Together Magazyn » Styl życia » Sezon pełen kwiatów. Najpiękniejsze wiosenne bukiety
Sezon pełen kwiatów. Najpiękniejsze wiosenne bukiety

Sezon pełen kwiatów. Najpiękniejsze wiosenne bukiety

Zastanawiasz się nad prezentem dla bliskiej osoby? Wiosna jest czasem, kiedy najlepiej sięgnąć po naturalne upominki, czyli sezonowe kwiaty. Z dowozem lub wręczone osobiście po wizycie w kwiaciarni – wszystko jedno. Ważne, aby wiązanka zawierała najpiękniejsze dary przyrody. Przedstawiamy kilka gatunków, po które warto sięgnąć pod koniec wiosny i zrobić z nich oszałamiający bukiet.

Pachnące bzy i majestatyczne piwonie

Z wielkim oczekiwaniem witamy pod koniec maja piwonie, które zachwycają pełnym kształtem przypominającym kulę. Znane są z szerokiej gamy nasyconych kolorów, od bieli, przez róż, do intensywnej czerwieni. Świetnie prezentują się w dużych, luźnych bukietach, które można łączyć z delikatnymi dodatkami, takimi jak gipsówka czy eukaliptus. Tak powstają romantyczne i eleganckie kompozycje. Piwonie są idealne na śluby, rocznice czy jako wiosenne dekoracje domu.

Nie mniej pięknie prezentują się bzy. To symbol majowego ogrodu, bez którego niektóre kwiaciarnie nie wyobrażają sobie wiosennych wiązanek. Bzy mają intensywny zapach, który roznosi się w całym pomieszczeniu. Wystarczy kilka gałązek z rozwiniętymi kwiatami, aby odmienił się nastrój w salonie lub jadalni. Nie trzeba nawet wielu dodatków, ale bez lilak jest na tyle uniwersalny, że można go zestawić z goździkami, różami lub wspomnianymi już piwoniami.

Inne kwietne propozycje na wiosnę 

Tulipany, choć kojarzone głównie z kwietniem, są dostępne również w maju. Charakteryzują się prostymi, eleganckimi kwiatami w niemal każdej kolorystyce. Świetnie wyglądają w minimalistycznych bukietach, ale również w bardziej złożonych kompozycjach z frezjami czy narcyzami. Bez wątpienia wybór tulipanów będzie strzałem w wiosenną dziesiątkę!

Nie można też nie wspomnieć o subtelnych konwaliach. Białe dzwoneczki otulone są rozłożystymi liśćmi. Mają bardzo charakterystyczny, intensywny zapach i obok piwonii oraz bzów są symbolem wiosennego ogrodu. Idealnie pasują jako uzupełnienie kompozycji bukietu. Połącz je z czerwonymi różami, aby uzyskać barwny kontrast. Możesz postawić na spójność kolorystyczną i zestawić konwalie z jasnymi hortensjami.

Zamów kwiaty z dowozem na terenie Warszawy

Jeśli już masz w głowie kompozycję kwiatową, którą chcesz podarować bliskiej osobie na urodziny lub imieniny, możesz zamówić kwiaty z dowozem. Kwiaciarnia Floli realizuje zamówienia na terenie Warszawy i w okolicznych gminach. Skontaktuj się z zawodowymi florystkami i opisz swoje wiosenne marzenie o bukiecie pełnym sezonowych kwiatów.

Równie dobrze możesz postawić na gotowe kompozycje, elegancko przystrojone i zawierające subtelne dodatki. Na stronie Floli.pl znajdziesz kilkadziesiąt różnych propozycji, wśród których nie brakuje róż, hortensji, peonii oraz tulipanów. Kwiaty z dowozem to wygodny sposób na wręczenie prezentu, jeśli nie możesz w szczególnym dniu odwiedzić mamy, partnerki lub przyjaciółki. Wybierz bukiet, wpisz adres i dołącz życzenia. Kwiaciarnia Floli dostarczy świeże kwiaty w wybranym przez Ciebie terminie.

Sprawdź także kwiaty na urodziny z dostawą na terenie Warszaway na: https://floli.pl/kategoria-produktu/okazje/urodziny/

Oceń