Together Magazyn » Aktualności » Galeria Zaspa – nowe możliwości w sprawdzonym miejscu

Galeria Zaspa – nowe możliwości w sprawdzonym miejscu

Lubimy wracać do sprawdzonych miejsc, które dobrze się nam kojarzą. Jednym w nich – obecnie już w zupełnie nowej odsłonie – jest Galeria Zaspa, od lat 90. znana jako ETC.

Na Zaspie po nowemu

Wielu mieszkańców Trójmiasta z zaciekawieniem oczekiwało otwarcia Galerii Zaspa. Od wielu lat była ona bowiem miejscem udanych zakupów. Dogodna lokalizacja tego centrum handlowego przyciągała licznych i stałych klientów, nie tylko z najbliższych osiedli. Decydując się na zakupy w dawnym ETC, można było mieć gwarancję dużego wyboru, zróżnicowanego asortymentu i rozsądnych cen.

Galeria handlowa na Zaspie była jednym z pierwszych punktów w Trójmieście, który wyznaczał nowy standard dokonywania zakupów. Obecnie jest nowoczesnym centrum handlowym, a mimo to już sprawdzonym i rozpoznawalnym – warto więc ponownie tam zawitać.

Centrum handlowe ETC Gdańsk funkcjonowało z powodzeniem od lat 90. Podejmując się przebudowy obiektu, zależało nam na tym, by dostosować go do aktualnych potrzeb najemców i klientów, a jednocześnie nawiązać do jego ciekawej historii. Nowa Galeria Zaspa to przede wszystkim centrum codziennych, wygodnych zakupów dla mieszkańców okolicznych osiedli – informuje Marcin Juszczyk, członek zarządu Grupy Capital Park, inwestora Galerii Zaspa.

[ramka1]

Historia Galerii Zaspa

Miejsce, w którym obecnie znajduje się Galeria Zaspa, ma długą i ciekawą historię sięgającą lat 20. XIX wieku. Ruch pasażerski na lotnisku na Zaspie zakończono w sobotę 31 marca 1974 r. ostatnim rejsem samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT An-24 SP-LTN nr LO-034. Dwa miesiące później otwarto port lotniczy w Rębiechowie. W 1820 roku na tych terenach został utworzony ośrodek ćwiczeń wojsk pruskich. Sto lat później powstał budynek, który pełnił funkcję hangaru lotniczego, a przez wiele lat jego przeznaczenie zmieniało się kilkukrotnie – od portu lotniczego, przez dworzec autobusowy, aż po centrum handlowe.

06

W nowej odsłonie

Od początku kwietnia klienci mogą korzystać ze zmodernizowanych, nowoczesnych wnętrz. Aby uprzyjemnić dokonywanie zakupów, na obu kondygnacjach wygospodarowano miejsce na przestronne pasaże. Obiekt zyskał nową elewację, co łatwo można dostrzec już z ulicy. A wewnątrz? Zainstalowano nowe schody ruchome i windę, poszerzono korytarze oraz stworzono punkty wypoczynku na wygodnych kanapach. Nie zapomniano również o osobach niepełnosprawnych, dostosowując obiekt do ich potrzeb oraz o rodzinach z dziećmi. Na zmotoryzowanych czeka 215 bezpłatnych miejsc parkingowych. Dostępne są też stojaki dla rowerów.

[ramka2]

Warto wiedzieć, że

Galeria Zaspa pielęgnuje historię miejsca i nawiązuje do niej w swojej architekturze. Zachowany został pierwotny kształt budynku, nawiązujący do dawnego hangaru lotniczego oraz więźba dachowa. Elementy konstrukcyjne znajdujące się w galerii są stylizowane na skrzydła samolotu, a na ścianach znajdują się grafiki z historycznymi zdjęciami. Także nowe logo Galerii Zaspa nawiązuje do historii miejsca, wykorzystując motyw skrzydeł samolotu, jako odniesienie do pierwotnych funkcji, które pełnił budynek.

Dla każdego coś ciekawego

Przychodząc na zakupy do Galerii Zaspa, Klienci mogą skorzystać z oferty ogólnopolskich oraz lokalnych marek. Część lokali rozpoczęła działalność w odnowionej galerii już w pierwszym tygodniu kwietnia, a kolejne otwierano sukcesywnie w następnych tygodniach. Wśród najemców centrum znajdują się znane, ogólnopolskie marki m.in.: supermarket Intermarche, drogeria Rossmann, salon Euro RTV ADG, klub fitness Calypso, sklepy odzieżowe Textil Market, KiK i Exxelent, cukiernia Sowa, Domino’s Pizza, salon prasowy Inmedio oraz apteka Dbam o Zdrowie. Lokalnych najemców reprezentują m.in. piekarnia Szydłowski, ZOO Karina czy sklep kolonialny Camellia. Galeria zapewnia także dostęp do usług potrzebnych do realizacji bieżących potrzeb klientów (pralnia, kwiaciarnia, usługi fotograficzne, usługi krawieckie, centrum diagnostyczne).

Galeria Zaspa po modernizacji to miejsce przestronne, nowoczesne i komfortowe. Mamy nadzieję, że zarówno klienci, jak i najemcy będą czerpać wiele radości z codziennych zakupów. Oferta handlowa zaspokoi podstawowe potrzeby zakupowe mieszkańców dzielnicy Zaspa. Dodatkowo będą oni mogli zadbać o kondycję w klubie fitness oraz wykonać niezbędne badania diagnostyczne w centrum medycznym. Cieszymy się, że od momentu otwarcia galerii po przebudowie staje się ona również częścią dzielnicy Zaspa i miejscem spotkań mieszkańcówinformuje Marcin Juszczyk, członek zarządu Grupy Capital Park.

Galeria Zaspa to nie tylko miejsce na zakupy, ale również na spotkania ze znajomymi w kawiarni czy restauracji. Spotkaniom z przyjaciółmi sprzyjają również wydarzenia organizowane na terenie obiektu. W lipcu na pierwszym piętrze centrum można było podziwiać galerię zdjęć gdańskiego fotografa i podróżnika, Wiktora Jesionka, a w pierwszych dniach września odbył się event rodzinny zapowiadający powrót do szkoły.

Centrum jest otwarte codziennie, od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00–21.00, a w niedziele – 11.00–20.00. Supermarket Intermarche jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00–21.00, a w niedziele – 9.00–20–00. Klub Fitness Calypso natomiast jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00–23.00 oraz w weekendy, w godzinach 8.00–20.00.

d7x_5572

Galeria Zaspa

al. Rzeczypospolitej 33

80–463 Gdańsk

www.galeriazaspa.pl

Oceń