Together Magazyn » Styl życia » Ubezpieczenie dziecka – prywatnie czy państwowo?

Ubezpieczenie dziecka – prywatnie czy państwowo?

Według polskiego prawa każde dziecko musi być zgłoszone do ubezpieczenia i ma prawo do publicznych świadczeń zdrowotnych. Niezależnie od tego wielu rodziców decyduje się na wykupienie prywatnej polisy dla swoich pociech.

Dzieci do ukończenia 18. roku życia mają prawo do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej. Praktyka pokazuje jednak, że poziom tych świadczeń nie zawsze jest satysfakcjonujący. Dlatego wielu rodziców i opiekunów decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie, którego zakres jest znacznie szerszy. Sprawdź, gdzie powinieneś ubezpieczyć dziecko, aby móc otrzymać pomoc w każdej sytuacji.

Państwowe ubezpieczenie dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie ubezpieczyć dziecko, aby móc liczyć na dobrą opiekę medyczną oraz wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach. Ubezpieczenie państwowe dziecka nie jest kwestią wyboru, lecz obowiązku. Dzieci i młodzież do 18. roku życia są zgłaszani przez:

  • jedno z rodziców lub dziadków,
  • instytucję, w której dziecko przebywa,
  • szkołę, do której dziecko uczęszcza.

Dzięki temu młodzi mogą skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej, tj. konsultacji u lekarzy rodzinnych oraz specjalistów, jak również leczenia szpitalnego. Jednak poziom opieki państwowej nie zawsze jest satysfakcjonujący. W przypadku gdy konieczna jest długotrwała rehabilitacja, trzeba liczyć się z długim czasem oczekiwania na zabiegi. Nic więc dziwnego, że rodzice często decydują się na prywatną polisę, która jest doskonałym uzupełnieniem ubezpieczenia państwowego.

Prywatne ubezpieczenie dziecka

Prywatne ubezpieczenie dziecka często okazuje się strzałem w dziesiątkę, gdy w grę wchodzą nieprzewidziane wypadki w szkole czy nagłe zachorowania na wyjazdach kolonijnych. W takich firmach jak Nationale-Nederlanden polisa dla dziecka jest rozszerzeniem ubezpieczenia na życie osoby dorosłej i można ją nabyć na bardzo korzystnych warunkach.

Prywatne ubezpieczenie dziecka przyda się w następujących, przykładowych sytuacjach:

  • złamanie,
  • skręcenie,
  • oparzenie,
  • zwichnięcie,
  • rana wymagająca szycia,
  • groźny uraz.

Nawet najlepsza polisa nie uchroni Twojego dziecka przed konsekwencjami jego szalonych pomysłów, jednak pozwala skutecznie się z nimi zmierzyć. Najlepsze oferty dają możliwość rozszerzenia pakietu o dodatkowe opcje, takie jak np. kompleksowe wsparcie w powrocie do zdrowia. Możesz wtedy liczyć na konsultacje u najlepszych lekarzy specjalistów, dalszą diagnostykę oraz zabiegi rehabilitacyjne, na które nie potrzebujesz dodatkowych środków czy wielu tygodni oczekiwań.

5/5 – (1 głosów)