Together Magazyn » Aktualności » Legia czy Lech – kto wygra mecz na szczycie?
legia czy lech - kto wygra mecz na szczycie

Legia czy Lech – kto wygra mecz na szczycie?

W niedzielę o godzinie 17:30 na obiekcie przy ulicy Łazienkowskiej dojdzie do rywalizacji Legii Warszawa z Lechem Poznań. Będzie to mecz, który może zdecydować o losach tego sezonu. W przypadku braku wygranej gospodarzy Raków Częstochowa znacząco przybliży się do mistrzostwa Polski. Jak zaprezentują się goście tuż po meczu w europejskich pucharach?

Legia Warszawa

Wojskowi aktualnie plasują się na 2. pozycji w ligowej tabeli. Legia Warszawa ciągle uczestniczy w walce o mistrzostwo Polski, jednak do końca sezonu pozostało już tylko 7 spotkań. Strata 6 oczek do Rakowa może okazać się zbyt duża, ponieważ oba zespoły nie mają już meczu bezpośredniego do rozegrania. W związku z tym Legioniści muszą liczyć na potknięcia swojego przeciwnika. W ostatniej kolejce piłkarze Legii Warszawa zawiedli swoich kibiców, ponieważ zaledwie zremisowali na wyjeździe z ostatnią drużyną tabeli. Tym samym passa 7 kolejnych zwycięstw tego zespołu dobiegła końca.

W najbliższej serii gier Legia Warszawa zmierzy się przed własną publicznością z Lechem Poznań. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się podziałem punktów. Ogólnie Wojskowi mają słabe statystyki z poprzednich rywalizacji z tym przeciwnikiem, ponieważ nie wygrali żadnego z 4 kolejnych starć. Tym razem na korzyść gospodarzy przemawia jednak atut własnego boiska, gdzie od początku tego sezonu spisują się znakomicie. Wystarczy przypomnieć, że Legia Warszawa od startu obecnej kampanii nie przegrała żadnego meczu na swoim stadionie. Wojskowi na finiszu obecnego sezonu nadal mają do zgarnięcia podwójną koronę, jednak mogą również skończyć z niczym. Tak naprawdę najbliższy miesiąc zadecyduje o tym, jaki będzie to sezon dla piłkarzy Legii Warszawa.

legia warszawa statystyki bukmacherskie

Legia – statystyki:

  • Legia Warszawa w ostatniej kolejce zaledwie zremisowała z Miedzią Legnica.
  • Wojskowi są niepokonani od początku rundy wiosennej.
  • Legia Warszawa nie przegrała żadnego meczu przed własną publicznością.
  • Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem.
  • Legia Warszawa nie wygrała żadnego z 4 ostatnich meczów z tym rywalem.

Lech Poznań

Piłkarze Lecha Poznań przyjadą do Warszawy tuż po meczu pucharowym w rozgrywkach Ligi Konferencji. Trener tego zespołu będzie więc musiał odpowiednio zarządzać swoją kadrą. Przypomnijmy, że w następny czwartek odbędzie się rewanżowe starcie we Florencji.

Lech Poznań aktualnie plasuje się na 3. miejscu w tabeli i ma jeszcze szansę na wywalczenie mistrzostwa Polski, ale tylko matematyczne. Strata 15 punktów na 7 kolejek do końca jest praktycznie nie do odrobienia przy aktualnej formie Rakowa. Lechici koncentrują się przede wszystkim, aby awansować do europejskich pucharów, a w związku z aktualnymi rozstrzygnięciami w Pucharze Polski jest to już praktycznie zapewnione. Przypomnijmy, że w finale tych rozgrywek zmierzą się ekipy Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa, a tym samym nawet 4. pozycja w tabeli Ekstraklasy zapewnia udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Piłkarze Lecha Poznań tracą aktualnie do Legii Warszawa 9 oczek więcej. Ewentualne zwycięstwo przy Łazienkowskiej mogłoby otworzyć szansę na walkę o wicemistrzostwo.

Zawodnicy z Poznania w ostatnich meczach ligowych spisywali się bardzo dobrze, ponieważ nie zanotowali żadnej porażki od 26 lutego. Lech w tym czasie uzbierał 3 zwycięstwa i dwukrotnie remisował.

Ostatnie spotkania pomiędzy tymi drużynami były z reguły wyrównane. Na podstawie statystyk szala minimalnie przechyla się na korzyść ekipy z Poznania, jednak przy Łazienkowskiej dominowali gospodarze. Lech Poznań zaliczył tylko jedno zwycięstwo w 7 poprzednich meczach na tym stadionie, notując również 6 porażek. Tak naprawdę przełamanie nastąpiło dopiero w poprzedniej kampanii, gdzie piłkarze Kolejorza pewnie kroczyli po mistrzowski tytuł.

lech statystyki bukmacher superbet

Lech – statystyki:

  • Lech Poznań jest niepokonany w 5 ostatnich meczach ligowych.
  • Kolejorz aktualnie plasuje się na najniższym stopniu podium.
  • Lech Poznań zdobył dokładnie 2 bramki w 2 ostatnich meczach ligowych.
  • Lech wygrał w ostatniej rywalizacji przy Łazienkowskiej.
  • Lech strzelił przynajmniej jedną bramkę w 3 ostatnich rywalizacjach przy Łazienkowskiej.

Analiza meczu na podstawie oferty bukmachera

Oferta bukmachera na spotkania Legii Warszawa z Lechem Poznań regularnie robi wrażenie. Dla analityków, a także kibiców są to często najważniejsze mecze w całym sezonie w polskich rozgrywkach, dlatego też nic dziwnego, że propozycje zakładów specjalnych są szeroko dostępne. Zacznijmy jednak od omówienia kursów głównych, które przygotował bukmacher. Na podstawie wstępnej oferty faworytem tego spotkania są piłkarze gospodarzy. Bez wątpienia czynnikiem, który wpłynął tutaj na takie wysokości przeliczników, jest fakt, że Legia Warszawa od początku sezonu nie przegrała żadnego meczu przed własną publicznością. Wojskowi doskonale spisują się na obiekcie przy Łazienkowskiej i potwierdzili to również w rywalizacji z aktualnym liderem, czyli Rakowem Częstochowa.

Statystyki pokazują, że ostatnie rywalizacje pomiędzy tymi drużynami nie obfitowały w zbyt wiele bramek. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że prawdopodobnym wydarzeniem w nadchodzącym spotkaniu mogą być undery. 4 kolejne rywalizacje pomiędzy tymi zespołami zakończyły się łącznie zdobyciem zaledwie 3 bramek. Biorąc pod uwagę, że piłkarze z Poznania przystąpią do tego meczu tuż po pucharowych obowiązkach, ciekawą opcją powinny być również zakłady specjalne. Bukmacher ma w swojej ofercie między innymi propozycje łączone, czyli podwójną szansę i under bramek. Legia Warszawa od początku sezonu nie przegrała żadnego meczu przed własną publicznością, dlatego też nie powinno się to zmienić w najbliższy weekend. W składzie Kolejorza możliwe są zmiany, aby dostosować przygotowanie fizyczne zawodników również do rewanżowego spotkania w rozgrywkach Ligi Konferencji.

W spotkaniach Legii Warszawa z Lechem Poznań nie brakuje również ostrej gry. W ofercie bukmachera na to starcie są również dostępne żółte kartki i to także może być kierunek, wobec którego potoczą się derby Polski. Atmosfera na stadionie powinna sprzyjać walce z obu stron i nieodstawianiu nogi w stykowych sytuacjach.

W tym miejscu przeczytasz więcej na temat sportu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

5/5 – (2 głosów)