Together Magazyn » Aktualności » Dom jest marzeniem każdego człowieka

Dom jest marzeniem każdego człowieka

Relaks i spokój po ciężkim dniu w pracy? Pijąc kawę na tarasie swojego domu? Marzenie niemożliwe do zrealizowania? Nic bardziej mylnego. Nie trzeba zarabiać kokosów, by zamieszkać we własnym domu. Przystępne cenowo domy oferuje firma Profesjonal24, która buduje w Skowarczu, w gminie Pszczółki.

Atrakcyjna lokalizacja, wysoki standard wykończenia i niskie ceny. Czego chcieć więcej, by dokonać właściwego wyboru własnego miejsca na ziemi? O marzeniach, planach na przyszłość i konieczności słuchania klientów rozmawiamy ze Zbigniewem Czarneckim, prezesem firmy Profesjonal24, oraz wiceprezesami – Pawłem i Piotrem Krzewińskimi.

Dlaczego dom, a nie mieszkanie w mieście?

Piotr Krzewiński: Dom jest marzeniem każdego człowieka. W spontanicznych rozmowach nie mówimy, że wracamy do mieszkania, ale do domu.

Paweł Krzewiński: Każdy ma potrzebę posiadania czegoś własnego, ale też pragnie zapewnić rodzinie dom.

Ale w ofercie firma ma również mieszkania?

Piotr K.: Tak, to prawda, bo słuchamy naszych klientów i wyciągamy wnioski. Bierzemy osobiście udział w targach mieszkaniowych, a dzięki bezpośrednim rozmowom, wiemy, jak dostosować nasze oferty do potrzeb przyszłych nabywców.

Zbigniew Czarnecki: I tak też pojawił się pomysł wprowadzenia do sprzedaży mieszkań, ale nie takich wielkomiejskich, lecz kameralnych, będących namiastką domu. Przychodzili do nas klienci i pytali: „dlaczego budujecie domy, a nie mieszkania?”. „Nie stać nas na taki dom. Ale na mieszkanie do 300 tys. zł już tak” – słyszeliśmy. Zaczęliśmy analizować sugestie naszych klientów i budować mieszkania z zachowaniem stylu budownictwa jednorodzinnego, które oferujemy w sprzedaży w bardzo przystępnej cenie.

Jeśli chciałabym się zdecydować na takie mieszkanie, to ile będę musiała zapłacić?

Z.Cz.: Za 60 metrów kw. – od 220 tys. zł brutto. Nabywca, kupując takie mieszkanie w niskiej zabudowie na osiedlu Zakątek Smyka, de facto kupuje część domu, z ogródkiem i miejscem postojowym w cenie.

Dlaczego dom? Skoro nabywa mieszkanie…

Z.Cz.: Dlatego, że mieszkania oferowane przez Profesjonal24 mają walory domu… Nabywca nie będzie musiał płacić czynszu, ponieważ te lokale są kupowane na własność hipoteczną. A poza tym, jak wspominałem, w cenie są: ogródek, miejsce postojowe, udział w działce – a wszystko to bez dodatkowych opłat. Ponadto nabywca, w przypadku takiej potrzeby, po spełnieniu wymogów formalnych może zabudować sobie również poddasze we własnym zakresie. Zyskuje zatem dodatkową przestrzeń do życia, a płaci tylko za powierzchnię parteru.

Ktoś może jednak powiedzieć, że mieszkanie za miastem to same kłopoty…

Piotr K.: Dlaczego? Zyskujemy przecież komfort spokojnego mieszkania. W ciągu 20–25 minut jesteśmy w centrum Gdańska, a gdy potrzebujemy ciszy i spokoju po ciężkiej pracy – wracamy do domu.

Paweł K.: A ponadto nie trzeba mieć samochodu, ponieważ kursuje autobus podmiejski między Tczewem a Gdańskiem, a także SKM-ka, również na tej samej trasie.

Z.Cz.: To jest bardzo dobry punkt. Z Zakątka Smyka możemy w ciągu pięciu minut dostać się na obwodnicę trójmiejską i stamtąd autostradą w każdym kierunku. A do Gdańska trasą E-91, przez Trakt św. Wojciecha. Dojazd jest zatem bardzo komfortowy. Rodziny i mamy maluchów pewnie też zainteresuje fakt, że blisko jest szkoła. Zakątek Smyka – to osiedle prorodzinne, prorozwojowe. Skrojone na potrzeby rodzin.

