Podróżowanie do odległych miejsc jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Bez względu na okoliczności, można poznawać nowe kultury, zwiedzać popularne zabytki oraz słuchać pasjonujących opowieści przewodników. Kosztowne wycieczki i długie loty nie są już żadną wymówką. Wirtualne eskapady pozwalają wybrać się wszędzie tam, gdzie nie da się pojechać osobiście i doświadczyć nowych miejsc z zupełnie nowej perspektywy. 

Japonia

Jedna z firm turystycznych w Japonii organizuje mnóstwo wirtualnych wycieczek turystycznych, w których przewodnikami są lokalni mieszkańcy. Bilety w cenie około 10 euro można kupić za pośrednictwem strony internetowej i umówić się na zwiedzanie na określoną godzinę (według strefy czasowej obowiązującej w Japonii). 

Celem wycieczek jest przedstawienie unikalnego stylu życia, kultury i historii Japonii z lokalnego punktu widzenia. Spacer po historycznej części Kioto lub bardziej rozrywkowej dzielnicy Tokio, w której popularne są gry hazardowe na pieniądze, opowieść o najnowszych trendach w japońskiej modzie, a także rozmowa o popularnych filmach – wszystko to jest teraz w zasięgu jednego kliknięcia. Wirtualna podróż odbywa się w programie Zoom. Po dokonaniu rezerwacji otrzymuje się e-maila z linkiem do rozmowy wideo i szczegółami, jak dołączyć do wycieczki.

Peru

Machu Picchu to położone wysoko na andyjskich wzgórzach, majestatyczne i enigmatyczne zaginione miasto Inków. Jest to bez wątpienia najważniejsza atrakcja turystyczna Peru, odwiedzana przez miliony turystów z całego świata. Od teraz możliwe jest poznanie tego miejsca podczas bezpłatnej internetowej wycieczki z nagranymi komentarzami przewodnika. Oprowadzanie dzieje się w wirtualnej rzeczywistości i pozwala odbyć  podróż w czasie doświadczając olśniewającego dziedzictwa archeologicznego, fascynującej historii i nieodkrytych tajemnic.

Watykan

Kompleks Muzeów Watykańskich jest jednym z najważniejszych budynków w Rzymie. Wartość zbiorów sztuki wewnątrz galerii szacuje się na kilkanaście miliardów euro. Nic więc dziwnego, że jeden dzień to za mało, aby móc nacieszyć się pięknem zgromadzonych tam dzieł. Z drugiej strony, nie każdy odwiedzający może pozwolić sobie na tak długie zwiedzanie.

Na stronie Muzeum Watykańskiego można odbyć bezpłatną wirtualną wycieczkę i zobaczyć między innymi Kaplicę Sykstyńską, Pokoje Rafaela czy Muzeum Pio-Clementino bez konieczności stania w godzinnych kolejkach, aby dostać się do środka.

USA

Ostatnia propozycja to wirtualna wizyta po jednym z najbardziej znanych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych – Yellowstone. Każdy, kto nie miał okazji na własne oczy zobaczyć tego pięknego miejsca, ma szansę nadrobić zaległości wchodząc na oficjalną stronę parku. W ramach zwiedzania można obejrzeć doskonałej jakości filmy, które pokazują najważniejsze atrakcje, prześledzić mapę odbytej trasy, zobaczyć niektóre z miejsc w wersji 3D oraz poczytać ciekawostki o każdym z nich.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany