Together Magazyn » Aktualności » VII CHARYTATYWNY BAL Z SERCEM – BAL WIEDEŃSKI

VII CHARYTATYWNY BAL Z SERCEM – BAL WIEDEŃSKI

Za nami kolejny charytatywny Bal z Sercem. Jak co roku wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo dobrych emocji, życzliwości, otwartości i pięknej zabawy. Dzięki zaangażowaniu gości, wszystkim przygotowanym atrakcjom, aukcji w tym roku udało się zebrać około 180 000 zł. Ta suma pozwoli na miesiąc opieki nad około 60 pacjentami Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku: dziećmi lub dorosłymi.

W balu wzięło udział wielu znamienitych gości, w tym między innymi:
Ambasador Republiki Austrii w Polsce dr Thomas M. Buchsbaum, Senator RP Sławomir Rybicki, Konsul Honorowy Austrii w Gdańsku Marek Kacprzak, Konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii, kanclerz Loży Gdańskiej BCC – Maciej Dobrzyniecki, Konsul Honorowy Republiki Malty – Sławomir Kalicki, Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego – Paweł Orłowski, Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz, a także przedstawiciele świata nauki, kultury, biznesu i sportu.

O celu balu, kosztach prowadzenia opieki hospicyjnej przypomniał gościom krótki film „Ta reklama jest zrobiona dla pieniędzy”. Prezes Alicja Stolarczyk na powitanie powiedziała także, że: „Działania Fundacji Hospicyjnej stanowią p o m o s t pomiędzy osobami będącymi w kryzysie poważnej choroby zagrażającej zdrowiu lub życiu a osobami, które w wyjściu z tego kryzysu chcą pomóc”.

Prezes Rady Fundacji Hospicyjnej Sławomir Łoboda zwrócił uwagę, że Gdańsk, a szczególnie Europejskie Centrum Solidarności, to miejsce, w którym idea solidarności jest wszystkim znana i bliska. Tym razem była to solidarność z terminalnie chorymi, którym bez względu na wiek, płeć, wyznanie czy zamożność, towarzyszymy do końca, profesjonalnie i z miłością.

Tegoroczna zabawa w charakterze wiedeńskim rozpoczęła się od występu kwartetu Golden String Quartet w składzie: I skrzypce – Gabriela Żmigrodzka, II skrzypce – Sabrina Stachel, altówka – Tomasz Mrowiński, wiolonczela – Katarzyna Gaszczyk. Zespół zagrał między innymi Walc kwiatówDziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego oraz Nad pięknym modrym Dunajem Johanna Straussa. Pokaz i lekcję walca wiedeńskiego przeprowadziła para taneczna: Ewa Jeziorska i Mateusz Brzezicki. Po tym wstępie do tańca zagrał Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra. Bal, w tym aukcję głośną poprowadzili Ewa Więcek i Tomasz Gregor. W wiedeńskim klimacie goście bawili się aż do godziny 2.00.

Nasz bal nie mógłby się odbyć bez hojności osób i firm, które przekazały dary na aukcje, zabawę fantową, różne niespodzianki oraz wsparły nas finansowo. W tym roku w sposób szczególny dziękujemy: Mercedes-Benz Witman, Raiffeisen POLBANK, Argo SA, Abakus Gdynia i Kacprzak Radcy Prawni, a także po raz kolejny: Europejskiemu Centrum Solidarności, firmie AmberSide i Via Medica.

 

fot. Piotr Żagiell

Oceń