Together Magazyn » Aktualności » Wydarzenia patronowane przez Magazyn Together

Wydarzenia patronowane przez Magazyn Together

Salsa w chustach – Tydzień Bliskości

Między 4 a 11 października Klub Rodzica Naturalnie zorganizował w Trójmieście Tydzień Bliskości. W trakcie akcji miały miejsce spotkania ze specjalistami, szkolenia i warsztaty, m.in. z masażu dziecięcego Shantala, z szycia fartuszków do karmienia piersią, a także z chustonoszenia. Odbyły się również: panel na temat kontaktu skóra do skóry po narodzinach, spotkanie grupy wsparcia dla kobiet oczekujących na poród oraz zajęcia dotyczące zdrowej diety podczas ciąży. Wydarzeniem specjalnym były zajęcia z salsy z maluchami przytulonymi do mam w specjalnie zaplecionych chustach. Dla mam była to wspaniała okazja do potańczenia i odkrycia zalet ruchu w kontakcie z dziećmi, które zapadły w błogi sen już na początku układu. Tygodniowi Bliskości przyświecała filozofia Rodzicielstwa Bliskości. Projekt miał na celu promocję wychowywania dzieci w zgodzie i w bliskim kontakcie z naturą.

fot. Andrzej Zięba
SALSA1 SALSA2 SALSA3

Projekt Świadoma Mama

15 października bieżącego roku ponownie odbyła się w Trójmieście konferencja Świadoma Mama. Projekt zrealizowano w przyjaznym rodzinie Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Już od 2010 roku, w ramach kampanii Świadoma Mama, w różnych miastach Polski odbywają się bezpłatne warsztaty z udziałem ekspertów. Podczas spotkań rodzice mogą skorzystać z darmowych konsultacji ze specjalistami, m.in. psychologami, dietetykami, położnymi, pediatrami etc. Uczestnikom proponowane są także zajęcia praktyczne, warsztaty z chustonoszenia, przewijania, karmienia czy masażu shantala. W październikowej edycji szczególnym zainteresowaniem cieszyły się panele „Czas Dziecka” i „Radość z ciąży”, które poprowadziła Ambasadorka Świadomej Mamy, aktywna mama i aktorka, Pani Karina Kunkiewicz. Najmłodszymi zatroszczyła się opiekunka z Edu-Przedszkola, podczas gdy rodzice mogli uczestniczyć w spotkaniu.

fot. Andrzej Zięba
swiadomamama1 swiadomamama2 swiadomoamama3

Strefa Lego w Galerii Bałtyckiej

W weekend 24-25 października do Galerii Bałtyckiej w Gdańsku zawitała Strefa Lego – centrum zabaw dla wszystkich amatorów legendarnych klocków. Otwarte eventy firmy Lego odbywały się we wrześniu i październiku w całej Polsce. Oprócz klocków z rożnych edycji i sektorów gry, na gości czekały naturalnej wielkości figury z Lego, np. modele inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”. Dzięki współpracy z Egurrola Dance Studio, dla fanów muzyki i tańca powstała specjalna scena muzyczna. Przez cały weekend uczestnicy mogli wziąć udział w lekcjach tańca lub tylko je poobserwować. Ponadto dzieci mogły odgrywać scenki rodzajowe na jeden z wybranych tematów. We wszystkich zabawach pomocą służyli profesjonalni animatorzy Lego. Strefa w ciągu dwóch dni przeżyła prawdziwe oblężenie, a smutku z jej opuszczania nie kryły ani dzieci, ani dorośli.

fot. Klaudia Grohs
lego1 lego2 lego3

Miejsca Przyjazne Rodzinie w Gdyni

Klub Rodzica Naturalnie, Gdynia Rodzinna oraz Szkoła Rodzenia Macierzyństwo Iwony Guć połączyły siły, aby wspólnie powołać do życia wyjątkowy projekt. Jego celem jest stworzenie listy miejsc przyjaznych rodzinie i matkom karmiącym. Wydarzenie zostało zapoczątkowane w trakcie trwania akcji „Gdynia Mlekiem Płynąca” i wpisuje się w szerszy trend promocji naturalnego karmienia dzieci w miejscach publicznych. Celem jest nie tylko powrót mam karmiących do przestrzeni publicznej, ale również promocja miejsc, które stwarzają dla nich odpowiednie warunki. Gdyńska kawiarnia rodzinna „Ciuciubabka” dołączyła jesienią do listy miejsc wyróżnionych specjalną naklejką: miejsca przyjaznego karmiącym mamom. Ciuciubabka otrzymała również specjalny fartuszek do intymnego karmienia piersią. Fartuszki te przygotowała pracownia Lilki Szpilki oraz firma Siostry. Pełną listę miejsc przyjaznych rodzinie w Gdyni znaleźć można pod adresem www.gdyniarodzinna.pl.

fot. Klaudia Grohs
miejsce1 miejsce2 miejsce3

Przeczytaj: https://togethermagazyn.pl/mleko-kobiece-sprzedam/

Oceń