Together Magazyn » Aktualności » Meble wiklinowe – hit dziecięcego pokoju

Meble wiklinowe – hit dziecięcego pokoju

Tam, gdzie szumią wierzby

Meble z wikliny i ratanu to w ostatnim czasie prawdziwy hit we wnętrzach. Kojarzone raczej z wyposażeniem ogrodów, balkonów, werand czy tarasów – weszły na salony. Wpasowują się idealnie w kilka obecnie modnych nurtów, jak choćby styl eko, boho, rustykalny, prowansalski czy skandynawski. Wiklina, czyli młode pędy wierzby, które poddawane są obróbce, a następnie wykorzystywane w wikliniarstwie – inaczej plecionkarstwie, jest materiałem zdrowym i naturalnym. Najczęściej uprawiane i wykorzystywane w tradycyjnym polskim wikliniarstwie są wierzby purpurowe. Jako że nie brak ich w polskim krajobrazie, nie dziwi fakt, że polubili ją producenci mebli – szczególnie tych dla dzieci, tacy jak: LILU, Polskie Plecionkarstwo, My Sweet Baby, Sklep Wiklinowy, wikliniarnia.pl, HEJS, Polska Wiklina, VIKLA, Caramella i wielu innych.
wózek wiklinowy

Do czego to pasuje?

Wiklina pasuje do wnętrz, gdzie dominują inne naturalne materiały, tj. drewno, pastelowe ściany i naturalne tkaniny typu len, bambus i bawełna. Największą zaletą wikliny jest to, że po obróbce jej gałązki stają się elastyczne, a przy tym bardzo wytrzymałe, można więc nadawać jej różnorodne formy, kształty oraz barwy. Dzięki temu możemy dobrać meble do swoich potrzeb i upodobań.

Kolorowy świat wikliny

Mimo że wiklina kojarzy się raczej z czymś przaśnym, niemodnym i nudnym z racji swej jednostajnej kolorystyki, to nie jest to zgodne z prawdą. Producenci wiklinowych mebli dla dzieci prześcigają się w pomysłowości. Możemy zapomnieć o konieczności ograniczania się w kolorystyce do naturalnych odcieni wikliny – jest to bowiem tworzywo nadające się do barwienia na wszelkie odcienie i tonacje.
wiklinowe meble ogrodowe

Wiklinowe meble dla dzieci

W swojej ofercie firmy posiadają bardzo szeroki wybór produktów z wikliny. Kolekcje dziecięce utrzymane są zazwyczaj w pastelowych barwach, choć nie brak i mocnych czerwieni czy czerni. W skład tych kolekcji wchodzą meble, takie jak: kosze na zabawki, kolorowe wiklinowe krzesełka, kosze Mojżesza, biurka, stoliki, siedziska, kufry, taborety, krzesła i fotele, koszyczki naścienne, wózeczki, kołyski, koszyczki na rower, kultowe fotele bujane, komody i szafy, a nawet zabawki.

Wiklina to produkt w 100% naturalny, z którego można wyczarować piękne, estetyczne i użyteczne produkty, świetnie pasujące do dziecięcych pokoi i nadające im niecodzienny charakter.

Tekst: Magda Raczek

5/5 – (6 głosów)