Together Magazyn » Sport » Dogonić listonosza, czyli rodzinny prolog 49. Międzynarodowego Festiwal Chodu o Puchar Poczty Polskiej

Dogonić listonosza, czyli rodzinny prolog 49. Międzynarodowego Festiwal Chodu o Puchar Poczty Polskiej

U schyłku wakacji, w sobotę 30 sierpnia, odbyła się w Gdańsku impreza sportowa, która ma już wieloletnie tradycje. Co ważne, prolog tegorocznej edycji pucharu Poczty Polskiej – „Chód z Listonoszem” – miał charakter otwarty, dzięki czemu stał się rodzinną imprezą, w której każdy mógł spróbować swoich sił, niezależnie od wieku i umiejętności. Trasa prologu liczyła kilometr i przebiegała w pętli ulic Tartacznej, Osiek, Browarnej, Olejarnej, Podwala Staromiejskiego i Pl. Obrońców Poczty Polskiej. W pierwszej edycji otwartego prologu wystartowało łącznie ponad 300 uczestników, co należy uznać za spory sukces i dobry prognostyk na przyszłość. Zawodnicy otrzymali okolicznościowe koszulki i upominki; rozlosowano również nagrody, choć wszyscy zgodnie podkreślali, że najważniejszy jest sam udział w tej prestiżowej imprezie. Chociaż nie prowadzono oficjalnych statystyk, jako pierwszy trasę pokonał 12-letni Hubert Kosecki. To również świadczy o rodzinnym i otwartym charakterze całej imprezy.

Sobotni prolog „Chód z Listonoszem” był już kolejną imprezą tego lata organizowaną w Gdańsku, której głównym celem stało się propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Pozostaje życzyć organizatorom, przede wszystkim KL Lechia Gdańsk, aby kolejne edycje tych wydarzeń były realizowane z równym, a może jeszcze większym rozmachem. Warto również dodać, że rodzinna impreza sportowa może mieć wymiar dydaktyczny. Wiadomo, jak ważna jest pamięć o bohaterstwie pracowników Poczty Polskiej w Gdańsku, którzy stawili opór hitlerowskim najeźdźcom w 1939 roku. Warto zwrócić uwagę młodych gdańszczan również i na ten aspekt uczestnictwa w biegu.

Oceń