Together Magazyn » Styl życia » Gra na pianinie – dlaczego warto się zdecydować?
pexels yan krukau 8520439 wp

Gra na pianinie – dlaczego warto się zdecydować?

Szukasz ciekawego sposobu na spędzanie wolnego czasu? Świetnym zajęciem jest gra na pianinie. Wbrew powszechnym przekonaniom, nigdy nie jest za późno, by opanować ten instrument. Dowiedz się, dlaczego warto usiąść do klawiszy i oddać się nowemu muzycznemu hobby!

Dlaczego warto grać na pianinie?

Gra na pianinie przyczynia się do rozwoju mózgu, a także koordynacji ruchowej. Do tego, ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Stanowi doskonałą zachętę do zgłębiania tematów związanych z muzyką, co skutkuje nie tylko pielęgnowaniem ciekawego hobby, ale też poszerzaniem ogólnej wiedzy oraz zwiększaniem rozmaitych umiejętności, przydatnych również na co dzień.

Regularne sesje z instrumentem dają wiele korzyści, takich jak m.in.:

  • stymulacja mózgu i opóźnienie procesów jego starzenia,
  • rozwój zdolności poznawczych (m.in. pamięć, uwaga, uczenie się),
  • wzmacnianie prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia,
  • rozbudzenie kreatywności,
  • rozładowanie stresu i łagodzenie jego somatycznych objawów (takich jak m.in. ból głowy, napięcie mięśni),
  • poczucie satysfakcji i spełnienia,
  • ogólna poprawa nastoju (m.in. stymulacja wydzielania dopaminy, jednego z „hormonów szczęścia”),
  • zwiększenie poczucia pewności siebie.

Dlaczego warto zacząć grę na pianinie? To po prostu ciekawe zajęcie, które intryguje i inspiruje. Osoby z muzycznym hobby są powszechnie postrzegane jako bardziej interesujące, a nawet atrakcyjniejsze. Do wspólnej nauki można spróbować zachęcić swoich bliskich, np. partnerkę/partnera czy dzieci. W ten sposób da się też poznać nowych ludzi, np. za pośrednictwem grup i form tematycznych.

Jak zacząć grać na pianinie?

Nauka gry na pianinie wymaga pewnego przygotowania. Potrzebne są odpowiednie nastawienie i motywacja, a także materiały edukacyjne. Kiedy jest się już zdeterminowanym do pracy, dość łatwo da się zdobyć niezbędne podręczniki, ćwiczenia z nutami itp. Wiele z nich można pozyskać za darmo, korzystając np. z bibliotek, nagrań na YouTube oraz blogów internetowych. Wtedy można opanować podstawy, związane m.in. z czytaniem nut.

Oczywiście nie można zacząć nauki gry na pianinie bez samego instrumentu. Tutaj często pojawia się problem, ponieważ taki sprzęt jest dość kosztowny. Większość osób decyduje się na mniejsze i wygodniejsze w obsłudze modele elektroniczne, ale te także nie są tanie.

Świetnym rozwiązaniem jest wynajem instrumentu. W ofercie Vibe.pl dostępne są markowe pianina cyfrowe, które można wypożyczyć w ramach niewysokiego, miesięcznego abonamentu. Jeśli nowe hobby szybko się znudzi albo sprzęt z jakiegoś względu nie będzie pasował, można bez problemu go zwrócić. Kiedy zaś odkryje się swoją nową pasję, dostępna jest opcja wykupu na własność.

5/5 – (1 głosów)