika, która dokładnie rozdziela włosy i nadaje im gładkości. Podobnie jak skóra twarzy, zarost również wymaga nawilżenia i odżywienia. W tym celu najlepiej sprawdzą się olejki do brody, które można znaleźć na stronie https://uzbira.pl/kategoria/olejki-do-brody. Olejki nie tylko poprawiają kondycję włosków i je wzmacniają. Doskonale sprawdzają się też na etapie zapuszczania zarostu, kiedy coraz dłuższe włosy powodują niekomfortowe swędzenie skóry. Łagodzące właściwości olejków do brody pozwalają pozbyć się uczucia dyskomfortu, pozytywnie wpływając również na proces wzrostu włosów na twarzy.

Jakie produkty do stylizacji długiej brody?

Oprócz pielęgnacji, wielu mężczyzn zastanawia się, jakie produkty sprawdzą się najlepiej do układania zarostu. Zarówno krótsza, jak i dłuższa broda wymagać może ujarzmienia włosków, co pozwoli otrzymać naprawdę elegancki efekt. Jeżeli problemem jest twardy i matowy zarost, świetnie sprawdzi się wyżej już opisany olejek do brody. Naniesienie kilku kropli nada włoskom blasku, przez co będą prezentować się one świeżo i estetycznie. Kiedy jednak przyda się coś mocniejszego, warto wypróbować specjalny wosk do brody. Produkt ten przyda się każdemu, kto przepada za nonszalancko podkręconym wąsem lub perfekcyjnie ułożoną brodą. Woski pozwalają w prosty sposób uformować zarost, utrzymując jego kształt przez cały dzień.

5/5 – (1 głosów)