Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czy nauka i edukacja to zagadnienia skomplikowane?
czy nauka i edukacja to to samo?

Czy nauka i edukacja to zagadnienia skomplikowane?

Rozwój umysłowy naszego dziecka, ale także nasz własny będzie uzależniony w dużym zakresie od inteligencji. To jednak nie wszystko, ponieważ musimy się koncentrować także na przyswajaniu wiedzy. Niejednokrotnie też słyszymy, że nauka i edukacja powinny być zagwarantowane tylko i wyłącznie w szkole. Jest to nie do końca prawda, ponieważ po przyjściu do domu również powinniśmy być aktywni umysłowo i taki model również warto prezentować dzieciom.

Jakie możliwości daje nam nauka i edukacja?

Potencjał umysłowy jest, jak wiadomo, przepustką do kariery i nie ma tutaj żadnego wyjątku. Cokolwiek byśmy nie twierdzili na ten temat i jakichkolwiek rad byśmy nie słuchali, jest to zasada stara jak świat. To właśnie z wiedzy przecież, ale także z kształtowania naszych umiejętności i zdolności będzie się brać potem nasz model pracowniczy. Jeżeli chcemy być wartościowymi specjalistami, to musimy po prostu przez całe życie pilnie się uczyć i szlifować nasze umiejętności nawet wtedy, gdy jesteśmy rzemieślnikami. Dlatego właśnie nauka i edukacja https://interesowo.pl/category/nauka-i-edukacja/ to będą te czynniki, które będą odgrywać kluczową rolę w naszym życiu, jeżeli zależy nam na sukcesie. Oczywiście niejednokrotnie też szczególnie, jako młodzi ludzie nie będziemy wiedzieli po prostu, którą ścieżkę edukacyjną wybrać, a więc, do której na przykład szkoły się zapisać. Mogą tutaj pojawiać się również rozmaite podpowiedzi ze strony kolegów, ale także rodziny, choć niekoniecznie muszą one być trafne. Dlatego, zanim na poważnie zainteresujemy się nauką i edukacją, warto też skontaktować się z jakimś doradcą zawodowym, który może nam wskazać jakiś konkretny obszar nauki, gdzie możemy się zrealizować. Oczywiście zawsze ważna będzie wcześniejsza ocena podczas której analizować się będzie:

  • posiadaną wiedzę
  • potencjał inteligencji
  • ewentualne zainteresowania

Kluczowe też jest oczywiście to, aby koncentrować się na jak najbardziej ogólnym obrazie i nie wtłaczać na siłę w pewne ramy przedmiotów ścisłych albo humanistycznych młodego człowieka. Trzeba unikać takiego szufladkowania, do którego niestety przyzwyczailiśmy się w ciągu ostatnich dekad.

Nauka i edukacja, czyli stawiajmy na projekty

Jedną z ważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o takie zagadnienia, będzie oczywiście stawianie na kreatywność, jeżeli chodzi o młode osoby. Powoli zresztą w Polsce odchodzi się od starego systemu edukacyjnego, gdzie wiedza, która była przyswajana, natychmiast była zapominana. Aktualnie nauka i edukacja w Polsce kieruje się w stronę realizacji najróżniejszych projektów, którymi zajmować się mogą już nawet maluchy w pierwszej klasie.

Oceń