Together Magazyn » Styl życia » Fundacja Trzeba Marzyć

Fundacja Trzeba Marzyć

Fundacja Trzeba Marzyć

Stwierdzenie, że celem różnych fundacji jest niesienie pomocy, na pewno nie będzie odkrywcze… Istnieją jednak marzenia, które trudno przeliczyć na pieniądze. Ich spełnianie czasami nie jest łatwe, niemniej jeśli się już uda, bywa jednym z największych przeżyć, jakie można sobie wyobrazić. Takie założenia przyświecają właśnie sopockiej Fundacji Trzeba Marzyć. Pośredniczy ona w spełnianiu marzeń chorych dzieci. Jej działanie to, między innymi, organizowanie spotkań ze znanymi osobistościami, ale również wcielanie się w różne role – na przykład strażaka, a także odpowiedź na konkretne potrzeby materialne, które również mogą przybrać formę marzeń. Niektóre są dość łatwe do spełnienia (np. zakup zabawek, sprzętu RTV), inne – wymagają nieco większego zaangażowania sił i środków (np. wycieczka zagraniczna).

Działanie Fundacji Trzeba Marzyć to przede wszystkim esencja wolontariatu – dawanie innym, bardziej potrzebującym tego, co mamy najlepsze w sobie. Fundacja działa już ponad osiem lat, pomagając dzieciom w skrajnie trudnej sytuacji zdrowotnej. Trwałe okaleczenie, a często wizja nieuchronnej śmierci mogą być ciężarem, z którym trudno się pogodzić i dzieciom, i rodzicom. Wiadomo, że nikt nie potrafi zawrócić biegu czasu, niemniej – poprzez spełnianie dziecięcych marzeń – można nadać życiu dziecka nowych kolorów, odmienić szarość szpitalnej rzeczywistości, wreszcie – pomóc znaleźć pokłady energii do dalszej walki o każdy dzień życia. Walki, która wcale nie musi być beznadziejna. W realizacji marzeń dzieci zawsze uczestniczą również członkowie rodzin pacjenta lub jego opiekunowie. To również wzmacnia najcenniejsze więzi w życiu.

O tym, jak ważna jest determinacja w dążeniu do celu, najlepiej można się przekonać, śledząc historię osób, które spełniły swoje marzenia. Wytrwałość w walce o przezwyciężenie własnych słabości jest podstawą zmagań z ciężką chorobą, dlatego chore dzieci powinny czerpać najlepsze wzorce w tym względzie. Na takim fundamencie powstał realizowany od 1 marca 2012 roku Projekt Mistrzowie. Ma on formę portretów fotograficznych osób obecnie uznawanych za autorytety. Do udziału w projekcie zaproszono wybitne osobistości z Trójmiasta, które, dzięki sile woli i determinacji w realizowaniu swych założeń, przeszły do historii. Wśród uwiecznionych są reprezentanci świata nauki, kultury czy sportu.

Każdy powinien marzyć, jednak w przypadku dzieci dotkniętych ciężką chorobą, marzenia stają się pomostem ku lepszemu życiu. Dzięki działaniom Fundacji Trzeba Marzyć, ten pomost ma stabilne fundamenty i wyjątkową wartość.

Fundacja Trzeba Marzyć

Aleja Niepodległości 811, 81–704 Sopot

Tel.: +48 602 208 429

Faks: +48 602 141 561

e-mail: trzebamarzyc@trzebamarzyc.org

http://www.trzebamarzyc.org/

Oceń