Together Magazyn » Rodzic » Szybko, tanio i ładnie – czyli jak urządzić wesele w Trójmieście?

Szybko, tanio i ładnie – czyli jak urządzić wesele w Trójmieście?

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu niemal każdej pary. Przygotowania do tego rozpoczynają się niekiedy na rok przed. Do zrobienia jest naprawdę dużo – wybór sali, menu, orkiestry, a może DJ’a? Rezerwacja kościoła, zdobienia, obrączki, suknia ślubna.. Niekiedy bardzo łatwo jest się pogubić w całym planowaniu. Jak najłatwiej przejść przez ten gorący okres?

Para młoda bardzo skrupulatnie podchodzi do planowania swojego ślubu i wesela. Do przygotowania jest wiele rzeczy. Na początek warto zastanowić się, w jakim miesiącu składać przyrzeczenie. Największym wzięciem cieszą się ciepłe miesiące z literką „r” w nazwie – jak stare przysłowie mówi. Życie w małżeństwie będzie szczęśliwe. Gorącymi okresami są: czerwiec, sierpień, wrzesień oraz pierwsze weekendy października. Może zdarzyć się tak, że sale będą już zarezerwowane na dwa lata do przodu.

Kolejną ważną kwestią, która pomoże w organizacji wesela, jest wybór koloru jaki będzie towarzyszyć. Ustalenie z góry motywu – różowego, fioletowego, tiffany blue pomoże w doborze zaproszeń, winietek, kwiatów i innych elementów dekoracyjnych. Jednak łatwo jest się w tym pogubić. Przecież młoda para pierwszy ( i być może ostatni ) organizuje takie przedsięwzięcie i nie wie, o czym może zapomnieć lub co pominąć.

Fachowa pomoc?

Jest wiele niewiadomych, wybór idealnego menu, liczba dań, ułożenie stolików, dobór muzyki, noclegi, przemowy. Para młoda, która powinna korzystać z tego dnia, czerpać radość, jest.. kłębkiem stresu i strachu. Dlatego w takich sytuacjach warto zwrócić się o pomoc do fachowców. W Trójmieście działa wiele firm, które proponują swoje profesjonalne usługi w planowaniu wesel. Na przykład Wytwórnia Ślubów reklamuje się jako doradcy, którzy dostosują się do budżetu i gustu. Zaplanują wszystko od A do Z. Gustowne Wesele to kolejna firma, która już od 5 lat organizuje nie tylko wesela, ale i inne uroczystości. Swoje usługi proponują w Gdańsku, Gdyni, a nawet.. na Sycylii!

Magic Time proponuje rozwiązania z zakresu dekoracji, która może sprawić wiele problemów młodej parze. Często brakuje im pomysłu na przyozdobienie sali weselnej lub kościoła, nie wiedzą jakie kwiaty wytrzymają ciężkie warunki oraz czym zastąpić balony. Konsultanci ślubni przygotują nie tylko nieszablonowe pomysły, ale i przedstawią kosztorys i sami będą negocjować warunki z hurtowniami, a Młoda Para będzie tylko pokazywać palcem, co im się podoba, a co nie.

Oceń