Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jak zadbać o swoją kurtkę puchową, by służyła Ci przez lata?
kurtka damska

Jak zadbać o swoją kurtkę puchową, by służyła Ci przez lata?

Kurtka puchowa to bardzo popularne okrycie wierzchnie. Jest nie tylko ciepła, ale też modna. Przeważnie taki typ okrycia wierzchniego jest dość drogi, dlatego warto, żeby kurtka wypełniona puchem posłużyła przez dłużej aniżeli zaledwie jeden sezon. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób o nią dbać.

Istnieją na to sprawdzone sposoby. Jeśli jeszcze nie masz swojej kurtki puchowej w sklepie Brendi.pl znajdziesz ich szeroki wybór, które łączą w sobie zarówno niezawodną jakość, jak i modny design. Bogaty wybór stylów, od klasycznych krótkich kurtek po długie parki i płaszcze puchowe, z pewnością zaspokoi różnorodne potrzeby modowe każdej kobiety. Co więcej, Brendi oferuje doskonałą jakość materiałów, co zapewni Ci nie tylko stylowy wygląd, ale także komfort w każdą pogodę.

W jaki sposób dbać o kurtkę puchową? Najlepsze sposoby!

Okazuje się, że kluczem do odświeżenia oraz utrzymania naturalnych właściwości kurtek puchowych jest właściwa ich konserwacja. Nie trzeba obawiać się tego procesu, gdyż nie jest on skomplikowany. Żeby zagwarantować sobie sukces w tej kwestii, trzeba przede wszystkim zapoznać się z zaleceniami producenta ubrania. Najistotniejszy jest proces prania kurtki puchowej. Żeby przebiegł prawidłowo, trzeba na samym początku opróżnić kieszenie i pozapinać wszelkie zamki. Tak samo należy działać w przypadku wszelakich rzepów, nap, a także guzików. Żeby kurtka puchowa posłużyła przez lata, należy również dobierać odpowiednie środki czystości. Takie okrycie wierzchnie najlepiej prać przy zastosowaniu delikatnego płynu piorącego bądź specjalnego detergentu przeznaczonego do czyszczenia odzieży wypełnionej puchem.

pol pl damska kurtka ortalionowa dwustronna mary brazowa

Jak się okazuje, ludzie często mają problem ze zmieszczeniem kurtki puchowej w pralce. Na szczęście istnieje na to sprawdzony sposób. Taki typ okrycia wierzchniego wystarczy namoczyć, a potem delikatnie ścisnąć. Dzięki temu kurtka powinna bez problemu zmieścić się w pralce. Co więcej, dzięki takiemu działaniu można bardzo łatwo pozbyć się nadmiaru powietrza nagromadzonego w komorach, które magazynują puch. Efektem tego będzie to, że odzież straci na swojej objętości, co sprawi, że można bez trudu włożyć ją nawet do małego bębna pralki. W przypadku pielęgnacji kurtki puchowej bardzo istotny jest poziom temperatury prania. Powinien on wynieść maksymalnie 40 st. Celsjusza. Każda odzież powinna mieć metkę, na której widnieją informacje dotyczące sugerowanej temperatury prania. Co istotne, eksperci zalecają zawsze ustawiać delikatny program prania. Cykl prania ręcznego będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku okrycia wierzchniego wypełnionego puchem.

Skuteczna pielęgnacja kurtki puchowej

Żeby kurtka puchowa posłużyła przez co najmniej parę lat, bardzo istotny jest jej proces prania. Zawsze po nim trzeba dokładnie wypłukać pozostałości detergentu. Niestety pojedyncze płukanie nie w każdym przypadku okazuje się wystarczające. Z tego powodu najlepiej obserwować zmniejszającą się ilość piany w pralce. W ostateczności można powtórzyć płukanie. Okazuje się, że pielęgnacja kurtki puchowej to nie tylko pranie, ale też suszenie. Puch nie toleruje wilgoci, dlatego okrycie wierzchnie tego typu trzeba zawsze dokładnie osuszyć. Najlepiej do tego zadania zastosować suszarkę bębnową. Temperaturę suszenia trzeba ustawić zgodnie z zaleceniami producenta odzieży. Odpowiednia pielęgnacja kurtki puchowej pozwoli uniknąć niepożądanego efektu zbijania się wypełniania, co niestety jest powszechnym problemem.

pol pl damska kurtka pikowana nora czerwona

Podsumowując:

– Po każdym praniu sprawdź, czy nie ma uszkodzeń w szwach lub nieszczelności w materiale, aby uniknąć utraty puchu.
– Wskazane jest stosowanie specjalnych kul do suszenia w suszarce, które pomogą rozłuszczyć zlepiony puch podczas suszenia.
– Unikaj stosowania płynów do płukania, które mogą uszkodzić puchową izolację.
– Jeśli kurtka jest zabrudzona lokalnie, można spróbować delikatnie wytrzeć plamy wilgotną ściereczką i łagodnym detergentem, ale zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić materiału.

Oceń