Together Magazyn » Styl życia » Jak wypadnie Polska na Euro 2024?
puchar i piłka na Euro 2024 leżące na murawie

Jak wypadnie Polska na Euro 2024?

W dniach od 14 czerwca do 14 lipca rozpoczną się mistrzostwa Europy na niemieckich boiskach. Najważniejszą informacją dla polskich kibiców jest fakt, że na tym turnieju wystąpi również reprezentacja Polski. Przypomnijmy, że nasi piłkarze przeszli przez ścieżkę i awansowali do turnieju finałowego po zwycięstwie w rzutach karnych przeciwko reprezentacji Walii. Jak wyglądają szanse naszego zespołu na awans z grupy zdaniem bukmacherów?

Grupa śmierci?

Trzeba przyznać, że losowanie nie było korzystne dla piłkarzy reprezentacji Polski. Biało-czerwoni mogą mieć jednak pretensje sami do siebie, ponieważ gdyby udało im się wywalczyć bezpośrednią przepustkę, to na pewno nie trafiliby do tej grupy. Wynika to z faktu, że bylibyśmy losowani z innego koszyka niż miało to miejsce w przypadku barażu.

Podczas turnieju finałowego reprezentacja Polski zmierzy się odpowiednio z Holandią, Austrią i Francją. Wszystkie z tych drużyn są zdecydowanie wyżej notowane, dlatego też dla bukmacherów nie byłoby żadnym zaskoczeniem, gdyby Polacy nie wywalczyli żadnego punktu na tym turnieju. Polska ma przed sobą naprawdę trudne zadanie, jednak być może podejście z pozycji underdoga będzie dla nas korzystne. Presja na piłkarzach powinna być zdecydowanie mniejsza niż w przypadku poprzednich imprez. Widać również, że Michał Probierz ma odpowiedni pomysł na ten zespół i jeśli będziemy solidni w defensywie, to być może uda nam się zaskoczyć mocniejszych rywali.

Jeśli chodzi o szanse naszego zespołu na zwycięstwo w całym turnieju, to nie są one wysokie. Wynika to głównie z faktu, że tak naprawdę bukmacherzy uważają, że Polacy nie wyjdą z grupy na tym turnieju. Ogólnie do fazy pucharowej mogą awansować nawet 3 drużyny z grupy, dlatego też potencjalnie jedno zwycięstwo w fazie grupowej może zapewnić nam awans do kolejnej rundy. W takiej sytuacji znalazła się między innymi reprezentacja Portugalii podczas Euro w 2016 roku. Portugalczycy nie wygrali wtedy żadnego spotkania w fazie grupowej, a mimo tego z 3 punktami awansowali do fazy pucharowej, a następnie sięgnęli po zwycięstwo w całym turnieju. Bukmacher ComeOn ma już ofertę typów na Euro 2024.

Gdzie mamy największe szanse na wywalczenie punktów?

Na papierze wydaje się, że Polacy powinni mieć największe szanse na wywalczenie punktów przeciwko reprezentacji Austrii. Nie można jednak zapominać, że jest to drużyna, która prezentuje się zdecydowanie lepiej niż w przypadku ostatniego meczu bezpośredniego pomiędzy tymi drużynami. Austriacy przeszli przez sporą transformację, co widać na podstawie ich wyników w eliminacjach, a także ostatnich meczach towarzyskich w marcu. Austria poradziła sobie między innymi z Turcją, strzelając im aż 6 bramek. Jest to drużyna, która bazuje przede wszystkim na wysokim pressingu i będzie się starała zabiegać reprezentantów Polski.

Część osób korzystnym okiem spogląda również na rywalizację przeciwko Francuzom. Jak to możliwe, skoro Francja jest największym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju? Rywalizacja Polski z Francją odbędzie się dopiero w trzeciej kolejce tego turnieju, a to oznacza, że już na tym etapie Francuzi mogą mieć zapewniony awans do kolejnej rundy i tak jak w przypadku ostatniego mundialu odpuścić ostatnią rywalizację w fazie grupowej.

Pełna oferta bukmachera na to wydarzenie znajduje się na stronie ComeOn.pl.

Przy okazji ostatniego mundialu mieliśmy podobny artykuł tematyczny o reprezentacji Polski!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej!

5/5 – (1 głosów)