Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wakacje z psem? Sprawdź, jak przygotować się na podróż pociągiem
wakacjezpsemsprawdzjakprzygotowacsienapodrozpociagiem

Wakacje z psem? Sprawdź, jak przygotować się na podróż pociągiem

Wakacje z psem są wspaniałą przygodą. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie przygotowanie. Planujesz podróż pociągiem ze swoim pupilem? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka ważnych porad, dzięki którym odpowiednio przygotujesz się do tej podróży.

Kup odpowiedni bilet

Warto pamiętać, że przed podróżą z psem trzeba kupić pupilowi odpowiedni bilet. Można zrobić to stacjonarnie w kasie, a także bez wychodzenia z domu korzystając ze strony internetowej PKP. Cena przejazdu z psem może być różna, dużą rolę odgrywa to, czy pupil podróżuje w transporterze. Stronę PKP warto odwiedzić nie tylko po to, aby kupić odpowiedni bilet dla swojego czworonoga. Znajduję się tam także wiele przydatnych informacji, które dobrze jest poznać przed podróżą. 

Wybór miejsca – jakie warto wybrać?

Planując podróż pociągiem z psem, zdecydowanie warto unikać wagonów z przedziałami. W tym przypadku może być trudno znaleźć odpowiednie miejsce, trzeba bowiem pamiętać, że na obecność psa w przedziale muszą zgodzić się wszyscy przebywający w nim pasażerowie Poza tym w przedziałach trudno zachować dystans, co jest stresujące nie tylko dla zwierzaka, ale także dla innych pasażerów oraz dla właściciela psa. Jeśli chcesz zabrać swojego pupila w podróż pociągiem, bardzo dobrze sprawdzi się wagon bez przedziałów.

wakacjezpsemsprawdzjakprzygotowacsienapodrozpociagiem

Korzystając z wagonu bez przedziałów zarówno pies, jak i jego właściciel może poczuć się swobodnie. W tym przypadku zwierzak może zająć miejsce przy fotelu właściciela i nie jest narażony na bliską obecność innych osób. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzesz, pies powinien mieć na sobie kaganiec podczas podróży pociągiem. Jeśli nie posiadasz takiego dodatku dla swojego pupila, Action gazetka okaże się bardzo pomocna. W tym sklepie znajdziesz wiele przydatnych akcesoriów dla swojego zwierzaka.

Miska i butelka z wodą – o tym należy pamiętać

W podróż pociągiem z psem, trzeba zabrać ze sobą miskę oraz wodę. Niezależnie od tego, jak długą trasę macie do pokonania, odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą stabilną miskę dobrej jakości. Podczas podróży pociągiem wodę najlepiej podawać w czasie postojów na stacjach kolejowych. Jeśli Twój pupil ma ulubioną zabawkę, warto zabrać ją ze sobą. Dzięki temu pies będzie mógł skupić myśli na czymś przyjemnym. Podczas podróży odprężenie i pozbycie się stresu jest dla psa bardzo ważne.

Przygotowanie psa do podróży 

Poza kupieniem biletów i wybraniem odpowiednich miejsc, trzeba zadbać także o przygotowanie psa do podróży. Warto zrobić to szczególnie wówczas, gdy taka przygoda ma przydarzyć się pupilowi pierwszy raz. 

wakacjezpsemsprawdzjakprzygotowacsienapodrozpociagiem

Przed podróżą należy wybrać się z psem na długi spacer. Dzięki temu pupil odpręży się, załatwi najważniejsze potrzeby, a także nieco zmęczy. Jeśli nie masz pewności, czy Twój pupil cierpi na chorobę lokomocyjną, warto także pominąć ostatni posiłek przed podróżą. Możesz także wybrać się z psem do weterynarza, aby dowiedzieć się, jak odpowiednio przygotować pupila do pierwszej podróży pociągiem. Pamiętaj, że każdy pies jest inny. Przed podróżą warto również wyczesać psa, aby nie zostawiał w pociągu bardzo dużej ilości sierści.

Chociaż przygotowanie psa do podróży jest bardzo ważne, nie należy zapominać także o sobie. Mpm gazetka na pewno Ci się przyda. Znajdziesz tam wiele przydatnych produktów z kategorii pielęgnacji. Zadbaj o siebie i o swojego psa, a wspólna podróż pociągiem będzie udana.

Oceń