Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wirtualna wycieczka? Teraz to możliwe!
photo--eabdeabeeaf

Wirtualna wycieczka? Teraz to możliwe!

Podróżowanie do odległych miejsc jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Bez względu na okoliczności, można poznawać nowe kultury, zwiedzać popularne zabytki oraz słuchać pasjonujących opowieści przewodników. Kosztowne wycieczki i długie loty nie są już żadną wymówką. Wirtualne eskapady pozwalają wybrać się wszędzie tam, gdzie nie da się pojechać osobiście i doświadczyć nowych miejsc z zupełnie nowej perspektywy. 

Japonia

Jedna z firm turystycznych w Japonii organizuje mnóstwo wirtualnych wycieczek turystycznych, w których przewodnikami są lokalni mieszkańcy. Bilety w cenie około 10 euro można kupić za pośrednictwem strony internetowej i umówić się na zwiedzanie na określoną godzinę (według strefy czasowej obowiązującej w Japonii). 

Celem wycieczek jest przedstawienie unikalnego stylu życia, kultury i historii Japonii z lokalnego punktu widzenia. Spacer po historycznej części Kioto lub bardziej rozrywkowej dzielnicy Tokio, w której popularne są gry hazardowe na pieniądze, opowieść o najnowszych trendach w japońskiej modzie, a także rozmowa o popularnych filmach – wszystko to jest teraz w zasięgu jednego kliknięcia. Wirtualna podróż odbywa się w programie Zoom. Po dokonaniu rezerwacji otrzymuje się e-maila z linkiem do rozmowy wideo i szczegółami, jak dołączyć do wycieczki.

Peru

Machu Picchu to położone wysoko na andyjskich wzgórzach, majestatyczne i enigmatyczne zaginione miasto Inków. Jest to bez wątpienia najważniejsza atrakcja turystyczna Peru, odwiedzana przez miliony turystów z całego świata. Od teraz możliwe jest poznanie tego miejsca podczas bezpłatnej internetowej wycieczki z nagranymi komentarzami przewodnika. Oprowadzanie dzieje się w wirtualnej rzeczywistości i pozwala odbyć  podróż w czasie doświadczając olśniewającego dziedzictwa archeologicznego, fascynującej historii i nieodkrytych tajemnic.

Watykan

Kompleks Muzeów Watykańskich jest jednym z najważniejszych budynków w Rzymie. Wartość zbiorów sztuki wewnątrz galerii szacuje się na kilkanaście miliardów euro. Nic więc dziwnego, że jeden dzień to za mało, aby móc nacieszyć się pięknem zgromadzonych tam dzieł. Z drugiej strony, nie każdy odwiedzający może pozwolić sobie na tak długie zwiedzanie.

Na stronie Muzeum Watykańskiego można odbyć bezpłatną wirtualną wycieczkę i zobaczyć między innymi Kaplicę Sykstyńską, Pokoje Rafaela czy Muzeum Pio-Clementino bez konieczności stania w godzinnych kolejkach, aby dostać się do środka.

USA

Ostatnia propozycja to wirtualna wizyta po jednym z najbardziej znanych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych – Yellowstone. Każdy, kto nie miał okazji na własne oczy zobaczyć tego pięknego miejsca, ma szansę nadrobić zaległości wchodząc na oficjalną stronę parku. W ramach zwiedzania można obejrzeć doskonałej jakości filmy, które pokazują najważniejsze atrakcje, prześledzić mapę odbytej trasy, zobaczyć niektóre z miejsc w wersji 3D oraz poczytać ciekawostki o każdym z nich.

Oceń