Paweł K.: Myślę, że trzeba też dodać, że okolice są piękne, ścieżki rowerowe, lasy, stadnina koni, która oferuje szkolenia jazdy w siodle. Życie tutaj ma wiele zalet.

Z.Cz. Wybierając czy to dom, czy to mieszkanie z Profesjonal24, zyskujemy duży komfort użytkowania, niższe koszty eksploatacyjne, dobrą jakość zastosowanych materiałów, energooszczędność, no i otoczenie, które pozwoli na regenerację po ciężkim dniu pracy.

Piotr K.: Dużą naszą zaletą są przystępne ceny. Kierujemy się umiarkowanym zyskiem, aby oferować domy i mieszkanie dostępne dla większej liczby naszych klientów.

img_6315

Ile będzie kosztować nas inwestycja w dom?

Z.Cz.: W Gdańsku dom można kupić za około milion zł, a w Profesjonal24 oferujemy domy wolnostojące już od 385 tys. z 500-metrową działką, z podjazdami, drogą dojazdową, kompletną elewacją. W standardzie oferujemy grzejniki, piec i białe ściany. Po stronie nabywcy leży wyposażenie domu, zamontowanie drzwi wewnętrznych, płytek ceramicznych, armatury – i tak naprawdę może już mieszkać, bo my malujemy praktycznie na gotowo.

Nie czarujemy, nie zaniżamy cen podczas przedstawiania naszych ofert, oferujemy wszystko czarno na białym, w naszych umowach nie stosujemy zapisów małym druczkiem. Jeśli mówimy, że działka czy miejsce postojowe jest w cenie, to tak jest. Nasze hasło i motto brzmi: „Tworzymy i budujemy z pasją dla Was jak dla siebie”. Wzięło się ono stąd, że podchodzimy z rzetelnością i pasją do naszej pracy.

Wasze domy można kupić również z dopłatą w programie Mieszkanie dla Młodych?

Z.Cz.: Wszystkie nasze domy i mieszkania można nabyć z dopłatą MdM. Podpisując z nami umowę w tym roku, klient może skorzystać z dopłaty na 2018 rok, a to znaczy, że umowę przeniesienia praw własności dokonujemy w 2018 roku; natomiast te osoby, które zdecydują się zakupić dom lub mieszkanie na początku 2017 roku, mogą liczyć na dopłatę jeszcze w przedmiotowym roku.

Łączycie dwa światy – tradycję i nowoczesność. Na czym to polega?

Z.Cz.: Budujemy nowoczesne, funkcjonalne domy z zachowaniem tradycyjnego stylu i charakteru. Nawiązujemy do korzeni, czyli do dobrych praktyk budowlanych, używamy tradycyjnych materiałów, ale łączymy to z nowoczesnością, czyli uwzględniając nowoczesne technologie.

Paweł K.: Jeśli chodzi o architekturę, to jest ona dostosowana do terenów, na których budujemy, bo oczywiście można każdy dom nawet w „stylu nowoczesnym” tylko pytanie, jak ten dom byłby wkomponowany w całość otoczenia.

Jakie były początki działania firmy?

Z.Cz.: Firma Profesjonal24 wywodzi się z firmy Profesjonal, która działa nieprzerwanie na rynku już od 2000 roku. W tym czasie firma świadczyła usługi dla osób prywatnych i korporacyjnych. Natomiast w 2013 roku została przekształcona w spółkę kapitałową pod nazwą Profesjonal24, łącząc trzy pasje jej właścicieli w jedno ciało.

Pokonaliśmy kryzys gospodarczy, który dotknął Europę w 2009 roku, wybudowaliśmy kolejne osiedle i dalej realizujemy nasze plany, bacznie przysłuchując się potrzebom klientów.

Jakie firma ma dalsze plany?

Z.Cz.: Dla naszych nabywców chcemy budować coraz lepiej, tzn. z lepszą infrastrukturą i tzw. małą architekturą otaczającą budowane przez nas osiedla. Mamy sporą ilość gruntów, żeby budować dalej, więc planujemy rozwijać nasze sąsiedzkie otoczenie. Cały czas analizujemy rynek, żeby z produktami docierać do coraz szerszej grupy zadowolonych odbiorców.

Rozmawiała Urszula Abucewicz

Oceń