Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak korzystać z banku głosów – wyjaśniamy krok po kroku!
Jak korzystać z banku głosów – wyjaśniamy krok po kroku!

Jak korzystać z banku głosów – wyjaśniamy krok po kroku!

Banki głosów są jednymi z najpopularniejszych serwisów internetowych pomagających w kreacji różnych nagrań lektorskich. Jak z nich korzystać? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Co to jest bank głosów?

Termin bank głosów jest powiązany z internetowymi serwisami służącymi jako bazy głosów lektorskich. Kiedyś banki takie działały głównie stacjonarnie, natomiast obecnie są one głównie dostępne online.

W bankach głosów można znaleźć wiele ofert lektorów, zarówno tych bardzo znanych, jak i mniej popularnych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w tym zawodzie. To zatem miejsce, gdzie na zainteresowanych czeka wiele różnych ofert.

Jakie oferty można znaleźć w bankach głosów?

Banki głosów oferują swoim użytkownikom szeroką gamę ofert lektorów, którzy mogą przygotować dla klientów wiele typów nagrań, na przykład są to nagrania do:

  • Reklam,

  • Jingli,

  • Audiobooków,

  • Automatycznej sekretarki,

  • Prezentacji,

  • Materiałów szkoleniowych,

  • Gier komputerowych,

  • Programów komputerowych.

Oczywiście, jest to jedynie przykładowy zakres zastosowania banków głosów, ponieważ oferują one znacznie więcej możliwości.

Jak korzystać z banków głosów?

Używanie banków głosów nie jest skomplikowane i może stosować je każda osoba, która chciałaby zamówić nagrania lektorskie.

1. Wybierz odpowiedniego lektora

Na początku trzeba przejrzeć bank głosów – https://www.cofeina.com.pl/ w celu znalezienia odpowiedniego lektora. W tym przypadku warto posłuchać próbek nagrań, co pozwoli na określenie, czy dana osoba będzie dobrze sprawdzała się w danym projekcie.

Banki głosów często stosują specjalne filtry oraz kategorie, które pozwalają na wyszukiwanie odpowiedniej osoby do konkretnego projektu.

2. Skontaktuj się z lektorem

W następnej kolejności wyślij zapytanie do lektora dotyczące przygotowania przez niego nagrania. Opisz w nim jego cel, długość, oczekiwania, co pozwoli na dokonanie wyceny.

3. Zamów nagranie

Po wstępnych uzgodnieniach można złożyć zamówienie na nagranie przez bank głosów. Jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ w tym przypadku bank dba o to, aby realizacja zlecenia odbywała się według uzgodnień.

4. Odbierz nagranie

Gdy nagranie będzie gotowe, jest ono przekazywane do odbiorcy. Może on zapoznać się z nim i w razie potrzeby wprowadzić poprawki. Czas realizacji zamówienia jest związany z wcześniejszymi uzgodnieniami, na przykład może on trwać od 24 godzin do kilku tygodni przy dłuższych projektach.

5. Dokonaj płatności

Jeśli wszystko się zgadza, wówczas można opłacić zamówienie przez bank głosów. Dzięki temu wpłata przekazywana jest do lektora.

Oceń