Together Magazyn » Aktualności » W Loopy’s World jest bezpiecznie. Centrum zostanie ponownie otwarte!

W Loopy’s World jest bezpiecznie. Centrum zostanie ponownie otwarte!

Eksperci: w Loopy’s World jest bezpiecznie. Centrum zostanie ponownie otwarte

Po przeprowadzeniu drobiazgowych kontroli bezpieczeństwa Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World zostanie ponownie otwarte 7 czerwca.

Centrum zostało zamknięte 16 maja w związku z wysunięciem się zaczepów jednej z platform, wskutek czego poszkodowane zostały 2 dorosłe osoby. Przez ostatnie tygodnie w Loopy’s World prowadzone były ponadstandardowe prace mające na celu potwierdzenie przyczyny zajścia oraz dodatkowe zbadanie bezpieczeństwa znajdującej się w Centrum konstrukcji. Za szereg niezależnych od siebie testów odpowiedzialni byli jej producent, szwedzko-brytyjska firma SPI Global Play oraz Centrum Kontroli Placów Zabaw z Warszawy. W prace włączyli się również inżynierowie konstruktorzy oraz specjaliści z zakresu BHP.

Czy w Loopy’s World jest bezpiecznie?

Wszyscy zaangażowani w pracę eksperci potwierdzili zgodność posiadanych przez Loopy’s World certyfikatów bezpieczeństwa ze stanem technicznym Centrum. Według producenta konstrukcja o powierzchni 3000 m2 może przyjąć jednocześnie nawet 1106 dzieci, jednak zgodnie z wewnętrznymi regulacjami bezpieczeństwa Loopy’s World na terenie obiektu może przebywać maksymalnie 600 osób. Wytrzymałość konstrukcji nigdy nie jest więc w pełni eksploatowana.

– Wszystkie materiały użyte w Loopy’s World, a także sposób instalacji całej budowli, są zgodne z normami PN-EN1176 które określają standardy i jakość wszystkich placów zabaw w całej Europie. Badania przeprowadzone w gdańskim Centrum potwierdziły pełne bezpieczeństwo użytkowników oraz wytrzymałość do jednej tony nacisku każdego z kilkuset modułów składających się na całość konstrukcji Loopy’s World – komentuje Mikael Wettergren, dyrektor generalny szwedzko-brytyjskiej firmy SPI Global Play, światowego lidera w produkcji wewnętrznych placów zabaw.

Pomimo tego, przed ponownym otwarciem zarząd Loopy’s World zdecydował się na dodatkowe i nieobowiązkowe rozwieszenie siatek bezpieczeństwa pod wszystkimi platformami. Gdańskie Centrum stało się dzięki temu pierwszym na świecie obiektem korzystającym z naszego sprzętu, które zostało wyposażone w podwójne zabezpieczenia – dodaje Mikael Wettergren.

Doświadczenie dzielone z największymi

Przez 5 lat funkcjonowania Centrum odwiedziło je blisko 700 tys. osób – dzieci i ich opiekunów. W tym czasie Loopy’s World nieustannie dbało o jak najwyższy standard świadczonych usług, o czym świadczy m.in. przynależność do międzynarodowej organizacji IAAPA, zrzeszającej 4,7 tys. najważniejszych centrów rozrywki na świecie, w tym Disneyland i Ferrari World Abu Dhabi, a także cyklicznie organizującej tzw. IAAPA Safety Institutes – odbywające się w różnych częściach świata seminaria poświęcone bezpieczeństwu w parkach rozrywki.

Bardzo ubolewamy z powodu sytuacji, do której doszło na terenie naszego Centrum. Od początku naszej działalności staramy się korzystać z najlepszych światowych wzorców i rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa. Jest to dla nas sprawa kluczowa, dlatego ostatnie tygodnie poświęciliśmy szczegółowemu badaniu naszej konstrukcji oraz montażowi niestosowanych w żadnym innym miejscu nadprogramowych zabezpieczeń – mówi Mikołaj Jędrzejkowski, prezes zarządu Loopy’s World.

Oceń