Together Magazyn » Edukacja » “Statek Miłości” – jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o seksualności

“Statek Miłości” – jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o seksualności

Statek Miłości to tytuł cyklu spotkań organizowanych przez Instytut Rozwoju Psychoseksualnego. Warsztaty, które odbywają się w ramach programu instytutu skierowane są do dorosłych, ale poruszane tematy dotyczą także dzieci.

6 maja w Zatoce Sztuki odbyły się zajęcia pt.”O ptaszkach i muszelkach – czyli jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o seksualności”. Rodzice i opiekunowie mogli porozmawiać ze specjalistami z dziedzin psychologii, pedagogiki i seksuologii o rozwoju psychoseksualnym człowieka, etapach na jakich pojawia się zainteresowanie płcią przeciwną oraz tematyką związaną z seksualnością m.in. przychodzeniem dzieci na świat. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak reagować na ciekawość dziecka, oraz w jaki sposób odpowiadać na jego pytania.

Środowe spotkanie miało przełamać taboo jakim niewątpliwie są rodzicielskie pogadanki o seksualności. Tytułowe ptaszki i muszelki często zastępują rzeczową rozmowę, która pozwoliłaby dziecku zrozumieć wszystkie czynniki, które wpływają na seksualność człowieka – zarówno te biologiczne, jak i emocjonalne. Odpowiednia edukacja wśród rodziców, opiekunów i pedagogów to klucz do właściwego nauczania dzieci, które brakującej im wiedzy poszukują często na własną rękę – wśród rówieśników lub w Internecie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia:
https://togethermagazyn.pl/statek-milosci-jak-rozmawiac-z-dziecmi-i-mlodzieza-o-seksualnosci/

Oceń