Together Magazyn » Dom » Fotel relaksacyjny z masażem do Twojego domu. Zobacz, jak wybrać
Fotel relaksacyjny z masażem

Fotel relaksacyjny z masażem do Twojego domu. Zobacz, jak wybrać

O swoje ciało trzeba dbać – aby jak najdłużej cieszyć jego sprawnością. Oczywiście do podstawowych działań należy zaliczyć uprawianie sportu, ale nie tylko tego intensywnego, wytrzymałościowego. Do swojego planu treningowego warto dołączyć rozciąganie i ćwiczenia poprawiające zakres ruchu w stawach. Jeżeli interesują Cię fotele masujące, to wiesz na pewno, że i te urządzenia są w stanie pomóc w trosce o ciało. W tym tekście podpowiadamy, czym się kierować, wybierając fotel, aby być zadowolonym z zakupu.

Sprawdź wybór dostępnych programów

Każdy fotel charakteryzuje się innymi funkcjami. Zanim udasz się na zakupy, powinieneś się dobrze przygotować. Zastanów się, czego oczekujesz od urządzenia masującego:

  • czy ma ono masować wyłącznie plecy, czy również pośladki i nogi,
  • czy ma posiadać funkcję ogrzewania,
  • czy programy mają mieć możliwość zmiany intensywności masażu,
  • czy zależy Ci na konkretnym programie masującym, czy chcesz mieć wybór wielu różnych trybów pracy,
  • czy interesują Cię dodatkowe funkcje, takie jak: akupresura, refleksologia czy rozciąganie.

Polecamy zapoznać się z opisem poszczególnych technik masażu, dzięki temu dowiesz się, która z nich najbardziej Cię interesuje. Najczęściej pojawiające się techniki w fotelach masujących to: ostukiwanie, wałkowanie, masaż shiatsu, ugniatanie i masaż punktowy.

Zwróć uwagę na kolor i rozmiar

W sklepach znajdziesz wiele różnych modeli foteli do masażu. Jak wybrać spośród nich ten idealny? Gdy już zdecydujesz się na konkretne funkcje i programy, przyjrzyj się stylowi wybranych egzemplarzy. Przed pójściem do sklepu lub przeszukiwaniem stron internetowych, przemyśl, w jakim miejscu ma znaleźć się nowe urządzenie masujące. Pamiętaj, że takie fotele są dość dużych rozmiarów, dlatego tak ważne jest dopasowanie modelu do przestrzeni, którą się dysponuje. Fotel relaksacyjny z masażem powinien wpasować się w wystrój Twojego mieszkania. Dlatego też dokładnie zastanów się nad jego kolorem. Ekoskóra dostępna jest zwykle w wielu wariantach kolorystycznych, ale do najbardziej neutralnych barw zalicza się na pewno czarny i beżowy. Niech wybrany przez Ciebie model stanie się meblem spójnym z pozostałym wyposażeniem wnętrza.

Określ swoją maksymalną cenę

Nie da się ukryć, że fotele masujące są obecnie dużym wydatkiem. Ich ceny zaczynają się powyżej tysiąca złotych, a im lepsza klasa urządzenia, tym kwota może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto więc już na samym początku określić swój budżet. Należy jednak mieć na uwadze to, że droższe modele oferują zwykle bardziej zaawansowaną technologię. Czasem lepiej wstrzymać się dłużej z zakupem i uzbierać kwotę, która pozwoli na zamówienie urządzenia bardziej odpowiadającego założonym wcześniej wymaganiom. Niektóre sklepy – jak np. Casada.pl – oferują także możliwość zakupu urządzeń masujących na raty (i to 0%). Dla niektórych może być to bardzo pomocne rozwiązanie, dlatego dobrze wiedzieć o takiej ewentualności.

Pamiętaj, że fotel relaksacyjny z masażem to inwestycja na lata. Nie żałuj na swoje zdrowie. Wybierz urządzenie, które odpowiednio zadba o Twoje ciało. W razie trudności podczas podejmowania decyzji – skonsultuj się ze specjalistą. Na pewno pomoże Ci w znalezieniu właściwego modelu.

5/5 – (2 głosów)