Kwas hialuronowy jest jedną z najbezpieczniejszych substancji wykorzystywanych przy zabiegach medycyny estetycznej. Występuje on naturalne w organizmie człowieka, dlatego istnieje niskie prawdopodobieństwo, że zostanie odrzucony. Dodatkowo, daje świetne efekty. Dlatego jest lubiany zarówno przez lekarzy jak i pacjentów. W tym artykule dowiesz się, jak wygląda wypełnianie zmarszczek kwasem.
Zmarszczki
Najczęściej takiemu zabiegowi poddają się pacjenci posiadający zmarszczki mimiczne, które tworzą się na naszej twarzy. Innymi problemami, z którymi walczą pacjenci są bruzdy nosowo-wargowe czy zmarszczki senne, które wytwarzają się podczas snu, gdy na skórę wytwarzany zostaje nacisk całego ciała. Takie właśnie zmiany zostają wypełnione kwasem.
Trochę o kwasie
Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w skórze, a co za tym idzie, zostaje przez nią wchłaniany. Stanowi to ogromną jego zaletę. W nowoczesnej medycynie estetycznej odchodzi się od preparatów o trwałym działaniu, na rzecz takich, których działanie można odwrócić.
U każdego pacjenta, kwas będzie wchłaniany nieco inaczej, w zależności od miejsca wykonania zabiegu, a także trybu życia pacjenta.
Więcej szukaj na https://drmarcinnowak.pl/oferta/usuwanie-zmarszczek/
Działanie kwasu
Kwas wiąże ze sobą mocno cząsteczki wody, dlatego nadaje skórze jędrności, a także nawilża ją. Odzyskuje ona blask i młody wygląd, przy bardzo niewielkim ryzyku powikłań czy groteskowego efektu. Wspomaga on też produkcję kolagenu i tym samym wspiera kondycję skóry.
Jak wygląda zabieg?
Na konsultacji z lekarzem ustalany jest z pacjentem plan działania i przeprowadzona zostaje analiza twarzy, aby wypełnić zmarszczki i uzyskać symetryczny i naturalny wygląd. Następnie, lekarz za pomocą igły lub kaniuli, wprowadza pod skórę kwas hialuronowy w formie gęstego żelu i modeluje wypełniacz, tak by zapewnić jak najbardziej naturalny efekt.
Po zabiegu
Efekty można zauważyć bezpośrednio po zabiegu. Może pojawić się opuchlizna i tkliwość, a także zasinienia i ogólny ból, jednak objawy te znikają po kilku dniach. W przeciągu następnych czterech tygodni można w pełni ocenić ostateczny rezultat zabiegu.
Po wykonanym zabiegu należy bezwzględnie unikać słońca, wystawiania się na wysokie temperatury (na przykład w saunie), a także ograniczenie się od wzmożonej aktywności fizycznej.
Czy zabieg boli?
Sam w sobie, zabieg jest bolesny, dlatego stosuje się znieczulenie w postaci specjalnego żelu znieczulającego.
Jakie są najważniejsze przeciwwskazania?
Najczęstszymi przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby autoimmunologiczne, skłonność do bliznowacenia czy występujące stany zapalne.
Czy zabieg ten wykonuje się w seriach?
Jeżeli pragniemy wypełnić tylko zmarszczki, a nie działamy fazowo, wystarczający jest jeden zabieg. W przypadku wypłaszczenia zmarszczek tak, aby przywrócić skórze utraconą objętość rysów twarzy, może być on powtórzony. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.